اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با رگولاتور adj-lm2576

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با رگولاتور adj-lm2576

من یه مدار با lm2576 -adj بستم با ولتاژ ورودی 5 ولت و خروجی 3.3 ولت می خوام اما ولتاژم 0 ولت هست . مقاومت 4.7 و 2.7 رو استفاده نمودم .لطفا راهنمایی کنید و جریان مدار رو چطور با مولتی متر دیجیتال بگیرم اینکه در حالت سری قرار بدیم یعنی چی ؟

متشکرم

پاسخ : مشکل با رگولاتور adj-lm2576

نوشته اصلی توسط asa1365
    من یه مدار با lm2576 -adj بستم با ولتاژ ورودی 5 ولت و خروجی 3.3 ولت می خوام اما ولتاژم 0 ولت هست . مقاومت 4.7 و 2.7 رو استفاده نمودم .لطفا راهنمایی کنید و جریان مدار رو چطور با مولتی متر دیجیتال بگیرم اینکه در حالت سری قرار بدیم یعنی چی ؟

متشکرم
    در خروجی اگه مقاومت متغیر بزاری راحتر و دقیقتر میتونی رگوله کنی و مقادیر خروجی چک کنی.
    پایه ON\OFF به زمین متصل کردی؟

برای محاسبه جریان و مولتی متر :
    در یک سر خروجی یه مقاومت کوچیک بزار مثلا 100 اهم و سر دیگه مقاومت به یک فیش آمپر متر و فیش دیگه آمپر متر به زمین مدارت بزن.

دیدگاه

ممنونم ، پایه on/off به زمین وصل کردم اما دیود رو برعکس گذاشته بودم
      . اگر ورودی 5 ولت را از usb بگیرم که مشکلی نداره چون جریان ان 500 ma است .
      چرا جریان رو نشون نمیده من مولتی متر رو حالت امپر قرار دادم

دیدگاه

از usb کامپیوتر تا حد ممکن استفاده نکنید چون در صورت اتصال کوتاه میسوزن!
        اگه ولتاژ خروجی صفر هست یا ایسی مشکل داره یا ایسی رو off کردین (توسط پین on\off )
        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
        مخترع برتر شمال غرب سال 96
        مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X