اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هویه چندوات بگیرم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هویه چندوات بگیرم؟

سلام
    برای کارهای الکترونیک مثل همین کیتها انواع مختلف کیت چه هویه ای بگیرم
    40 6030 وات کدوم؟ چیه؟
    یه چیزی باشه که دوباره تو زمینه الکترونیک نیاز نباشه دوباره بخرم
    منظورم از بابت نوع کارکرد نه هست، لزوما کیفیت

پاسخ : هویه چندوات بگیرم؟

اگر پول و امکان و جا داری هویه هوای گرم بخر که باهاش همه کار کنی.
    در غیر این صورت : اگر بیشتر کارت با قطعات smd هستش 40 وات بگیر
    و اگر بیشتر کارت با قطعات دیپ هستش، 60 وات بگیر.
    ---------
    .
    .
    ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pmc
      سلام
      برای کارهای الکترونیک مثل همین کیتها انواع مختلف کیت چه هویه ای بگیرم
      40 6030 وات کدوم؟ چیه؟
      یه چیزی باشه که دوباره تو زمینه الکترونیک نیاز نباشه دوباره بخرم
      منظورم از بابت نوع کارکرد نه هست، لزوما کیفیت
      با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
      برای لحیم کردن فقط آی سی ها معمولی و ترانزیستور و دیود های ظریف حداکثر 30 وات و برای لحیم کردن سیم ها از 100 الی 140 وات.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

هویه 40W گات اصلی می تونه جواب کارت رو بده
        خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
        [hr]

دیدگاه

40 وات مارک ایران هویه الان برای من وارد سال 10 هم شده که داره کار میده البته زیاد استفاده نمی شه ولی خب خیلی ازش راضیم اون روز خریدم 10 تومن. اگر پول دارید از نوع هوای گرم بخرید
          گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
          همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

25 دادم از دیجی یه شصت گرفتم با گارانتی سی ساله
            خوبه

دیدگاه

سلام دوست عزیز بهتر بودهویه 40. وات می گرفتید هویه60وات حرارت ان درلحیمکاری باعث آسیب. رسیدن به ایسی وبرددمدارو ..میشود

دیدگاه

با سلامدرسته که هویه 60 وات حرارتش بالاس وواسه ic ها از 20 تا رنج 30 وات استفاده میکنن ولی اگر هویه رو زیاد نگه نداره روی قطعه.قطعه خراب نمیشه
                من با هویه 60 وات لحیم میکنم و تاحالا مشکلی پیش نیامده
                وبه نظر من هویه ای که دارای ترموستات باشه خیلی خوبه چون به خاطر حرارت بالا هم نوکش فرسوده نمیشه هم طول عمر المنت هویه بالا میره از این هویه های goot تو بازار هم نخرین به اسم اصل 30 تومن میفروشن ولی تقلبیه من یه سری گرفتم سوخت یک هفته ام نکشید.من یه weller اصل المانی خریدم لامصب مرگ نداره.ولی در کل هویه اگه خوب ازش استفاده بشه برات یه عمر کار میکنه :smile:
                همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

دیدگاه

این هویه های سرامیکی که شما خریدی من شنیدم خیلی عالی هستش.مبارکت باشه داداشم
                  همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad daraie
                    با سلامدرسته که هویه 60 وات حرارتش بالاس وواسه ic ها از 20 تا رنج 30 وات استفاده میکنن ولی اگر هویه رو زیاد نگه نداره روی قطعه.قطعه خراب نمیشه
                    من با هویه 60 وات لحیم میکنم و تاحالا مشکلی پیش نیامده
                    وبه نظر من هویه ای که دارای ترموستات باشه خیلی خوبه چون به خاطر حرارت بالا هم نوکش فرسوده نمیشه هم طول عمر المنت هویه بالا میره از این هویه های goot تو بازار هم نخرین به اسم اصل 30 تومن میفروشن ولی تقلبیه من یه سری گرفتم سوخت یک هفته ام نکشید.من یه weller اصل المانی خریدم لامصب مرگ نداره.ولی در کل هویه اگه خوب ازش استفاده بشه برات یه عمر کار میکنه :smile:
                    weller رو اگه ازش خوب هم استفاده نکنی چیزیش نمی شه

در لحیم کاری قطعات الکترونیک بهتره از هویه های ارت دار استفاده بشه با حرارت قابل کنترل در غیر این صورت ESD رعایت نمی شود

دیدگاه

سلام
                      یک 60وات دارم وقتی سیم لحیم به نوک هویه میزنم بلافاصله سیم ذوب میشه و به هویه میچسبه و اصلا به قسمتی که میخام لحیم کنم مثلا دو تا سیم نمیچسبه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pmc
                        سلام
                        یک 60وات دارم وقتی سیم لحیم به نوک هویه میزنم بلافاصله سیم ذوب میشه و به هویه میچسبه و اصلا به قسمتی که میخام لحیم کنم مثلا دو تا سیم نمیچسبه
                        سلام
                        1- سطحی که می خواهید لحیم کنید اکسید داشته باشه یا کثیفه
                        2-دمای هویه شما بالا و مناسبه اما تا دمای محل لحیم کاری به نقطه ذوب نرسه لحیم انجام نمیشه سیم چون مسی و سطح زیادی داره گرما را سریعا دفع می کنه
                        3-از روغن لحیم استفاده کنید که اکسید های سطح را از بین ببره
                        4-سیم لحیم ممکنه نا مناسب و بی کیفیت باشه
                        5-سر هویه شما خراب یا بی کیفیته
                        اما در مورد سیم احتمال خیلی زیاد به خاطر مشکل 2است
                        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                        ولتر

دیدگاه

هویه که تازه خریدم

از چه نوع سیم لحیمی استفاده کنم با توجه به شصت وات بودن هویه؟

دیدگاه

من خودم 35 وات دارم خیلی راضیم باهاش همه چی هویه میکنم
                            ماهیان از آشوب دریا به خدا شکایت بردند،دریا آرام شد و همه ماهیان صید تور صیادان شدند.

دیدگاه

اگر هویه میخوای 40 وات
                              یا اگر اون چیزی که من ندارم منظورم (جا ,پول هم که ) هست داری هیتر بگیر از همون هایی که هم هویه و هم هیتر داره باهاش کلی صفا کن :mrgreen:
                              راستی یه دونه هویه 40 وات اصلی گات دارم اگه میخوای میدم بهت
                              از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                              --------------------------------------------------------
                              تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                              --------------------------------------------------------
                              اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X