اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

زبان برنامه نویسی بردهای آردوینو سی یا جاوا؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

زبان برنامه نویسی بردهای آردوینو سی یا جاوا؟

سلام میخواستم بدونم زبان برنامه نویسی این بردها چیه؟ بعضی جاها نوشته سی بعضی جاهای دیگه نوشته جاوا، من زبان سی رو در محیط کدویژن کار کردم ولی کار با جاوا برام سخته ،این پروژه ی کارشناسیمه و مهمه که حتما نتیجه بگیرم کسی میدونه منی با این شرایط از پس کار با این بردا برمیام یا نه؟ بردهای دیگه ای سراغ دارین که مثل این آرودوینو بار سخت افزاریشون کم باشه ولی با سی کار کنند؟
    ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ : زبان برنامه نویسی بردهای آردوینو سی یا جاوا؟

سلام
    نگران نباش همون سی هست البته با نرم افزار خودش که بتونی از ماژول های امادش در برنامه نویسی استفاده کنی
    وگرنه با همون کدویژن و حتی بسکام هم میتونی کمپایل کنی بعد بریزی روی برد
    محک

دیدگاه

اهان، من امروز از استادم پرسیدم که تو این نرم افزار به چه زبانی باید کد بزنیم، کلی دعوام کرد که این نرم افزار نیست من منظورم نرم افزاره مربوط به این بردها بود ولی نمیدونم انگار از وجود نرم افزار مرتبط با این بردا بی اطلاع بود بعد بهم گفت که اینا بردن باید به زبان اسمبلی کد بزنی!!!! بدتر گیجم کرد

موضوعم ازم خواست با استفاده از این بردای اماده بتونم طوری برنامه بنویسم که دوتا پی سی بتونن از طریق امواج رادیویی با هم ارتباط برقرار کنن، حالا نمیدونم منظورش این بود که دوتا از این بردا رو در نقش پی سی در نظر بگیرم یا این برد واسطه ی بین پی سی هام باشه

دیدگاه

یه سوال دیگه هم داشتم، میکروی این بردها چیه؟ arm یا avr؟

دیدگاه

من چون تازه دیروز با این بردا آشنا شدم یکم زیاد سوال دارم ببخشید.
          لطفا بگید این چیزی که من متوجه شدم درسته؟
          برای برنامه نویسی روی بردهای آردوینو دو روش وجود داره یکی مستقیم به اینصورت که یه نرم افزاری به همین اسم وجود داره که به زبان شبیه به جاوا توش کد زده میشه
          یا به صورت غیر مستقیم یعنی به این صورت که میتونیم تو کدویژن با سی کد بنویییم یا مثلا با بیسیک تو بیسکام بعدا با یه روشی اینارو منتقل کنیم روی بردای آردوینو
          درست متوجه شدم؟
          من چون کار با سی تو کدویژن برام راحتتره لطفا اگر کسی میدونه چطوری باید کدهارو از محیط کدویژن به آردوینو منتقل کرد یه توضیح بده ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MLOVEM
            سلام میخواستم بدونم زبان برنامه نویسی این بردها چیه؟ بعضی جاها نوشته سی بعضی جاهای دیگه نوشته جاوا، من زبان سی رو در محیط کدویژن کار کردم ولی کار با جاوا برام سخته ،این پروژه ی کارشناسیمه و مهمه که حتما نتیجه بگیرم کسی میدونه منی با این شرایط از پس کار با این بردا برمیام یا نه؟ بردهای دیگه ای سراغ دارین که مثل این آرودوینو بار سخت افزاریشون کم باشه ولی با سی کار کنند؟
            ممنون میشم کمکم کنید
            محض اطلاع بگم که جاوا هم بر مبنای C++ نوشته شده.

زبان آردوینوو هم C++ هست.

فرق C با C++ توانایی C++ در نوشتن برنامه های شی گرا هست. (class,object,...)
            [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
            درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

سلام ممنون از پاسخهاتون
              اما من آخرش نفهمیدم اون چیزی که گفتم متوجه شدم صحیحه یا نه؟
              و اینکه لطفا بگید چطور میشه برنامه ای که به زبان سی توی کدویژن نوشته شده رو به برد آردوینو منتقل کرد؟با کپی پیست میشه؟ یا کار خاصی لازم داره
              خیلی ممنون میشم اگر پاسخ بدید

دیدگاه

زبان برنامه نویسی آردوینو C++ هست و کامپایلری که این کد C++ رو برای میکرو داره کامپایل میکنه GCC هست، اما از اونجایی که GCC رابط کاربری نداره و باید براش یه رابط کاربری نوشته میشد، این رابط کاربری رو با جاوا نوشتن تا روی هر سیستم عاملی کار کنه، خود آردوینو در اصل فقط یه سری توابع برای راحتی استفاده کننده هست، که این توابع در قالب کلاس های C++ آماده شده.
                ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

پاسخ : زبان برنامه نویسی بردهای آردوینو سی ی&

نوشته اصلی توسط MLOVEM
                  سلام ممنون از پاسخهاتون
                  اما من آخرش نفهمیدم اون چیزی که گفتم متوجه شدم صحیحه یا نه؟
                  و اینکه لطفا بگید چطور میشه برنامه ای که به زبان سی توی کدویژن نوشته شده رو به برد آردوینو منتقل کرد؟با کپی پیست میشه؟ یا کار خاصی لازم داره
                  خیلی ممنون میشم اگر پاسخ بدید
                  سلام
                  ببینید آردوینو همون avr هست (البته یه بورد arm هم داره) که اومدن مدارای جانبی مثه تغدیه و کریستال و اینجورچیزاشو آماده زدن براش پایه هاشم درآوردن
                  حالا فرق آردوینو با avr چیه؟
                  فرقش اون نرم افزار برنامه نویسیشه که اومده تقریبا برای همه چی کتابخونه نوشته تا کار برنامه نویسی ساده بشه و برای خودش هم ماژول ها و شیلدهایی تولید کرده که اونها هم مثه این تمام مدارای جانبیش زده شده و پین داده به شما که وصل کنی به آردوینو
                  حالا شما برامه رو تو کدویژن نوشتی چرا میخوای بزنی به آردوینو؟ oo:همه از کدویژن فرار می کنن میرن به آردوینو شما برعکس
                  اینجوری هم میشه یعنی شما تو کدویژن برنامه که نوشتی و فایل هگز رو داده به شما اونو بزن به آردوینو.حالا چطوری؟
                  با توجه به آیسی استفاده شده در بورد آردوینو ، پایه های gnd,reset,miso,mosi,sck رو پیدا کن پروگرمرت رو وصل کن به اون پایه ها و با پروگرمرت کد هگز رو بزن رو اون
                  ولی گفتم مزیت آردوینو برنامه نویسی راحتشه
                  :nice:
                  telgram:09396888049

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : زبان برنامه نویسی بردهای آردوینو سی ی&

نوشته اصلی توسط jumper
                    سلام
                    ببینید آردوینو همون avr هست (البته یه بورد arm هم داره) که اومدن مدارای جانبی مثه تغدیه و کریستال و اینجورچیزاشو آماده زدن براش پایه هاشم درآوردن
                    حالا فرق آردوینو با avr چیه؟
                    فرقش اون نرم افزار برنامه نویسیشه که اومده تقریبا برای همه چی کتابخونه نوشته تا کار برنامه نویسی ساده بشه و برای خودش هم ماژول ها و شیلدهایی تولید کرده که اونها هم مثه این تمام مدارای جانبیش زده شده و پین داده به شما که وصل کنی به آردوینو
                    حالا شما برامه رو تو کدویژن نوشتی چرا میخوای بزنی به آردوینو؟ oo:همه از کدویژن فرار می کنن میرن به آردوینو شما برعکس
                    اینجوری هم میشه یعنی شما تو کدویژن برنامه که نوشتی و فایل هگز رو داده به شما اونو بزن به آردوینو.حالا چطوری؟
                    با توجه به آیسی استفاده شده در بورد آردوینو ، پایه های gnd,reset,miso,mosi,sck رو پیدا کن پروگرمرت رو وصل کن به اون پایه ها و با پروگرمرت کد هگز رو بزن رو اون
                    ولی گفتم مزیت آردوینو برنامه نویسی راحتشه
                    :nice:
                    من یه نگاه سر سری به آردوینو و محیط برنامه نویسیش کردم تقریبا از لحاظ سختی چیزی از کدویژن نداره
                    حالا یه سوال اینکه چجوری میشه پروژه هایی رو که با آردوینو نوشته شده رو خودمون بیاریم رو میکرو های سطح پایین تر مثل Atmega8 بدون استفاده از بردهای آمادش
                    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
                      من یه نگاه سر سری به آردوینو و محیط برنامه نویسیش کردم تقریبا از لحاظ سختی چیزی از کدویژن نداره
                      حالا یه سوال اینکه چجوری میشه پروژه هایی رو که با آردوینو نوشته شده رو خودمون بیاریم رو میکرو های سطح پایین تر مثل Atmega8 بدون استفاده از بردهای آمادش
                      پروژه هایی رو که تو محیط آردوینو نوشتید میتونید رو مگا8 و مگا32 هم بزنید بدون اینکه از بردهای خود آردوینو استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jumper
                        پروژه هایی رو که تو محیط آردوینو نوشتید میتونید رو مگا8 و مگا32 هم بزنید بدون اینکه از بردهای خود آردوینو استفاده کنید
                        از لحاظ تغییر زبان گفتم؛ واقعا اینترفیسی هست که زبان آردینو رو به C تبدیل کنه؛ هرچند که خودش خیلی شبیه به C هست
                        .................
                        پ.ن: آدم با میکرو مدار خود طراحی کنه هم راحت تره هم دستش باز تره!

دیدگاه

استفاده از محیط برنامه نویسی آردوینو این مزیت رو داره که برای سنسورهای زیادی کتابخونه داره و راحت میشه باهاشون کار کرد.مثلا برای mpu6050 که فک کنم کدنویسی براش تو محیط کدویژن یکم سخت باشه ولی اینجا آمادس. من یه پروژه تراز دیجیتال داشتم که باید زاویه رو در راستای 3 محور نشون میداد که از mpu6050 استفاده کردیم و محیط برنامه نویسی آردوینو که کتابخونه آمادش اونجا هست بعد هم زدیمش رو مگا 32
                          حالا شما فکر کن با فیدبک از این ماژول شما باید 3 نا سروموتورهم کنترل کنی برنامه به مراتب سخت تر میشه تو کدویژن یا بسکام ولی با محیط نرم افزاری آردوینو ساده هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jumper
                            استفاده از محیط برنامه نویسی آردوینو این مزیت رو داره که برای سنسورهای زیادی کتابخونه داره و راحت میشه باهاشون کار کرد.مثلا برای mpu6050 که فک کنم کدنویسی براش تو محیط کدویژن یکم سخت باشه ولی اینجا آمادس. من یه پروژه تراز دیجیتال داشتم که باید زاویه رو در راستای 3 محور نشون میداد که از mpu6050 استفاده کردیم و محیط برنامه نویسی آردوینو که کتابخونه آمادش اونجا هست بعد هم زدیمش رو مگا 32
                            حالا شما فکر کن با فیدبک از این ماژول شما باید 3 نا سروموتورهم کنترل کنی برنامه به مراتب سخت تر میشه تو کدویژن یا بسکام ولی با محیط نرم افزاری آردوینو ساده هست
                            من بعید میدونم با میکرو بشه یه سرووموتور رو با فیدبک کنترل کرد چه برسه به 3 تا(اگرم دقت کنی تو CNC هایی که با میکرو کار میکنن معمولا استپر میزارن)
                            اما بصورت کلی راهی وجود نداره که مثلا بشه همین کتابخونه ماژول ها وسنسور رو برنامه C اونها رو در آورد؟ چون فکر کنم از خاصیت جنرال قطعات و سنسورها در آردینو بردها استفاده میشه که چون بعضی از قطعات کاربردهای خاص تری هم اگه دارن بشه بهش اضافه و کم کرد و از این حرفا...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
                              من بعید میدونم با میکرو بشه یه سرووموتور رو با فیدبک کنترل کرد چه برسه به 3 تا(اگرم دقت کنی تو CNC هایی که با میکرو کار میکنن معمولا استپر میزارن)
                              اما بصورت کلی راهی وجود نداره که مثلا بشه همین کتابخونه ماژول ها وسنسور رو برنامه C اونها رو در آورد؟ چون فکر کنم از خاصیت جنرال قطعات و سنسورها در آردینو بردها استفاده میشه که چون بعضی از قطعات کاربردهای خاص تری هم اگه دارن بشه بهش اضافه و کم کرد و از این حرفا...
                              منظور شما از فیدبک چیه؟
                              فکر کنم شما اگر به فایل خود کتابخونه دسترسی داشته باشید میتونید توش تغییر بدید چون با c++ نوشته میشه.خود کتابخونه ها هم همشون بصورت defult تو نرم افزار نیستن که ما برحسب نیاز اضافه می کنیم . مثلا برای التراسونیک یکی اومئه کتابخونه نوشته آورده گذاشته ملت استفاده می کنن. اینام با سی مینویسن کتابخونه رو پس شما هم میتونید توشون دست ببرید و به دلخواه خودتون تغییر بدید و استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X