ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2015/10/05
    16
    0

زبان برنامه نويسي بردهاي آردوينو سي يا جاوا؟

سلام ميخواستم بدونم زبان برنامه نويسي اين بردها چيه؟ بعضي جاها نوشته سي بعضي جاهاي ديگه نوشته جاوا، من زبان سي رو در محيط کدويژن کار کردم ولي کار با جاوا برام سخته ،اين پروژه ي کارشناسيمه و مهمه که حتما نتيجه بگيرم کسي ميدونه مني با اين شرايط از پس کار با اين بردا برميام يا نه؟ بردهاي ديگه اي سراغ دارين که مثل اين آرودوينو بار سخت افزاريشون کم باشه ولي با سي کار کنند؟
    ممنون ميشم کمکم کنيد
    2007/12/23
    زمین
    243
    80

پاسخ : زبان برنامه نويسي بردهاي آردوينو سي يا جاوا؟

سلام
    نگران نباش همون سی هست البته با نرم افزار خودش که بتونی از ماژول های امادش در برنامه نویسی استفاده کنی
    وگرنه با همون کدویژن و حتی بسکام هم میتونی کمپایل کنی بعد بریزی روی برد
    محک
    2015/10/05
    16
    0

اهان، من امروز از استادم پرسيدم که تو اين نرم افزار به چه زباني بايد کد بزنيم، کلي دعوام کرد که اين نرم افزار نيست من منظورم نرم افزاره مربوط به اين بردها بود ولي نميدونم انگار از وجود نرم افزار مرتبط با اين بردا بي اطلاع بود بعد بهم گفت که اينا بردن بايد به زبان اسمبلي کد بزني!!!! بدتر گيجم کرد

موضوعم ازم خواست با استفاده از اين برداي اماده بتونم طوري برنامه بنويسم که دوتا پي سي بتونن از طريق امواج راديويي با هم ارتباط برقرار کنن، حالا نميدونم منظورش اين بود که دوتا از اين بردا رو در نقش پي سي در نظر بگيرم يا اين برد واسطه ي بين پي سي هام باشه
    2015/10/05
    16
    0

يه سوال ديگه هم داشتم، ميکروي اين بردها چيه؟ arm يا avr؟
    2015/10/05
    16
    0

من چون تازه ديروز با اين بردا آشنا شدم يکم زياد سوال دارم ببخشيد.
    لطفا بگيد اين چيزي که من متوجه شدم درسته؟
    براي برنامه نويسي روي بردهاي آردوينو دو روش وجود داره يکي مستقيم به اينصورت که يه نرم افزاري به همين اسم وجود داره که به زبان شبيه به جاوا توش کد زده ميشه
    يا به صورت غير مستقيم يعني به اين صورت که ميتونيم تو کدويژن با سي کد بنويييم يا مثلا با بيسيک تو بيسکام بعدا با يه روشي اينارو منتقل کنيم روي برداي آردوينو
    درست متوجه شدم؟
    من چون کار با سي تو کدويژن برام راحتتره لطفا اگر کسي ميدونه چطوري بايد کدهارو از محيط کدويژن به آردوينو منتقل کرد يه توضيح بده ممنون ميشم
    2013/06/09
    زنجان
    727
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط MLOVEM
    سلام ميخواستم بدونم زبان برنامه نويسي اين بردها چيه؟ بعضي جاها نوشته سي بعضي جاهاي ديگه نوشته جاوا، من زبان سي رو در محيط کدويژن کار کردم ولي کار با جاوا برام سخته ،اين پروژه ي کارشناسيمه و مهمه که حتما نتيجه بگيرم کسي ميدونه مني با اين شرايط از پس کار با اين بردا برميام يا نه؟ بردهاي ديگه اي سراغ دارين که مثل اين آرودوينو بار سخت افزاريشون کم باشه ولي با سي کار کنند؟
    ممنون ميشم کمکم کنيد
    محض اطلاع بگم که جاوا هم بر مبنای C++ نوشته شده.

زبان آردوینوو هم C++ هست.

فرق C با C++ توانایی C++ در نوشتن برنامه های شی گرا هست. (class,object,...)
    [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
    درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]
    2015/10/05
    16
    0

سلام ممنون از پاسخهاتون
    اما من آخرش نفهميدم اون چيزي که گفتم متوجه شدم صحيحه يا نه؟
    و اينکه لطفا بگيد چطور ميشه برنامه اي که به زبان سي توي کدويژن نوشته شده رو به برد آردوينو منتقل کرد؟با کپي پيست ميشه؟ يا کار خاصي لازم داره
    خيلي ممنون ميشم اگر پاسخ بديد
    2011/03/18
    تهران
    574
    2

زبان برنامه نويسي آردوينو C++ هست و کامپايلري که اين کد C++ رو براي ميکرو داره کامپايل ميکنه GCC هست، اما از اونجايي که GCC رابط کاربري نداره و بايد براش يه رابط کاربري نوشته ميشد، اين رابط کاربري رو با جاوا نوشتن تا روي هر سيستم عاملي کار کنه، خود آردوينو در اصل فقط يه سري توابع براي راحتي استفاده کننده هست، که اين توابع در قالب کلاس هاي C++ آماده شده.
    ;()((void (*)(void))0x0000))
    2010/09/19
    تبریز
    608
    23

پاسخ : زبان برنامه نويسي بردهاي آردوينو سي ي&

نقل قول نوشته اصلی توسط MLOVEM
    سلام ممنون از پاسخهاتون
    اما من آخرش نفهميدم اون چيزي که گفتم متوجه شدم صحيحه يا نه؟
    و اينکه لطفا بگيد چطور ميشه برنامه اي که به زبان سي توي کدويژن نوشته شده رو به برد آردوينو منتقل کرد؟با کپي پيست ميشه؟ يا کار خاصي لازم داره
    خيلي ممنون ميشم اگر پاسخ بديد
    سلام
    ببینید آردوینو همون avr هست (البته یه بورد arm هم داره) که اومدن مدارای جانبی مثه تغدیه و کریستال و اینجورچیزاشو آماده زدن براش پایه هاشم درآوردن
    حالا فرق آردوینو با avr چیه؟
    فرقش اون نرم افزار برنامه نویسیشه که اومده تقریبا برای همه چی کتابخونه نوشته تا کار برنامه نویسی ساده بشه و برای خودش هم ماژول ها و شیلدهایی تولید کرده که اونها هم مثه این تمام مدارای جانبیش زده شده و پین داده به شما که وصل کنی به آردوینو
    حالا شما برامه رو تو کدویژن نوشتی چرا میخوای بزنی به آردوینو؟ oo:همه از کدویژن فرار می کنن میرن به آردوینو شما برعکس
    اینجوری هم میشه یعنی شما تو کدویژن برنامه که نوشتی و فایل هگز رو داده به شما اونو بزن به آردوینو.حالا چطوری؟
    با توجه به آیسی استفاده شده در بورد آردوینو ، پایه های gnd,reset,miso,mosi,sck رو پیدا کن پروگرمرت رو وصل کن به اون پایه ها و با پروگرمرت کد هگز رو بزن رو اون
    ولی گفتم مزیت آردوینو برنامه نویسی راحتشه
    :nice:
    telgram:09396888049
    2012/12/23
    تهران
    683
    364

پاسخ : پاسخ : زبان برنامه نويسي بردهاي آردوينو سي ي&

نقل قول نوشته اصلی توسط jumper
    سلام
    ببینید آردوینو همون avr هست (البته یه بورد arm هم داره) که اومدن مدارای جانبی مثه تغدیه و کریستال و اینجورچیزاشو آماده زدن براش پایه هاشم درآوردن
    حالا فرق آردوینو با avr چیه؟
    فرقش اون نرم افزار برنامه نویسیشه که اومده تقریبا برای همه چی کتابخونه نوشته تا کار برنامه نویسی ساده بشه و برای خودش هم ماژول ها و شیلدهایی تولید کرده که اونها هم مثه این تمام مدارای جانبیش زده شده و پین داده به شما که وصل کنی به آردوینو
    حالا شما برامه رو تو کدویژن نوشتی چرا میخوای بزنی به آردوینو؟ oo:همه از کدویژن فرار می کنن میرن به آردوینو شما برعکس
    اینجوری هم میشه یعنی شما تو کدویژن برنامه که نوشتی و فایل هگز رو داده به شما اونو بزن به آردوینو.حالا چطوری؟
    با توجه به آیسی استفاده شده در بورد آردوینو ، پایه های gnd,reset,miso,mosi,sck رو پیدا کن پروگرمرت رو وصل کن به اون پایه ها و با پروگرمرت کد هگز رو بزن رو اون
    ولی گفتم مزیت آردوینو برنامه نویسی راحتشه
    :nice:
    من یه نگاه سر سری به آردوینو و محیط برنامه نویسیش کردم تقریبا از لحاظ سختی چیزی از کدویژن نداره
    حالا یه سوال اینکه چجوری میشه پروژه هایی رو که با آردوینو نوشته شده رو خودمون بیاریم رو میکرو های سطح پایین تر مثل Atmega8 بدون استفاده از بردهای آمادش
    أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ ﴿۳۹حج﴾
    به كسانى كه جنگ بر آنان تحميل شده رخصت [جهاد] داده شده است چرا كه مورد ظلم قرار گرفته ‏اند و البته خدا بر پيروزى آنان سخت تواناست

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15