اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا ارشد ابزار دقیق در صنایع نفت بهتره یا ارشد الکترونیک و دیگر رشته های برق از

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا ارشد ابزار دقیق در صنایع نفت بهتره یا ارشد الکترونیک و دیگر رشته های برق از

آیا ارشد ابزار دقیق در صنایع نفت بهتره یا ارشد الکترونیک و دیگر رشته های برق از طریق وزارت علوم ؟

پاسخ : آیا ارشد ابزار دقیق در صنایع نفت بهتره یا ارشد الکترونیک و دیگر رشته های برق از

سلام
    با در نظر گرفتن عمومیت کاربرد تو گرایشهای برق در صنعت نفت. کنترل و ابزار دقیق بازار بزرگتری داره
    محک

دیدگاه

پاسخ : آیا ارشد ابزار دقیق در صنایع نفت بهتره یا ارشد الکترونیک و دیگر رشته های برق از

نوشته اصلی توسط mahank
      سلام
      با در نظر گرفتن عمومیت کاربرد تو گرایشهای برق در صنعت نفت. کنترل و ابزار دقیق بازار بزرگتری داره
      با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
      با نظر شما دوست گرامی موافقم ابزار دقیق الویت دارد.

علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

بفرمائید بهتره دقیقا یعنی چی؟ یعنی آسانتر؟ تو دل برو تر؟ مفیدتر؟ چشم انداز استخدامی بهتر؟ پرستیژ اجتماعی بهتر؟

عزیزم همه رشته ها و شاخه های تحصیلی در جای خود خوب و برای جامعه مفید هستند؛ مهم اینه که علاقه باشه و در اون رشته تا حداکثری که می توانیم، پیشرفت کنیم. بنابراین در حوزه های مختلف علمی و آکادمیک، بهتره یا بدتره معنی نداره و مربوط می شه به فرهنگ غلط و انگیزه های نادرست دانش و علم آموزی در ایران.

دیدگاه

با تشکر از دوستان که جواب بنده رو دادید.
          در واقع من هدفم مشورت هست اینکه از اساتید بزرگ راهنمایی بخوام.
          من کارشناسی مهندسی پزشکی بیوالکتریک دارم و امسال فارغ التحصیل شدم و از اول تابستون دارم سخت می خونم برای ارشد تا اینکه مهر ماه یک فرصت شغلی پیش اومد و الان به عنوان طرح در وزارت بهداشت مسئول بخش تجهیزات پزشکی یک بیماریستان شدم. اما حقوق اینجا بیش از 1.400 نخواهد رفت و اینکه منو ارضا نمی کنه.
          من از روزی که استارت زدم برای ارشد تا روزی که اومدم سر کار روزی 10 - 12 ساعت خوندم و از مهر روزه 5 ساعت چون صبح ها سر کارم.
          هم پایه کار عملیم به واسطه حضور در ECA و کنار بزرگان عزیز بودن قویه و هم تئوری و کتب دانشگاهی رو مسلطم.
          هدف اولم این بود برم الکترونیک دانشگاه های بزرگ ایران.اما چند روز پیش سک جلسه بود و مهندس هوشنگی مسئول اداره توزیع تجهیزات پزشکی تو جلسه بودن و با بقیه مهندسین استان آشنا شدم.همه دارای کارشناسی و کارشناسی ارشد آزاد بودن.و همه از شهرهای دور اومده بودن اینجا (من بندرعباس هستم).
          خیلی از سیستم هایی که تو بیمارستان استفاده میشه مثل نرس کال رو من میتونم درست کنم ولی بدلیل نظارت شدید و پیگردهایی که وجود داره چون با جان بیمار مستقیم و غیر مستقیم سر و کار داره نباید بسازم.
          حالا یعنی نهایت علمی که استفاده میشه تو این بخش اینه که من کار با دستگاهها رو یاد بگیرم چون به هیچ وجه اجازه تعمیر نمیدن تو بیمارستان و تمام دستگاهها با شرکت قرار داد دارن

دیدگاه

حالا با توجه به این مقدمه و اینکه واقعا از کار عملی مخصوصا ابزار دقیق و میکروکنترلرها و .... خوشم میاد و بلدم من چندتا راه دارم پیش رو که میخوام راهنماییم کنین.
            1.همون هدف قبلی رو دنبال کنم یعنی ارشد الکترونیک تو یک دانشگاه خوب.
            2.ابزار دقیق در صنایع نفت برای ارشد انتخاب کنم.
            3.سر کار بیمارستان بمونم و بعد از 2سال استخدام رسمی بشم و زبان بخونم تا اون موقع و ارشد مهندسی پزشکی رو از آزاد بگیرم.
            4.سر کار بیمارستان بمونم و دانشگاه شیراز ارشد بگیرم تو مهندسی پزشکی.
            5.کار کنم پول جمع کنم برای ارشد تو آلمان درخواست بدم توی مهندسی پزشکی.
            6.بیفتم دنبال کار ثبت شرکت و توی همین زمینه مهندسی پزشکی بمونم و ارشد نخونم.
            خواهش میکنم نظراتتون رو کامل بدید.
            واقعا ممنون.

دیدگاه

مشکلات شروع تولید و نیز موانع (زیر میزی) فروش محصولات داخلی به مجموعه های دولتی واقعا زیاد است. از ماجرای گرفتن موافقت اصولی و زمین چند صد میلیونی در شهرکهای صنعتی مرتبط و تهیه سرمایه ثابت و در گردش بگیرید تا آموزش اجباری ناظر فنی برای کارگاه تولیدی در تهران و اخذ مجوز از اداره تجهیزات پزشکی و ....

بنابراین؛ اگر من جای شما بودم، مسیری را انتخاب می کردم که اولا با علاقه ام همخوانی داشته باشد و ثانیا امکان کسب در آمد در آن حوزه عملی تر باشد ، بنابراین با توجه به تخصص شما، کاری مثل کسب توانائی عملی تعمیرات تجهیزات پزشکی با برندهای مختلف و ... بهتر جواب می دهد.

اما ابزار دقیق در صنایع نفت هم رشته مفیدی است که البته نیاز به تخصص تئوری و مهارتهای عملی خودآموخته زیادی برای رسیدن به موفقیت کامل و میدانی دارد. بنابراین شاید (البته نظر من)، این حوزه برای دارندگان کارشناسی الکترونیک و کنترل مناسب تر باشد.

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون.مهندس دلیلتون برای این که گفتید برای کارشناسان الکترونیک مناسبتره برای چی ؟
                چون من بیشتر رو مسایل الکترونیک تسلط دارم تا تجهیزات پزشکی.
                و نگفتید که ادانه تحصیل بدم ؟ یعنی کدوم یکی از موارد بالا؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abaspoor
                  ممنون از راهنماییتون.مهندس دلیلتون برای این که گفتید برای کارشناسان الکترونیک مناسبتره برای چی ؟
                  خوب من که سطح اطلاعات تئوری و مهارتهای عملی شما در حوزه الکترونیک را نمی دانم. خودم فارغ التحصیلان الکترونیکی را دیده ام که به عمرشان یک PCB هم نساخته اند و حتی با هویه هم درست بلد نیستند لحیم کنند (البته مسائل خام انتگرال و دیفرانسیلی را خوب بلدند حل کنند).
                  بنابراین آنچه می گویم نسبی است. اگر شما بعدها، مثلا به عنوان کارشناس ابزار دقیق، در یکی از شرکتهای پیمانکار درگیر در تکمیل فازهای تاسیسات عسلویه استخدام شوید، نیاز به سطح بالائی از کارآئی عملی در طراحی و حل مسائل پیچیده کنترلی و مانیتورینگ دارید و الا نمی توانید در میدان رقابتی صنعت ماندگار شوید. لذا قطعا خودتان بهتر شرایط خودتان را (از منظر سطح گاهی تئوری، مهارت، فن و تجربه عملی) می دانید و می توانید با یک تصمیم درست، بهترین مسیر پیش روی خود را گزینش کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abaspoor
                    این روز ها افزایش درجه مدرک یعنی بیکاری بیشتر
                    خلاصه بگم تکنسین یا فوق دیپلم از هر جهت بازار کاری بهتری داره
                    با گرفتن لیسانس احتمال کاریابی و میزان موقعیت شغلی یک پنجم و یا حتی کمتر میشه
                    ارشد دیگه بدتر هست زیر یک دهم میرسه مگر اینکه خودت کار تولید کنی مثلا شرکت بخوای بزنی
                    به نظر من اول برو فوق دیپلم بگیر بعد از کاریابی و کسب چند ماه تجربه و ایجاد ثبات کاری دنبال لیسانس و مدارک بالاتر باش
                    خودت این روز ها اگهی ها رو چک کن
                    اکثرا مثلا ده نفر تکنسین میخوان دو تا سه نفر لیسانس و به ندرت ارشد
                    من خودم لیسانس دارم اگر فوق بودم تا حالا یک زیر مجموعه شرکت نفت یا پتروشیمی و... جذب شده بودم ولی خیلی به ندرت لیسانس بخوان
                    .
                    نکته بعد تابستان ها هرگز بیکار نباش در دوره های مرتبط فنی حرفه ای که رایگان هم هست تا حد ممکن شرکت کن
                    مدارک برای شرکت ها الویت بندی میشه
                    مدرک فنی حرفه ای حداقل یک و نیم تا دو برابر مدرک دانشگاهی امتیاز و الویت داره
                    چرا
                    چون اونجا واقعا کار میکنی چندین برابر دوره لیسانس در یک زمینه خواص دوره میبینی و ده ها برابر تجربه عملی کسب میکنی و مدرک بین الملی بهت میدن
                    اکثر شرکت های کوچک برای جذب نیرو مستقیم میرن فنی و حرفه ای هر شهر حتی درخواست تشکیل دوره میدن و از انها جذب میکنن
                    موفق باشید

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                      یه راهنمایی رو دوستانه بهت میکنم
                      اگه میتونی تو ارشد رتبه ی 1 تا 30 بیاری ، برو ابزار دقیق صنعت نفت
                      توی دوران تحصیلت بورسیه هستی
                      شغل اینده ات تو صنعت نفت تضمینه
                      و از طرفی شغل با پرستیژ و راحت توی این صنعت خواهی داشت
                      من خودم الان کارشناس ابزار دقیق یکی از پتروشیمی ها هستم
                      کارشناسیم الکترونیک بوده
                      حقوقی که صنعت نفت به کارمندای رسمیش میده واقعا عالیه ، مخصوصا اگه توی عسلویه باشی
                      درامدت هر سال به صورت تصاعدی بالا خواهد رفت
                      بعد از 3 سال حقوقت بالای 5 تومن خواهد بود
                      شک نکن که اینده ی شغلی از هر چیزی واجب تره ، اینو وقتیکه با مدرک ارشد یه سال بیکار باشی بهتر درک میکنی
                      متاسفانه بازار کار برای گرایش های برق ، مخصوصا با مدرک ارشد بسیار ضعیفه

موفق باشی

دیدگاه

البته اگر مهارت های عملی ات آنقدر است که بتوانی خودت پروژه بگیری مشتری هایی بهتر از شرکت نفت وجود دارند!

دیدگاه

دوست عزیز سلام

اکثر مهندسینی که در نیروگاه برق کار میکنند به دنبال

ابزاردقیق در صنایع نفت در ارشد هستند که البته

کارشناسی شان الکترونیک ، قدرت ، کنترل هست

از انجایی که شما لیسانس مهندسی پزشکی دارید

بنابراین در وزارت نیرو نمیتوانید استخدام شوید

پس کار شما قطعا مرتبط با بیمارستان خواهد بود

شما به غیر از بیمارستان میتوانید در کلینیک های

خصوصی یا شرکت تعمیرات تجهیزات پزشکی خودتان

را داشته باشید بنابراین مهندسی پزشکی بیوالکتریک

را ادامه دهید البته برای شروع کار همین حقوق مناسب

است که اگر فعال باشید و دوره های مختلف تعمیرات