اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل موج سینوسی به مربعی و مربعی به سینوسی

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل موج سینوسی به مربعی و مربعی به سینوسی

چگونه می شودخروجی سینوسی یک مولدموج رو به مربعی تبدیل کرد
    در حقیقت من ی خواهم خروجی یکملد موج ه سینوسی هستش رو به مربعی تبدیل کنم و بعد اون و به یک مذار دیجیتال بدهم و بعد خروجی مدار دیجیتال رو که یک موج مربعی هست دوباره به سینوسی تبدیل کنم.
    با شکر

پاسخ : تبدیل موج سینوسی به مربعی و مربعی به سینوسی

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    در مورد تبدیل موجج سینوسی به مربعی شما باید از یه گیت اشمیت تریگر استفاده کنید
    شما با یه تقسیم ولتاژ روی مقاومت می تونید پهنای پالس رو هم تا حدودی تنظیم کنید
    مدار هم به این شکله :

موفق باشید
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

سلام

دوست عزیز سئوالی که پرسیدید ظاهرا اشکال دارد، چرا که منبع سینوسی که دارد احتمالا سینوسی مقارن (- و +) است که مربعی کردن آن هم در وهله اول، موج مربعی متقارن (- و +) می دهد (که احتمالا همان چیزی است که شما می خواهید)، لیکن این موج دیجیتال (0 و +) نیست.
      اما در حالت کلی، دو راه برای تبدیل موج سینوسی مقارن (- و +) به مربعی مقارن (- و +) وجود دارد: 1- با یک اپ امپ که به صورت تقویت کننده با گین بسیار زیاد و تغذیه متقارن بسته می شود که در این کاربرد پ امپ، توجه به محدودیت Slow Rate فوق العاده مهم است.
      2- تبدیل به وسیله مدار یا آی سی اشمیت تریگر است.
      تبدیل موج مربعی به سینوسی با عبور موج مربعی از فیلتر ساده باهمان فرکانس و تقویت مجدد آن براحتی امکان پذیر است.
      موفق باشید
      http://embeddedelectronics.ir

دیدگاه

سلام دوستان.
        برای تبدیل موج سینوسی به مربعی من یک مدار مقایسه کننده با LM311 رو پیشنهاد میکنم که یکی از ورودیهاش زمین بشه و ورودی دیگرش به ولتاژ سینوسی ورودی وصل بشه. ترانزیستور خروجیشم هر جور دوست دارید میتونید بایاس کنید.

در مورد تبدیل مربعی به سینوسی هم کافیه که دوبار از موج مربعی انتگرال بگیرید که بعد از یکبار انتگرال گیری به یک مثلثی میرسید و وقتی یکبار دیگه انتگرال بگیرید به یک موج شبه سینوسی میرسید.
        بین طبقات حتما از خازن کوپلاژ استفاده کنید. و گرنه موفق نمیشید.
        اگر نیاز متوجه نشدید بگید تا مدارشو پلود کنم.
        بدرود.
        در نگاه کسانی که پرواز را نمیفهمند هر چه اوج بگیری
        کوچکتر میشوی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X