اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چنتا سوال راجب مکینتاش (mac os)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چنتا سوال راجب مکینتاش (mac os)

سلام همگی
    من تقریبا 3 سال قبل asus a53sm رو خریدم بر اساس مشکلاتی براش پیش اومد عمرشو داد به شما :cry2:
    الان میخوام سیستم جدید بگیرم چون توی عالی بودن لپتاپ های اپل هم سخت افزار و هم نرم افزار شکی ندارم فقط ی سوال برام مونده روی خود مک چقد نرم افزارای تخصصی ما الکترونیکی ها وجود داره؟
    1. Altium
    2.codevision
    3.proteus
    اخه اگه این نرم افزارا باشن لایسنس اورجینالشو میخری تموم نباشن باید ویندوزنصب کنی روش که جالب نیست...
    و اینکه پروگرامر ها روی مک پشتیبانی میشن؟
    دوستان ممنون میشم این سوالات رو جواب بدید
    http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

پاسخ : چنتا سوال راجب مکینتاش (mac os)

نوشته اصلی توسط MAHDI ZAMANI
    سلام همگی
    من تقریبا 3 سال قبل asus a53sm رو خریدم بر اساس مشکلاتی براش پیش اومد عمرشو داد به شما :cry2:
    الان میخوام سیستم جدید بگیرم چون توی عالی بودن لپتاپ های اپل هم سخت افزار و هم نرم افزار شکی ندارم فقط ی سوال برام مونده روی خود مک چقد نرم افزارای تخصصی ما الکترونیکی ها وجود داره؟
    1. Altium
    2.codevision
    3.proteus
    اخه اگه این نرم افزارا باشن لایسنس اورجینالشو میخری تموم نباشن باید ویندوزنصب کنی روش که جالب نیست...
    و اینکه پروگرامر ها روی مک پشتیبانی میشن؟
    دوستان ممنون میشم این سوالات رو جواب بدید
    سلام

من خودم مک دارم و میشه گفت راضی هستم. اینکه مثل بقیه محصولات اپل انحصاری طراحی شده و یا اینکه به صورت پیش فرض یک سری نرم افزار روش نصب شده که اصلا اجازه پاک شدن بهت نمیده! و یا اینکه یکسری محدودیت ها توی برنامه نویسی اپ های مخصوص اپل بهت تحمیل میشه بگذریم, میشه گفت در حال حاظر یکی از بهترین انتخاب های خرید لپ تاپ هست. من خودم با نرم افزار های زیر به صورت مرتب کار میکنم:
    1- Xilinx ISE
    2- Vivado
    3- MATLAB
    4- KEIL/ARM GCC
    که متاسفانه نرمافزارهای Xilinx اصلا روی سیستم عامل OSX اصلا قابل استفاده نیست و فقط Windows و Linux پشتیبانی میشه. ولی به راحتی میتونین از MATLAB استفاده کنین.Keil هم که فقط تحت ویندوز هست و من فعلا ARM GCC استفاده میکنم. از نرم افزار Altium هم هر از چند گاهی استفاده میکنم. که فقط برای ویندوز طراحی شده. برای اجرای نرم افزار های تحت ویندوز من از Virtual Box که کاملا مجانی هست استفاده میکنم. برای کار با FPGA هم یک Image Ubuntu 14.04 استفاده میکنم که به هیچ عنوان مشکل Performance ندارم. مکی که من دارم Macbook Pro هست با ۸ گیگ رم و ۱۲۸ گیگ SSD. توی سنتز یک سری design نسبتا بزرگ متوجه فن کامپیوتر میشین ولی در کل خیلی بی سر و صدا کارش رو انجام میده.
    حالا در جواب سوال شما باید بگم:
    برای خیلی از این نرم افزار ها میتونین از ورژن های open source اونها استفاده کنین. مثلا به جای Codevision شما به راحتی میتونین از AVR GCC استفاده کنین که فکر کنم plugin اش برای Xcode هم باشه (فکر کنم!). یا اینکه میتونین eclipse نصب کنین و توی تنظیماتش cross compiler رو به AVR GCC تغییر بدین. برای ARM هم به همین ترتیب. برای Altium میتونین از Eagle استفاده کنین که مجانی هست. متاسفانه نمیدونم چه اصراری ما داریم روی کرک نرم افزار. کلی از شرکتهای بزرگ PCB هاشون رو با همین Eagle میزنن. حالا اگر حتما میخواین Altium کار کنین تنها راهتون همون Virtual Box هست که روش ویندوز باید نصب کنین. Proteus هم به همین منوال.
    در کل پیشنهاد میکنم که به نرافزار های open source رو بیارین. که نه با مشکل کرک کردن مواجه بشین و هم بتونین از ساپورت چند میلیونی بهره مند بشین!

دیدگاه

پاسخ : چنتا سوال راجب مکینتاش (mac os)

من مشکلی با کرک ندارم فقط اینا ورژن مک ندارن پس میشه مجازیشو نصب کرد چون تمام قدرتش سیستم عامله واسه همین نمیخوام ویندوز روش نصب کنم .راجب شارژ دهی و هنگ و زمان اپ شدن در کل راجب مشخصات توضیح بدید هم ممنون میشم
      http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X