اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اینورتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اینورتر

با سلام خدمت اساتید
    استادان گرامی بنده مدتی هست که در بازار لوازم صنعتی مشغول به کار هستم و زمینه کارمون هم اتوماسیون صنعتی هستش که با اینورتر و plc و سرو و... سروکار داریم
    اما بنده اشنایی انچنانی با الکترونیک ندارم و در واقع قطعات و وسایلی که داخل بازار هست برای بنده دارن تبدیل به یک غول میشن چون اطلاعات خیلی کمی نسبت بهشون دارم و زمینه تحصیلی بنده هم اصلا الکترونیک نبوده
    حالا سوالم این هستش که الکترونیک رو از کجا شروع کنم تا هم با اینورتر و تعمیراتش اشنایی پیدا کنم و هم با برنامه ریزی و کار با سرو و درایو سرو و تا حدودی هم با کارکرد الکترو موتور
    لطفا تا هر مقدار که میتونید کمک کنید حتی اگه اموزشگاه یا استادی رو میشناسید و یا اینکه کتاب و جزوه
    البته تجربیات شما اساتید ارزشمند ترین هست

پاسخ : اینورتر

خیلی عجیب هست این همه استاد داره انجمن و تاپیک هم بازدید شده اما هیچکس نظری نداشته
    ممنون از کمک هاتون خلاصه من فکر میکردم میشه از تجربیان و علم دیگران استفاده کرد اما مثل اینکه این انجمن با بقیه انجمن ها خیلی تفاوت داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط poorya007
      خیلی عجیب هست این همه استاد داره انجمن و تاپیک هم بازدید شده اما هیچکس نظری نداشته
      ممنون از کمک هاتون خلاصه من فکر میکردم میشه از تجربیان و علم دیگران استفاده کرد اما مثل اینکه این انجمن با بقیه انجمن ها خیلی تفاوت داره
      سلام
      نمیدونم ازکی دراین انجمن خدمت دوستان عزیزهستم ولی میدونم که افرادپرتلاش دراین انجمن حضوردارند وگاهی برای سئوالی ده ها پاسخ مناسب ارائه میشود.
      وشایدبعضی مطالب نیازبه بررسی بیشتر وتهیه اطلاعات لازم زمان بر باشد اما بدون پاسخ,,,,,,,,,,,,,,,نه

درهرحال برای آموزش الکترونیک موسسات آموزشی مختلفی درشهرهای مختلف وجود داردکه از طریق اینترنت میتوانیدشناسایی کنیدوبا آنها ارتباط برقرارکنید
      آموزش مکاتبه ای الکترونیک هم قبلا وجود داشته احتمالا هنوز بایدباشد
      واما:جنابعالی میتوانیدازطریق همین انجمن سئوالات خود رامطرح کنید تا پاسخ لازم ارئه گرددویاایمیل اینجانب تماس بفرماییدتاجزواتی برایتان ارسال کنم وهمچین با طرح سئوال دروبلاگ اینجانب هم میتوانیدطرح سئوال فرمایید
      موفق باشید

www.mmcvandy.blogfa.com
      محمدرضامکوندی
      WWW.MMCVANDY.BLOGFA.COM
      MMCVANDY@YAHOO.COM

دیدگاه

من میخواستم جواب بدم اما واقعا این سئوالتون یک ذره مبهمه!!
        الان میخواهید فروش کنید؟!
        کار تعمیرات داشته باشید؟!
        چه میدونم میخواین نصب کنید؟!
        یا چی؟!
        هر کدام ازینا تقریبا یه فیلد متفاوتیه
        یعنی هستند کسانی که هر سه رو انجام میدن اما خوب برای شروع میتونی تو هر فیلدی باشه
        شما هم مشخص نکردی که میخوای چی کار کنی؟!
        الان مفهوم IGBT رو نمیدونی یا چه میدونم دی سی باس؟

دیدگاه

بهترین نقطه شروع کتابهای هنرستان یا همون کار و دانش رشته های برق و الکترونیک هست بگرد اونا رو پیدا کن خیلی فشرده و مفید اند
          بعد کتابهای تخصصی رشته های برق قدرت دانشگاهی- کلا مطالعه و کار عملی نیاز داره -قواعد تجربی که تعمیر کارها میگن خیلی هاش غیر علمی و ناقصه کلا سعی کن از مسیر آکادمیک کمک بگیری
          مباحث برق صنعتی وکلا الکترونیک آنالوگ که مورد نیاز کاری شماست جز با گذراندن مباحث پایه ای مثل فیزیک و ریاضیات البته فقط در حد ضرورت - بصورت کامل ملموس نخواهند یود به عنوان مثال جز با اطلاعات پایه ای ریاضی نمیتوان مفهومی مثل فاز یا اختلاف فاز را متوجه شد. الکترونیک دیجیتال هم خودش یه دنیای مستقلیه .البته بنده با اطلاعات محدود درخدمتم اساتید هم کمک خواهند کرد
          لینک کتابهای هنرستان برق:
          http://www.hd4.ir/Major_electrotechnic_Books?AspxAutoDetectCookieSup port=1

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X