اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص اتصال باز بودن مسیر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص اتصال باز بودن مسیر

با سلام
    تو بعضی از سیستمها برای اینکه باز بودن انتهای مسیر را تشخیص بدهند از یک مقاومت انتهای مسیر استفاده میشه.که در حالت معمول یه جریان در حد چند میلی امپر را برمیگردونه که همین جریان کم نشان دهنده سلم بودن مسیر میباشد.حالا اگر مسیر قطع بشه ریان ما صفر شده و سیستم کنترل الارمی را ظاهر میکنه
    اما در یک سیتم من دیددم انتهای مسیر را با خازن اینکار را انجام داده.ومسیر تغذیه اون هم یک موج مربعی هستش که (با d/c تقریبا 90 درصد)خوب در این حالت دایم داره موج مربعی را به خازن میفرسته و با توجه به مدار مشتق گیر .سیستم کنترل متوجه با شدن مسیر میشه.حالا سوالم این هستش ایا میشه مدار واسطه ای درست کرد که بجای اون خازن از مقاومت استفاده بشه و اون خازن را حذف کرد(چون خازن بعد از یک مدتی نشتی پیدا میکنه و الارم میاره)

پاسخ : تشخیص اتصال باز بودن مسیر

نوشته اصلی توسط mostafa6369
    با سلام
    تو بعضی از سیستمها برای اینکه باز بودن انتهای مسیر را تشخیص بدهند از یک مقاومت انتهای مسیر استفاده میشه.که در حالت معمول یه جریان در حد چند میلی امپر را برمیگردونه که همین جریان کم نشان دهنده سلم بودن مسیر میباشد.حالا اگر مسیر قطع بشه ریان ما صفر شده و سیستم کنترل الارمی را ظاهر میکنه
    اما در یک سیتم من دیددم انتهای مسیر را با خازن اینکار را انجام داده.ومسیر تغذیه اون هم یک موج مربعی هستش که (با d/c تقریبا 90 درصد)خوب در این حالت دایم داره موج مربعی را به خازن میفرسته و با توجه به مدار مشتق گیر .سیستم کنترل متوجه با شدن مسیر میشه.حالا سوالم این هستش ایا میشه مدار واسطه ای درست کرد که بجای اون خازن از مقاومت استفاده بشه و اون خازن را حذف کرد(چون خازن بعد از یک مدتی نشتی پیدا میکنه و الارم میاره)
    سلام

اگر ممکنه، لطفاً بیشتر توضیح بدید و یه تصویر از اون چیزی که تو ذهنتونه اینجا قرار بدید..

اما اون چیزی که من برداشت می کنم اینه که با توجه به نوع و کارکرد سیستم، از روش های مختلف فیدبک گیری استفاده می شه.
    در مورد خازن، خازن در مقابل سیگنال متناوب دارای امپدانس میشه و می تونه جریان رو از خودش عبور بده (معمولاً از خازن پلی استر استفاده می شه).
    استفاده از خازن در یک سیستم با سیگنال متناوب، مثل استفاده از مقاومت در سیگنال مستقیم هست.
    پس اینکه از چه روشی استفاده میشه، وابسته به مشخصات سیستم هست.
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

به اینها میگن مقاومت ترمیناتور.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط black-black
        به اینها میگن مقاومت ترمیناتور.
        نه بابا خازن الکترولیتی معمولیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE
          سلام

اگر ممکنه، لطفاً بیشتر توضیح بدید و یه تصویر از اون چیزی که تو ذهنتونه اینجا قرار بدید..

اما اون چیزی که من برداشت می کنم اینه که با توجه به نوع و کارکرد سیستم، از روش های مختلف فیدبک گیری استفاده می شه.
          در مورد خازن، خازن در مقابل سیگنال متناوب دارای امپدانس میشه و می تونه جریان رو از خودش عبور بده (معمولاً از خازن پلی استر استفاده می شه).
          استفاده از خازن در یک سیستم با سیگنال متناوب، مثل استفاده از مقاومت در سیگنال مستقیم هست.
          پس اینکه از چه روشی استفاده میشه، وابسته به مشخصات سیستم هست.
          این هم شماتیک مدار.فقط اون منبع ورودی از نوع پالس مربعی هستش(با Duty Cycle تقریبا 90 درصد)
          http://s3.picofile.com/file/8215332726/1.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369
            با سلام
            خارن خروجی اگه از نوع معموله با نوع بی پلار عوضش کن و ولتاژ بالاتر بزار یک درجه نشتی پیدا نمیکنه
            برای اینکه عمری بشه کارکردش میتونی از خازن صوتی استفاده کنی
            زکات علم نشر آن است
            بیشتر با من اشنا بشین :
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
            ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m
              خارن خروجی اگه از نوع معموله با نوع بی پلار عوضش کن و ولتاژ بالاتر بزار یک درجه نشتی پیدا نمیکنه
              برای اینکه عمری بشه کارکردش میتونی از خازن صوتی استفاده کنی
              خازن با ولتاژ بالاتر هم گذاشتیم ولی بعد از یه مدت کارکرد باز مشکل پیدا میکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X