اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بانک اینترنتی... امنیت تا چه حد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بانک اینترنتی... امنیت تا چه حد؟

سلام
    من تا حالا از امکانات اینترنتی بانک ها استفاده نکردم. نمی دونم تا چه حد میشه بهش اعتماد کرد. مثلاً وقتی شما پسوردتون رو وارد می کنید و وارد حسابتون میشید، چه تضمینی وجود داره برای اینکه پسورد لو نره؟ مثلاً امکان داره که به وسیله تروجان های احتمالی که تو سیستم جا خوش کردن لو بره؟ یا از هر طریقی که امکانش باشه ... یا اینکه باید 7، 8 تا آنتی ویروس و فایروال و آنتی تروجان و ... نصب کنیم و با سلام و صلوات بریم تو دل خطر :icon_razz: دوستانی که با این کار آشنایی دارن لطف کنن رفع ابهام کنن!

پاسخ : بانک اینترنتی... امنیت تا چه حد؟

من از وقتی از اینترنت بانک سامان استفاده میکنم (حدود 7-8 ماه) دیگه تاحال داخل بانک نرفتم !
    بله ممکن هست پسورد شما لو بره ولی این دلیل نمیشه عملیات بانکی زیر سوال بره این به خودتون ربط داره نه بانک.
    نمی خوام بانک خاصی رو تبلیغ کنم ولی من 100% از بانک سامان راضی هستم و بیش از 300-400 تراکنش بانکی از طریق اینترنت داشتم.

دیدگاه

سیستم عامل امن نیاز اولیه امنیت (بانک اینترنتی... امنیت تا چه حد؟)

با سلام
      جالبه این بانک سامان یه سیستم هم داره که اطلاعاتی که شما در سایتش وارد میآ‌کنید با برنامهآ‌های key-logger لو نره به این صورت که در صفحهآ‌ یک کیبورد مانند میاره که با موس روی دکمهآ‌ها کلیک کنید. در این حالت اگر روی کامپیوتر شما یه برنامه keylogger نصب باشه نمیآ‌تونه اطلاعات شما رو کش بره.
      یک نکته دیگر هم که وجود داره استفاده از سیستمآ‌عاملآ‌های بدردبخور است، شما اگر واقعا نسبت به امنیتتون حساس هستید، باید از یه سیستمآ‌عاملی استفاده کنید که امن باشد! نه یه چیزی مثل ویندوز!

حالا بعضی از دوستان هی بگن ویندوز ویندوز! ولی واقعیت چیز دیگری است! نوشتهآ‌ای که در امضام نوشتمآ‌هم الکی نیست اگر میآ‌خواهید کار جدی کنید باید از سیستمآ‌عامل جدی استفاده کنید!
      من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

منم اتفاقاً تو همین بانک سامان حساب باز کردم. فکر می کنم امکاناتش از بانک های دیگه بیشتر باشه. خرید اینترنتی هم که بیشتر با سامان ممکنه.
        جالبه این بانک سامان یه سیستم هم داره که اطلاعاتی که شما در سایتش وارد میآ‌کنید با برنامهآ‌های key-logger لو نره به این صورت که در صفحهآ‌ یک کیبورد مانند میاره که با موس روی دکمهآ‌ها کلیک کنید. در این حالت اگر روی کامپیوتر شما یه برنامه keylogger نصب باشه نمیآ‌تونه اطلاعات شما رو کش بره.
        خوب پس خیالم تا حدود زیادی راحت شد!

دیدگاه

منم از بانک سامان استفاده می کنم !

سامانه های امنیتی بانک سامان زیاده ،

مثلاً وقتی از طریق اینترنت داخل حسابتون لاگین کنید از طریق تلفن همراه براتون SMS هشدار ارسال می کنه

که آقاجون در تاریخ فلان و ساعت فلان وارد حساب شدید :mrgreen:
          از ماست که بر ماست !

دیدگاه

مثلاً وقتی از طریق اینترنت داخل حسابتون لاگین کنید از طریق تلفن همراه براتون SMS هشدار ارسال می کنه

که آقاجون در تاریخ فلان و ساعت فلان وارد حساب شدید icon_mrgreen
            سلام
            آره! امروز تازه امتحانش کردم و این قابلیتش رو هم دیدم. فقط داشتم به این فکر می کردم که چه سیستم بدیه! چون تا بیای با مسئولین بانک تماس بگیری ( تازه اگه تو ساعت اداری باشه ) و بخوای اقدامی بکنی طرف کار خودشو کرده و از صاحب حساب هم کاری جز بال بال زدن ساخته نیست!

دیدگاه

کلاً اگه از سیستم شخصی خودتون وارد حساب بشید مشکلی نخواهید داشت ! برای اطمینان بیشتر هم از همون کیبورد مجازی اش استفاده کنید !

سعی کنید تو جاهایی مثل کافی نت ، دانشگاه ، شرکت و ... وارد حساب تون نشید !

(اون هک شدن های حساب های بانکی بیشتر ماله فیلم ها و یا مردمان دوست و برادرمون در کشور های غربی هستش نه ایران :mrgreen: )
              از ماست که بر ماست !

دیدگاه

خیلی راه هست برای وارد شدن به این جور سایت ها جالب این که از کد امنیتی هم که استفاده نمی کنند دیگه کار خیلی راحته.
                میشه براحتی بوتر ساخت روی این سایت ها یعنی چی؟ یعنی یه ربات بسازیم که مرتب فلان یوزر را با پسوردهای مختلف چک کنه پسورد این بانک ها هم که تا اونجا که من می دونم عدد پس تعدادش هم کمه سریع استاد میشه بعضی سایت ها مثل Rapidshare اس اس ال مذارند که خوب از لحاظ امنیتی خیلی بالاتر میره .پس اگه خواستید همچین کاری کنید پسوردتون طولانی باشه. :nice:
                Difficult But possible
                به اميد ايراني آباد.
                http://art-net.ir

دیدگاه

سلام بزرگان

اینم یه کیبورد ضد گلوله که اپلود کردم حالشو ببرین.
                  تنها ایراد اینه که چیزای تایپ شده باهاش معلوم میشه/

http://www.4shared.com/file/59555637/92b59de1/Farsi_Keyboard.html

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

(اون هک شدن های حساب های بانکی بیشتر ماله فیلم ها و یا مردمان دوست و برادرمون در کشور های غربی هستش نه ایران :mrgreen: )
                    [/quote]

هیچ چیز غیر ممکن نیست کسی که این کاره باشه میتونه هکش کنه من ادمشو میشناسم که اگه بخواد ازش بر میاد سرور رسالت هم این همه واسش تبلیغ کردن و جایزه گذاشتن در کمتر از 8 ساعت هک شد
                    کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X