اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یکسوسازی با اپ امپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یکسوسازی با اپ امپ

سلام .

یک مدار اپ امپ دارم برای یکسوسازی که به صورت بافر بسته شده . ولتاژ 5 ولت با فرکانس 50Hz با یک تقسیم مقاومتی (22k & 12k) به ورودی اپ امپ داده شده .. کسی میدونه خازن نویز گیر ورودی مدارو چی باید بزارم چه مقدار و چرا ؟؟؟؟؟؟ :sad:

پاسخ : یکسوسازی با اپ امپ

سوال من رو کسی نیست جواب بده ؟؟
    اطلاعات بیشتری نیازه ؟
    ممنون میشم سریع تر جوابم رو بدین !!!!

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      طوری که من فهمیدم فکر کنم مدار دیود ایده آل رو بستید.درسته؟خوب چرا از یکسوساز های full wave پ امپی استفاده نکردید؟
      در مورد سوالتون چون تا حالا خودم نبستم نمی تونم دقیق بگم!! :redface: ولی اگه می خواید نوسانهای فرکانس بالا رو بگیرید احتمالا 100n خوب باشه.ترجیحا از خازن تانتالیوم استفاده کنید.

دیدگاه

سلام و ممنون از جوابتون .

قصدم از انجام پروزه درک استفاده صحیح از خازنها تو موارد مختلفه . شما طبق چه چیزی 100 n رو پیشنهاد میدین؟!! مقدارشو بامحاسبه امپدانس خازنی و...بدست اوردین؟! نوعش چتو ؟؟ مدار هم آره دقیقا برای رهایی از افت ولتاژ هدایت دیودهاست ..

دیدگاه

سلام
          خیر مقدارشو بر اساس پارامتر خاصی حساب نکردم.کلا در ورودی IC ها برای حذف نوسانات باید خازن کوچکتر از 1uf گذاشت.من به همین دلیل گفتم .
          ولی نوعش رو چون خازن های تانتالیوم دقیق هستند و برای کار در فرکانس های بالا ساخته شده اند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X