ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2013/04/06
    yazd
    1,024
    94

تشخيص اتصال باز بودن مسير

با سلام
    تو بعضي از سيستمها براي اينكه باز بودن انتهاي مسير را تشخيص بدهند از يك مقاومت انتهاي مسير استفاده ميشه.كه در حالت معمول يه جريان در حد چند ميلي امپر را برميگردونه كه همين جريان كم نشان دهنده سلم بودن مسير ميباشد.حالا اگر مسير قطع بشه ريان ما صفر شده و سيستم كنترل الارمي را ظاهر ميكنه
    اما در يك سيتم من ديددم انتهاي مسير را با خازن اينكار را انجام داده.ومسير تغذيه اون هم يك موج مربعي هستش كه (با d/c تقريبا 90 درصد)خوب در اين حالت دايم داره موج مربعي را به خازن ميفرسته و با توجه به مدار مشتق گير .سيستم كنترل متوجه با شدن مسير ميشه.حالا سوالم اين هستش ايا ميشه مدار واسطه اي درست كرد كه بجاي اون خازن از مقاومت استفاده بشه و اون خازن را حذف كرد(چون خازن بعد از يك مدتي نشتي پيدا ميكنه و الارم مياره)
    2014/07/20
    البـــرز - کـــرج - گوهـــردشت
    694
    159

پاسخ : تشخيص اتصال باز بودن مسير

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369
    با سلام
    تو بعضي از سيستمها براي اينكه باز بودن انتهاي مسير را تشخيص بدهند از يك مقاومت انتهاي مسير استفاده ميشه.كه در حالت معمول يه جريان در حد چند ميلي امپر را برميگردونه كه همين جريان كم نشان دهنده سلم بودن مسير ميباشد.حالا اگر مسير قطع بشه ريان ما صفر شده و سيستم كنترل الارمي را ظاهر ميكنه
    اما در يك سيتم من ديددم انتهاي مسير را با خازن اينكار را انجام داده.ومسير تغذيه اون هم يك موج مربعي هستش كه (با d/c تقريبا 90 درصد)خوب در اين حالت دايم داره موج مربعي را به خازن ميفرسته و با توجه به مدار مشتق گير .سيستم كنترل متوجه با شدن مسير ميشه.حالا سوالم اين هستش ايا ميشه مدار واسطه اي درست كرد كه بجاي اون خازن از مقاومت استفاده بشه و اون خازن را حذف كرد(چون خازن بعد از يك مدتي نشتي پيدا ميكنه و الارم مياره)
    سلام

اگر ممکنه، لطفاً بیشتر توضیح بدید و یه تصویر از اون چیزی که تو ذهنتونه اینجا قرار بدید..

اما اون چیزی که من برداشت می کنم اینه که با توجه به نوع و کارکرد سیستم، از روش های مختلف فیدبک گیری استفاده می شه.
    در مورد خازن، خازن در مقابل سیگنال متناوب دارای امپدانس میشه و می تونه جریان رو از خودش عبور بده (معمولاً از خازن پلی استر استفاده می شه).
    استفاده از خازن در یک سیستم با سیگنال متناوب، مثل استفاده از مقاومت در سیگنال مستقیم هست.
    پس اینکه از چه روشی استفاده میشه، وابسته به مشخصات سیستم هست.
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***
    2009/10/29
    98
    15

به اينها ميگن مقاومت ترميناتور.
    2013/04/06
    yazd
    1,024
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط black-black
    به اينها ميگن مقاومت ترميناتور.
    نه بابا خازن الكتروليتي معموليه
    2013/04/06
    yazd
    1,024
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط K1.IEEE
    سلام

اگر ممکنه، لطفاً بیشتر توضیح بدید و یه تصویر از اون چیزی که تو ذهنتونه اینجا قرار بدید..

اما اون چیزی که من برداشت می کنم اینه که با توجه به نوع و کارکرد سیستم، از روش های مختلف فیدبک گیری استفاده می شه.
    در مورد خازن، خازن در مقابل سیگنال متناوب دارای امپدانس میشه و می تونه جریان رو از خودش عبور بده (معمولاً از خازن پلی استر استفاده می شه).
    استفاده از خازن در یک سیستم با سیگنال متناوب، مثل استفاده از مقاومت در سیگنال مستقیم هست.
    پس اینکه از چه روشی استفاده میشه، وابسته به مشخصات سیستم هست.
    اين هم شماتيك مدار.فقط اون منبع ورودي از نوع پالس مربعي هستش(با Duty Cycle تقريبا 90 درصد)
    http://s3.picofile.com/file/8215332726/1.jpg
    2012/03/06
    1,628
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369
    با سلام
    خارن خروجی اگه از نوع معموله با نوع بی پلار عوضش کن و ولتاژ بالاتر بزار یک درجه نشتی پیدا نمیکنه
    برای اینکه عمری بشه کارکردش میتونی از خازن صوتی استفاده کنی
    زکات علم نشر آن است
    بیشتر با من اشنا بشین :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
    ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0
    2013/04/06
    yazd
    1,024
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط b e h n a m
    خارن خروجی اگه از نوع معموله با نوع بی پلار عوضش کن و ولتاژ بالاتر بزار یک درجه نشتی پیدا نمیکنه
    برای اینکه عمری بشه کارکردش میتونی از خازن صوتی استفاده کنی
    خازن با ولتاژ بالاتر هم گذاشتيم ولي بعد از يه مدت كاركرد باز مشكل پيدا ميكنه
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7