اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستکاری کوچیک توی برد smd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستکاری کوچیک توی برد smd

سلام دوستان . ورودم رو به این انجمن خوش آمد میگم :nice:
    امیدوارم سوالمو جای درست زده باشم که اگه نیست مدیران لطف کنن به جای درستش منتقل کنن
    عرض شود که دو عدد چراغ smd برای موتورم خریدم که یه برد جداگانه هم همراهش بود که اگه جفت چراغ ها رو مستقیم به باتری متصل میکردم چراغ ها یکسره روشن ولی اگه با استفاده از برد متصل میکردم حالت چشمک زن داشت .
    من هم مستقیم به باتری وصل کردم و توی حالتی که موتور خاموش بود مشکلی نداشت چون 12 ولت و 7 آمپر بود . ولی با روشن شدن موتور که هم ولتاژ و آمپراژ بوسیله شارژر افزایش پیدا کرد ، از هر چراغ که هر کدوم سه تا smd داشت ،یکی از smd ها از کار افتاد و دو تای دیگه حالت نیمسوز پیدا کردن(روشن میشن ولی با نور بسیار بسیار ضعیف)
    فکر کنم چون چیزی برای کنترل ولت و جریان روی برد خود smd ها نبود این اتفاق افتاد ولی اگه از بردی که چراغ ها رو چشمک زن میکرد استفاده میشد هیچ اتفاقی پیش نمیومد .

حالا سوالم اینه که با توجه به عکس اون برد که عدد های روی قطعاتش رو هم نوشتم ، چیکار کنم که برد جای چشمک زدن یکسره روشن بمونه؟کدوم رو حذف یا یه سره کنم؟ چی اضافه کنم؟

پاسخ : دستکاری کوچیک توی برد smd

سلام
    خوش آمدید

لطفاً اسم کامل اون آی سی 8 پایه هه رو هم بگید که ببینیم مدارش چی جـــوره.
    بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

سلام و وقتتون بخیر
      متاسفانه فقط روی اون هشت پایه هه هیچی نوشته نشده

اگه به این عکس توجه کنین

مشاهده میشه که همراه smd ها ،یک قطعه دیگر سیاه رنگ(شرمنده اسماشونو نمیدونم ) هم روی برد قرار دادن . وظیفه اون چیه؟ که چند تا چند تا هم روی موتور وصل بشه هیچ چیش نمیشه
      اگه من هم یه چیزی مثل اون به سیم مثبت چراغ ها وصل کنم کارمو راه میندازه و از سوختن جلوگیری میکنه؟

دیدگاه

داداش های گل.
        اون سیاها مقاومتن و اگه نزارین ال ای دی میسوزه.

نکته مهم: ال ای دی باید با منبع جریان درایو (راه اندازی) بشه . همینطور لیزر. درسته محدودیت ولتاژ دارن ولی عامل اصلی که با شدت نور رابطه خطی داره جریانه. نه ولتاژ. یعنی چی؟

یعنی این که مثلا تو کارخونه نوشته این ال ای دی 100 میلی آمپر میکشه. یعنی هر ولتاژی بهش بدی و 100 میلی آمپر رو از ال ای دی رد کنی، حالت ایده آل هست. مهم نیست ولتاژ چقدر باشه.

اگه یه ال ای دی رو به 100 ولت + یه مقاومت سری ببندی، ال ای دی روشن میشه. ( چون جریان عبوری هنوز مجازه )

در مورد اون مدار چشمک زن هم باید بگم که کاری نداره. اول دو سر خروجی مدار رو که به ال ای دی ها میرن پیدا کنین و سیم های روردی رو به اون ها ( و نه به سیم های ورودی مدار چشمک زن) ببندید. اینجوری مدار چشمک زن از سر راه ال ای دی ها خارج میشه.
        [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
        درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

توی تصویر اولی که یک برد به همراه سه عدد smd و دو سیم منفی و مثبت هست و هیچ مقاومتی روش نیست
          حالا من smd نو بگیرم و جای سوخته ها نصب کنم ، چه قطعه ای ، چه مقاومتی یا ... همراهش نصب کنم که دیگه نسوزه و نحوه نصبش رو هم لطفا" توضیح بدید(روی برد لحیم کنم؟موازی با سیم هاش نصب کنم؟ یا چی؟)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HIROSHIMA
            توی تصویر اولی که یک برد به همراه سه عدد smd و دو سیم منفی و مثبت هست و هیچ مقاومتی روش نیست
            حالا من smd نو بگیرم و جای سوخته ها نصب کنم ، چه قطعه ای ، چه مقاومتی یا ... همراهش نصب کنم که دیگه نسوزه و نحوه نصبش رو هم لطفا" توضیح بدید(روی برد لحیم کنم؟موازی با سیم هاش نصب کنم؟ یا چی؟)
            ولتاژ و جریان ال ای دی ها و ولتاژ و جریان در دسترستون رو ذکر کنین تا محاسبات رو انجام بدم. کار سختی هم نیست. این یه بار رو ببینین چجوری انجام میدم خودتون یاد میگیرین.

دیدگاه

سلام
              ولتاژ و جریان ال ای دی ها رو جایی ذکر نکرده و هر چی هست توی عکس ها معلومه و اینکه با مولتی متر که خروجی اون برد چشمک زن رو اندازه گرفتم حداکثر 6 ولت میداد . برای نصب روی موتور با باتری به ولتاژ 12 و 7 آمپ که موقع روشن بودن موتور و درحال شارژ بودن باتری و گاز دادن یکی دوتا میره روشون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HIROSHIMA
                سلام
                ولتاژ و جریان ال ای دی ها رو جایی ذکر نکرده و هر چی هست توی عکس ها معلومه و اینکه با مولتی متر که خروجی اون برد چشمک زن رو اندازه گرفتم حداکثر 6 ولت میداد . برای نصب روی موتور با باتری به ولتاژ 12 و 7 آمپ که موقع روشن بودن موتور و درحال شارژ بودن باتری و گاز دادن یکی دوتا میره روشون
                اگه جایی ذکر نکرده باشه من نمیتونم حساب کنم که. تنها چیزی که میشه فهمید ولتاژ ال ای دی ها از روی رنگ اونهاست.

شما از اونجایی که ال ای دی ها رو خریدین بپرسین ولتاژ و جریانش چیه.

اول باید ولتاژ کل رو دونست که مال شما تغییر میکنه. تو اینجور حالت ها باید ثابت ترین ولتاژ در دسترس ( ولتاژ باتری در حالتی که موتور خاموشه ) رو در نظر گرفت. که مال شما میشه 12 ولت.
                با 12 ولت که بتونه تا 7 آمپر بده، میشه کلی ال ای دی راه انداخت.

مثلا من الان یه محاسبه فرضی میکنم، وقتی مقادیر اصلی ال ای دی ها رو بهم دادین یه بار دیگه واقعی حساب میکنیم.

مثال:
                ما میخوایم 6 تا ال ای دی رو با 12 ولت راه بندازیم. ولتاژ هر ال ای دی 3 ولت و جریانش 100 میلی آمپر هست.
                خوب نمیشه 6 تا رو سری کرد چون 12 ولت کفاف نمیده. میشه دو تا شاخه 3 تایی رو سری کرد و اون دو تا رو با هم موازی کرد.

روال کار اینجوریه که تو هر شاخه تا حدی که به 12 ولت برسه مقاومت میزاریم.

3 تا ال ای دی تو هر شاخه 9 ولت میگیرن. 3 ولت میمونه. 3 ولت تقسیم بر 100 میلی آمپر میشه 30 اهم. تو بازار 33 اهم هست. خوب اگه 33 اهم بزاریم، 90 میلی آمپر از هر شاخه رد میشه که برا احتیاطه (تا ال ای دی ها نسوزن).

توان مقاومت هم میشه 33 اهم ضربدر مجذور 90 میلی آمپر یعنی 0.26 وات. نیم وات در نظر بگیریم تا داغ نکنه.

نتیجه اینکه باید دو تا شاخه داشته باشیم. هر کدوم با سه تا ال ای دی و یه مقاومت 33 اهم نیم وات به صورت سری. که دو تا شاخه با هم موازی میشن.

حالا شما مقادیر ال ای دی های خودت رو بگو تا حساب کنیم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X