اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اعتبار دادن به تگ rfid

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اعتبار دادن به تگ rfid

با سلاوم و خسته نباشید

می خواستم پروژه ای (ورود و خروج افراد) طراحی کنم به طوری که هر فرد با داشتن یک تگ شناسایی شود و نام و نام خانوادگی رو در سیستم کامپیوتر نمایش بده!!
    حالا می خوام بدونم چطوری میشه که یک تگ رو با دستگاه بخونیم و شمار تگ رو به سیستم بفرستیم تا اونو مدیریت کنیم؟
    ایا میشه برای این تگ یه مدت زمان اعتبار در نظر گرفت؟

با تشکر
    سخن بگوييد تا شناخته شويد، زيرا كه انسان در زير زبان خود پنهان است.
    حضرت علی(ع)

پاسخ : اعتبار دادن به تگ rfid

نوشته اصلی توسط memal
    با سلاوم و خسته نباشید

می خواستم پروژه ای (ورود و خروج افراد) طراحی کنم به طوری که هر فرد با داشتن یک تگ شناسایی شود و نام و نام خانوادگی رو در سیستم کامپیوتر نمایش بده!!
    حالا می خوام بدونم چطوری میشه که یک تگ رو با دستگاه بخونیم و شمار تگ رو به سیستم بفرستیم تا اونو مدیریت کنیم؟
    ایا میشه برای این تگ یه مدت زمان اعتبار در نظر گرفت؟

با تشکر
    بله میشه.
    اول یه دیتابیس تو eeprom میکرو میسازی با دو بعد. تعداد ردیف ها به تعداد افراد و سه ستون.
    تو هر ردیف، سلول اول شماره تگ باشه. سلول دوم اسم و سلول سوم تاریخ ثبت میشه.

بعد هر وقت که یه نفر رد میشه این تگ رو نزدیک میکنه.
    بعد برنامه از تو دیتابیس تاریخ ثبت رو با مثلا 1 ماه جمع میکنه. اگه از تاریخ اون لحظه بیشتر بود یعنی هنوز اعتبارش تموم نشده و مثلا یه flag که به اون شخص منتسبه رو 1 میکنه که به معنای داخل بودن اون شخص هست. ولی اگه اون عدد مربوط به تاریخ، از تاریخ امروز کمتر بود، یعنی این که اعتبار اون فرد تموم شده و نمیتونه بیاد.

حالا هر وقت کسی خواست بره، دستگاه flag منتسب به اون رو 0 میکنه. یعنی اینکه اون بیرونه.

بحث ارتباطش با کامپیوتر هم امکان پذیره. میکرو میتونه از خط ارتباطی RS232 یا USB (با استفاده از مبدل سریال به usb ) ارتباط برقرار کنه.
    تو کامپیوتر هم یه نرم افزار می نویسی.

یا حتی میتونی بانک اطلاعاتی رو تو کامپیوتر بسازی و میکرو فقط کد رو بفرسته به کامپیوتر و دستورات رو دریافت کنه.
    [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
    درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

سلام
      ممنون از پتسخ کاملی که دادین

به نظرتون برنامه نویسی و ایجاد پایگاه داده توی کامپیوتر ساده تر از میکرو نیست؟
      سوال بعدی که دارم اینه که نمیشه rfid رو مستقیم به کامپیوتر وصل کرد با استفاده از یه تبدیل سریال مثلا؟
      میشه یه ماژول rfid معرفی کنید؟

خیلی خیلی ممنون
      سخن بگوييد تا شناخته شويد، زيرا كه انسان در زير زبان خود پنهان است.
      حضرت علی(ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط memal
        سلام
        ممنون از پتسخ کاملی که دادین

به نظرتون برنامه نویسی و ایجاد پایگاه داده توی کامپیوتر ساده تر از میکرو نیست؟
        سوال بعدی که دارم اینه که نمیشه rfid رو مستقیم به کامپیوتر وصل کرد با استفاده از یه تبدیل سریال مثلا؟
        میشه یه ماژول rfid معرفی کنید؟

خیلی خیلی ممنون
        اتفاقا عالی میشه.

ماژول RF01D-ID3 رابط سریال داره. میتونین با مبدل سریا به USB یا با مبدل RS232 به سریال اون رو مستقیم به کامپیوتر وصل کنین و از COM1 یا هر پورت دیگه اون رو بخونین. البته من بلد نیستم تو کامپیوتر برنامش رو بنویسم ولی میتونم مراحل کار و الگوریتم رو بگم.

روش کار این ماژول به این صورته که هر وقت یه تگ رو در محدوده دید، کدش رو میفرسته. مداراتش هم موجوده. تو دیتاشیت فارسی که تو فروشگاه eca هست هم یه مدار کامل هست. نحوه کار هم کاملا توضیح داده شده. برین ببینین.
        [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
        درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

سلام
          شما میتونید همه کارها رو تو کامپیوتر انجام بدید .
          فقط اینکه قبلش تودیتابیس برای هر تگ اسم و مشخصات شخص رو ثبت کرده باشید . بعد شخص که تگ رو میزنه و خونده میشه میره تو نرم افزار کامپیوتر و دیگه همه چی به راحتی ثبت میشه . شما فقط یک تگ و یک ریدر نیازدارید از الکترونیک بقیه موارد رو با برنامه نویسی تو کامپیوتر می تونید انجام بدید .

ریدر آماده که با یو اس بی به کامپیوتر متصل بشه و بخونه هست نیاز به استقاده از ماژول تبدیل و این چیزا هم نیست .

دیدگاه

از دست ندهید من تشویق شما را به مبارزه می کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Chapanut نمایش پست ها
              از دست ندهید من تشویق شما را به مبارزه می کنم.
              سلام مهندس چالش با RFID هست؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X