اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد آمپدانس بلندگو و توییتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد آمپدانس بلندگو و توییتر

سلام،

من اخیرا باند یه ضبط صوت قدیمی رو برداشتم تا به آمپلیفایر وصل کنم. آمپلیفایر من بر اساس TDA2005 هست و به اون اسپیکر هایی بین 4 تا 16 اهم (ترجیحا 8) باید وصل کنم. هر باند من، یه بلندگو 3.5 اهم داره و یک توییتر پیزو که با بلندگو به صورت موازی وصل شده. برام چندتا سوال پیش اومده:

1- الان آمپدانس هر باند من بیشتر از 3.5 هست یا اینکه پیزو روی آمپدانس تاثیری نداره ؟
    2- اگر جواب سوال بالا خیر هست، چطور میتونم آمپدانس رو به 8 برسونم ؟
    3- برای استفاده از توییتر فرکانسی که در اون کار میکنه باید بهش برسه (crossover) ، ولی باند من چیز دیگه ای ( خازن یا مقاومت) توش نداره ، اگر بخام passive crossover برای توییتر ها داشته باشم، چطور باید عمل کنم ؟

پیشاپیش از کمکی که به من می کنید ممنونم :biggrin:

پاسخ : سوال در مورد آمپدانس بلندگو و توییتر

سلام.بلندگویتان رو وصل کنید به امپلی فایر مشکلی پیش نمیاد البته اگر مدار 2005 بریج نباشه که در اون صورت باید برید دنبال بلندگوی 8اهم :agree:
    در باره ی ووفر و تیوتر:شما یک بوبین یا سلف کوچولو درست کن-حالا مستقیم ووفر رو بدون تیوتر به امپلی فایر وصل کنید،بعدش صدا رو قطع،سلف رو سری کنید و حالا دوباره صدا رو وصل کنید.میبینید صدای های زیر که مال تیوتر هستند حذف شده و صدا های بم اجرا میشوند.اگر هنوز هم صدا های زیر پخش میشدند تعداد دور بوبینتون رو ببرید بالا.
    و اما برای تیوتر:یک خازن با ظرفیت بین 100نانو تا 2.2میکرو فاراد پلی استر یا mktباید با تیوتر سری کنید،ترجیحا یه خازن 470نانوفارادی باشه خوبه.
    اما اینو هم در نظر داشته باشید تیوتر های پیزو معمولا دیگه برای فرکانس های صوتی به علت حجم صدای پایین مناسب نیستند و استفاده ای ندارند مگر در دستگاه های الترا سونیک پس شاید صدای تولید شده توسط تیوتر شما کم باشه.
    موفق باشید
    دماغم شکست،دوهفته ای خوب شد،دستم شکست،یه ماهه خوب شد،چاقوم زدند،10روزه خوب شد،
    قلبم شکست،هیچ وقت خوب نشد.
    ای روزگار لعنتی!

دیدگاه

سلام من دوتا بلندگوی پاناسونیک ۴ اهم ۱۰۰وات دارم از چه خازنی باید استفاده کنم که فقط صدا باشد نه صاب

دیدگاه

سلام تیوتر و میدل و ساب مثل سه تا بلندگو به آمپلی نصب میشه یا قوانینی داره اگر ممکنه توضیح بدید ممنون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط jahan43 نمایش پست ها
        سلام.بلندگویتان رو وصل کنید به امپلی فایر مشکلی پیش نمیاد البته اگر مدار 2005 بریج نباشه که در اون صورت باید برید دنبال بلندگوی 8اهم :agree:
        در باره ی ووفر و تیوتر:شما یک بوبین یا سلف کوچولو درست کن-حالا مستقیم ووفر رو بدون تیوتر به امپلی فایر وصل کنید،بعدش صدا رو قطع،سلف رو سری کنید و حالا دوباره صدا رو وصل کنید.میبینید صدای های زیر که مال تیوتر هستند حذف شده و صدا های بم اجرا میشوند.اگر هنوز هم صدا های زیر پخش میشدند تعداد دور بوبینتون رو ببرید بالا.
        و اما برای تیوتر:یک خازن با ظرفیت بین 100نانو تا 2.2میکرو فاراد پلی استر یا mktباید با تیوتر سری کنید،ترجیحا یه خازن 470نانوفارادی باشه خوبه.
        اما اینو هم در نظر داشته باشید تیوتر های پیزو معمولا دیگه برای فرکانس های صوتی به علت حجم صدای پایین مناسب نیستند و استفاده ای ندارند مگر در دستگاه های الترا سونیک پس شاید صدای تولید شده توسط تیوتر شما کم باشه.
        موفق باشید
        سلام
        ممکنه توضیح بدید من سه تا بلندگو دارم یکی تویتر یکی میدل یکی هم ساب حالا چطور با ید اونها را به آمپلی وصل کنم هر سه تا باید وات و اهم یکسان داشته باشن یا نه چطوری میشه نحوه سیم کشی آنها را به آمپلی توضیح بدید اگر آمپلی فقط دوتا خروجی داشته باشه یا یدونه چیکار باید بکنم ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط LM7805 نمایش پست ها
          سلام تیوتر و میدل و ساب مثل سه تا بلندگو به آمپلی نصب میشه یا قوانینی داره اگر ممکنه توضیح بدید ممنون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام
          ممکنه توضیح بدید من سه تا بلندگو دارم یکی تویتر یکی میدل یکی هم ساب حالا چطور با ید اونها را به آمپلی وصل کنم هر سه تا باید وات و اهم یکسان داشته باشن یا نه چطوری میشه نحوه سیم کشی آنها را به آمپلی توضیح بدید اگر آمپلی فقط دوتا خروجی داشته باشه یا یدونه چیکار باید بکنم ممنون
          درود،
          باید از مدار کراس اوور استفاده بشه،
          توییتر شما، پیزو دیسکی هست یا سیم پیچ دار؟
          ساده ترین نوع کراس اوور:
          https://www.google.com/search?q=%D9%...TOcaqQAfDBxbTM
          نکته: خازن ها باید بدون قطب و با ولتاژ 50ولت یا بالاتر باشن.
          ۲-بهتره ظرفیت خازن میدرنج، از 4.7 به 100 میکرو فاراد افزایش
          پیدا کنه.
          ۳- دقت کنید مدار معرفی شده بسیار ساده هست ،پس نباید ازش
          انتظار معجزه داشت!
          موفق باشید.
          مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
          https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X