اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه 50 ولت 5 امپر (ورژن اپدیت شده با قطعات موجود در بازار)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه 50 ولت 5 امپر (ورژن اپدیت شده با قطعات موجود در بازار)

چکیده این تاپیک به این فایل ختم میشه که ورژن جدید منبع تغذیه هست و قطعاتش به راحتی پیدا میشه

http://s6.picofile.com/file/8231774392/liner_0_50_5a_Armin_gera.rar.html
    پسورد: armin_gera eca.ir

این مدار یک مدار فک کنم اسپانیایی هست که ورژنای قبلیش هم تو نت موجوده ولی دیگه ترانزیستوراش گیر نمیاد و این ورژن آخر و جدید هست که قطعاتش رایجه در بازار و به جز محدود کننده که تو هیچ یک از ورژنا کار نمیکرد همه چیز دقیق و عالی کار میکنه,من شخصا این پروژه رو استارت زدم که رو این منبع کار کنم و گسترشش بدم و رو دیجیتال و محدود کننده دارم کار میکنم که به این مدار اضافه کنمش
    این مدار هنوز در دست ساخته و هنوز قسمت دیجیتال و محدود کننده کامل نشده ولی قسمت منبع تغذیه کامل و درست کار میکنه و 0 الی 50 ولت و 5 امپر هست و محافظ اتصال کوتاه هم داره که دقیق کار میکنه
    قطعات مدار به روز هستند و به راحتی گیر میان

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    (پست قدیمی)
    سلام به همگی
    میخوام یه منبع تغذیه درست حسابی برای مصارف ازمایشگاهیم بسازم منتها مدار درست درمون پیدا نکردم شما چی پیشنهاد میکنید؟
    مشخصات ترانس سه خروجی متقارن: 20v 6a , 32v 6a , 45v 6a

منبع تغذیه مورد نیاز حدودا 0-50 ولت و 0-6 امپر

چی پیشنهاد میکنید؟
    من اینو پیدا کردم http://electrobo.ir/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA/0-to-50-volt-power-supply-with-current-variable

راستی حتما خطی باشه نمیخوام سویچینگ باشه
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

پاسخ : راهنمایی برای ساخت منبع تغذیه متغیر

نوشته اصلی توسط armin_gera
    سلام به همگی
    میخوام یه منبع تغذیه درست حسابی برای مصارف ازمایشگاهیم بسازم منتها مدار درست درمون پیدا نکردم شما چی پیشنهاد میکنید؟

چی پیشنهاد میکنید؟
    من اینو پیدا کردم http://electrobo.ir/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA/0-to-50-volt-power-supply-with-current-variable

این مداری را که گذاشتید برای کار شما مناسبه
    ولی خبری از ترانزیستور های مدارش ندارم که پیدا میشوند یا نه
    اگر بتوانید با 3055 این مدار را ببندید قطعا جواب قابل قبولی خواهد داد
    Telegram:
    @reza_br_2489

Instagram:
    _amp_c

دیدگاه

نوشته اصلی توسط noorworkshop
      این مداری را که گذاشتید برای کار شما مناسبه
      ولی خبری از ترانزیستور های مدارش ندارم که پیدا میشوند یا نه
      اگر بتوانید با 3055 این مدار را ببندید قطعا جواب قابل قبولی خواهد داد
      این مدارو چند نفر ساختن ترانزیستوراشم گیر اوردن ولی ظاهرا محدود کننده جریانش درست کار نمیکنه!
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

دوستان من مدار بهینه شده و به روز شده رو پیدا کردم
        حالشو ببرید

http://s6.picofile.com/file/8216739776/Fuente_de_Alimentaci%C3%B3n_variable_de_0_50_v_y_d e_0_5_5_Amp.pdf.html

دیدگاه

سلام به همگی

چی پیشنهاد میکنید؟

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
          منبع تغذیه آزمایشگاهی معمولا 0 الی 30 ولت با جریان 3 آمپر، که دارای ولوم کنترل کننده جریان می باشند تا مدارات آزمایشی در اثر جریان کشی بیش تر دپار آسیب نشود. بهترین آن ها معمولا از آی سی LM723 با تقویت کننده های ترانزیستور قدرت 2N3055 استفاده می کنن.
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
            با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
            منبع تغذیه آزمایشگاهی معمولا 0 الی 30 ولت با جریان 3 آمپر، که دارای ولوم کنترل کننده جریان می باشند تا مدارات آزمایشی در اثر جریان کشی بیش تر دپار آسیب نشود. بهترین آن ها معمولا از آی سی LM723 با تقویت کننده های ترانزیستور قدرت 2N3055 استفاده می کنن.
            والا بستگی به ترانس داره من چون ترانسم 30ac هست و بعد از یکسو سازی میشه 43 ولت نمیتونم مدار 30 ولتی بسازم چون تحمل این ولتاژو ندارن و مدار میسوزه
            اتفاقا این مداری که تو پست قبلی گذاشتم با ایسی 723 و ترانزیستور 3055 هست البته tip3055 که کپی 2n3055 هست ولی با مشخصات بالاتر, ظاهرا مدار خوبیه و خوب جواب میده حالا فردا میرم بسازمش ببینم در چه حده
            مهران کیت تغذیه 30 ولت 3 امپر بدون ترانسو میده 55 تومن امیدوارم این مدار خوب کار کنه

دیدگاه

والا بستگی به ترانس داره من چون ترانسم 30ac هست و بعد از یکسو سازی میشه 43 ولت نمیتونم مدار 30 ولتی بسازم چون تحمل این ولتاژو ندارن و مدار میسوزه
              اتفاقا این مداری که تو پس قبلی گذاشتم با ایسی 723 و ترانزیستور 3055 هست البته tip3055 که کپی 2n3055 هست ولی با مشخصات بالاتر, ظاهرا مدار خوبیه و خوب جواب میده حالا فردا میرم بسازمش ببینم در چه حده
              مهران کیت تغذیه 30 ولت 3 امپر بدون ترانسو میده 55 تومن امیدوارم این مدار خوب کار کنه
              lm723 ولتاژ ورودیش تا 40 ولت هست برای سه ولت مشکلی پیش نمیاد
              شما این مداری رو که ساختم بساز تا آخر عمرت جواب میده
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=100093.0
              اینو سال 89 ساختم الانش هم که هنوزه توی مغازه دارم از این منبع استفاده میکنم ایسی و ترانزیستوراش هنوز سالم هستن و دارن کار میکنن با این که چند صد دفعه اتصالی کردن

خروجی این مدار حداکثر 3 آمپره اگه مخای جریان بره بالا دوتا 2sc5200 را موازی کن بجای 3055 بذار و به جای bd135 از tip31 استفاده کن در این صورت خروجی تا 10 آمپر افزایش پیدا میکنه

در این صورت کل هزینت میشه 25 تومن
              25 تومن کجا و 55 تومن مهران کیت کجا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
                lm723 ولتاژ ورودیش تا 40 ولت هست برای سه ولت مشکلی پیش نمیاد
                شما این مداری رو که ساختم بساز تا آخر عمرت جواب میده
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=100093.0
                اینو سال 89 ساختم الانش هم که هنوزه توی مغازه دارم از این منبع استفاده میکنم ایسی و ترانزیستوراش هنوز سالم هستن و دارن کار میکنن با این که چند صد دفعه اتصالی کردن

خروجی این مدار حداکثر 3 آمپره اگه مخای جریان بره بالا دوتا 2sc5200 را موازی کن بجای 3055 بذار و به جای bd135 از tip31 استفاده کن در این صورت خروجی تا 10 آمپر افزایش پیدا میکنه

در این صورت کل هزینت میشه 25 تومن
                25 تومن کجا و 55 تومن مهران کیت کجا
                مداری خیلی خوبیه ولی حیف اینجور تاپیکای خوبو مهم نمیکنن و میره زیر خاک یکی هم که نیازشه نمیتونه پیدا کنه!!
                فقط یه سوال , چرا مدارو زدین 30 ولت؟ به خاطر تحمل ترانزیستور؟یعنی اگه از ترانزیستور با تحمل بالا استفاده کنیم میشه ورودی بیشتر داد؟
                مدار خیلی خوبی هست و به نظر من تنها صعفش نداشتن محدود کننده جریانه و برای اضافه کردن محدود کننده باید 4 تا 3055 اضافه شه به مدار
                راستی محافظ اتصال کوتاه رو چی کار کردید؟من تو بازار ندیدم کسی بفروشه

دیدگاه

مداری خیلی خوبیه ولی حیف اینجور تاپیکای خوبو مهم نمیکنن و میره زیر خاک یکی هم که نیازشه نمیتونه پیدا کنه!!
                  فقط یه سوال , چرا مدارو زدین 30 ولت؟ به خاطر تحمل ترانزیستور؟یعنی اگه از ترانزیستور با تحمل بالا استفاده کنیم میشه ورودی بیشتر داد؟
                  عهههههه
                  الان که بهش فکر میکنم نمیدونم چرا 30 ولت نوشتم خخخخخخخخخخخخخخ
                  ورودی این مدار تا 35V AC مجاز هست البته ولتاژ خازن صافی هم باید 63 ولت در نظر گرفته بهشه
                  مدار خیلی خوبی هست و به نظر من تنها صعفش نداشتن محدود کننده جریانه و برای اضافه کردن محدود کننده باید 4 تا 3055 اضافه شه به مدار
                  راستی محافظ اتصال کوتاه رو چی کار کردید؟من تو بازار ندیدم کسی بفروشه
                  تا همین الان که دارم این پست رو مینویسم هیچ وقت و هیچ موقع به محدود کننده جریان احتیاج پیدا نکردم به نظرم یه چیز بیهوده هست(از نظر من) به خاطر همین سراغش نرفتم تا یه مدار خوب پیدا کنم

همون طور که توی پست قبلی گفتم این مدار سگ جونیه و تا حالا هر تعداد که فک کنین اتصال کوتاه شده تا حتی سه بار اونقدر پراب ها روی هم مونده بودن که سیم های خروجی ذوب شده بودن

اون مدار اتصال کوتاه آماده هم فک کنم ماله مشهد کیت باشه تا چند ماه پیش داشتمش ولی یکی از رفیقام اومد مغازه و گفت لازمش دارم و منم بهش دادم رفت گیرم اومد عکسش رو میذارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
                    عهههههه
                    الان که بهش فکر میکنم نمیدونم چرا 30 ولت نوشتم خخخخخخخخخخخخخخ
                    ورودی این مدار تا 35V AC مجاز هست البته ولتاژ خازن صافی هم باید 63 ولت در نظر گرفته بهشهتا همین الان که دارم این پست رو مینویسم هیچ وقت و هیچ موقع به محدود کننده جریان احتیاج پیدا نکردم به نظرم یه چیز بیهوده هست(از نظر من) به خاطر همین سراغش نرفتم تا یه مدار خوب پیدا کنم

همون طور که توی پست قبلی گفتم این مدار سگ جونیه و تا حالا هر تعداد که فک کنین اتصال کوتاه شده تا حتی سه بار اونقدر پراب ها روی هم مونده بودن که سیم های خروجی ذوب شده بودن

اون مدار اتصال کوتاه آماده هم فک کنم ماله مشهد کیت باشه تا چند ماه پیش داشتمش ولی یکی از رفیقام اومد مغازه و گفت لازمش دارم و منم بهش دادم رفت گیرم اومد عکسش رو میذارم
                    آخه مساله اینجاست تغذیه ایسی مستقیم به ورودی وصله و 35ac میشه 50 ولت dc و فک نکنم ایسی دووم بیاره, البته با یه زنر حل میشه, 3055 هم فک نکنم زیر 50 ولت دووم بیاره و باید با ترانزیستور ولتاژ بالاتر تعویض شه ولی درکل خیلی مدار خوبیه هم ارزون هم کارامد
                    والا محدود کننده خیلی جاها نیازه مخصوصا تو تست مدار که اول جریانو کلا محدود میکنیم و کم کم جریانو باز میکنیم و اگه جایی از مدار مشکل داشت زیاد صدمه نبینه , محدود کننده اینجور جاها به درد میخوره ( چون مدار زیاد ترکوندم میگم )
                    این مدارو باید خودم تست کنم ولی من قبلنا با lm338 که رگلاتور 5 امپره کار میکردم به محض اتصال کوتاه میسوخت!! حتی جریان به 3 امپرم نمیرسید ولی همین که اتصال کوتاه میشد میسوخت و صد حال میشد محافظ اتصال کوتاه هم واسه همین نیازه البته شما میگید این مدار سگ جونه ولی خوب در کل باشه خوبه

دیدگاه

من مداری که خودن گذاشته بودمو درست کردم خداروشکر درست کار میکنه 5 امپرم کشیدم ازش آخ نگفت , فقط قسمت محدود کننده مشکل داره که احتمالا به خاطر مونتاژ باشه اونم فردا برسی میکنم حل میکنم

میدونید چه حرص ادمو درمیاره؟ pcb رو اتو بکنی سوراخ کاری بکنی سوراخای بزرگترو با مته جداگونه بزنی بردو تمیز کنی ببینی باید میرور میکردی :| :angry: :angry:

دیدگاه

پاسخ : پروژه در حال تکمیل ساخت منبع تغذیه خطی 0-50 ولت 0-5 امپر (لطفا راهنمایی کنید)

عرضم به حضور من با منبعی که این مدارو طراحی کرده صحبت کردم میگن بهتره یه محدود کنده با lm324 خودمون بسازیم و بهش اضافه کنیم که البته کار خیلی ساده ایه
                        راستی این منبع تغذیه محافظ اتصال کوتاه هم داره و فقط قسمت محدود کننده باید با یه ایسی کوچیک یه برد 3*3 سانت ویرایش شه

دوستان نظر شما چیه؟

اضافه شده در تاریخ :
                        هرچند استقبال نشد ولی من این شماتیکو که خودم طراحی کردم رو میزارم شاید خوشتون بیاد, این مدار دو عدد منبع تغذیه هست داخل یک پکیج که هم میشه به صورت کاملا مجزا ازشون استفاده شه هم به صورت متقارن به هم وصل شن با وصل کردن این مدار به مدار پست 1 این امکاناتو خواهیم داشت
                        امکانات:
                        1-منبع تغذیه قابل تبدیل به متقارن و دو منبع تغذیه جدا
                        2-محدود کننده جریان دقیق تا 5 امپر + اورلود پروتکتور
                        3-امکان همسان سازی ولتاژ و جریان دو منبع با هم و یا تنطیم ولتاژ و جریان هر منبع بع صورت جداگانه
                        4-نمایش ولتاژ و جریان روی سگمنت
                        5-محافظت حرارتی از المان ها
                        6-تنظیم دور فن متناسب با دمای هیتسینگ
                        7- انتخاب ولتاژ ورودی ترانس به مدار متناسب با ولتاژ خروجی جهت کاهش تلفات حرارتی
                        8- نمایش دما و دیگر اطلاعات جانبی روی شکمت ها با زدن دگمه info
                        9- حالت شارژر , در صورت زدن این دکمه منبع تغذیه تبدیل به یک شارژر شده و باطری رو به صورت اصولی شارژ کرده و هنگام شارژ شدن باطری جریان رو اتوماتیک قطع میکند و در صورتی که شارژ باطری کم شد دوباره شروع به شارژ کردن میکند
                        10- دارای 2 جفت سگمت 3 دیجیت هر جفت برای یکی از تغذیه ها برای نمایش ولتاژ و جریان و دیگر اطلاعات
                        11-کنترولر مدار mega32 به همراه سنسور جریان acs712

دیدگاه

پاسخ : پروژه در حال تکمیل ساخت منبع تغذیه خطی 0-50 ولت 0-5 امپر (لطفا راهنمایی کنید)

از دوستان علاقه مند , کسی هست بتونه برنامه میکرو رو بنویسه؟ امکانات مورد نیاز رو پست قبلی ذکر کردم
                          شماتیک و pcb رو من طراحی کردم زحمت pcb سگمنت هارو بهنام جان میکشه یه نفرم اگه پیدا بشه برنامه رو بنویسه خیلی خوب میشه
                          هرکی میتونه همینجا اطلاع بده

این pcb برد کنترولی هست همونی که طراحی کردم و pcb سکمنت ها توسط کابل idc به برد اصلی وصل مشه

دیدگاه

اقا کسی نبود نوشتن برنامه رو بر عهده بگیره؟!من کار با سگمنت بلد نیستم

دیدگاه

درود دوست عزیز
                              کار جالبی انجام دادید موفق باشید
                              در جهت راهنمایی باید بگم که برای برنامه نویسی فکر نکنم کسی تو ایت قسمت همکاری کنه بهتر بگم برا این کار بهتره موضوع رو در قیمت avr مطرح کنید یا خودتون بیشتر وقت بگذارید و راه اندازی با سگمنت رو هم یاد بگیرید.
                              شماتیک کامل مدارو pcb رو هم در صورت امکان قرار بدیدممنون میشم.
                              موفق و پیروز باشید
                              طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
                              امروز رو کامل زندگی کن...
                              (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X