اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت خروجی میکروفون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت خروجی میکروفون

با سلام
    من یه مدار می خوام که بتونم خروجی میکروفون خازنی رو تقویت کنم چون می خوام خروجیشو به میکرو بدم(سطح ولتاژ بین 0تا 5 ولت داشته باشم).ممنون میشم دوستان کمک کنند.
    یه سوال دیگه اینکه خروجی میکروفونای خازنی تقریبا چند ولته؟
    ممنون

پاسخ : تقویت خروجی میکروفون

نوشته اصلی توسط com83
    با سلام
    من یه مدار می خوام که بتونم خروجی میکروفون خازنی رو تقویت کنم چون می خوام خروجیشو به میکرو بدم(سطح ولتاژ بین 0تا 5 ولت داشته باشم).ممنون میشم دوستان کمک کنند.
    یه سوال دیگه اینکه خروجی میکروفونای خازنی تقریبا چند ولته؟
    ممنون
    با سلام

http://www.electronics-lab.com/projects/audio/024/index.html
    http://www.electronics-lab.com/projects/audio/007/index.html

دیدگاه

سلام دوست عزیر فکر کنم برای این کار lm386 مناسب باشه ،ویژیگی های خوبی داره و با ولتاژ کم هم کار میکنه بین 4 تا 12 یا 5 تا 18 ولت

http://www.josepino.com/circuits/index?mini_amplifier_lm386.jpc

حتما به سایت زیر یک سر بزن
      http://www.sirloon.net/loonaweb/sirblog/16f88-adc-sound-sensor
      فایل های پیوست شده

دیدگاه

من این مدارو و چند تا مدار دیگه رو هم بستم ولی متاسفانه تو خروجی 2 اتفاق می افته:
        1-یه ولتاژ ثابت دارم که با تغییر ولتاژ ورودی(به جای میکروفون ولتاژو دستی تغییر میدم) هیج تغییری نمی کنه و البته یه سری مداراتی که بستم ولتاژ خروجی تغییر کرد ولی میکروفونو که میزارم تو مدار هیچ حساسیتی به صدا نداره وخروجی ثابت می مونه
        2-حالت دومش اینکه نه تنها به صدا مدار حساسیتی نداره که ولتاژ خروجی خیلی ضعیفی هم دارم
        من نمی دونم مشکلم سر چیه

دیدگاه

شما اون مداری که من گزاشتم ببند ( فایلی که ضمیمه کردم ) و میکروفون رو وصل کن با یک مقاوت 10k پول پ کن جواب میده ،نداد بگو من مدار رو باز خودم تست میکنم ( قبلا عالی جواب گرفتم )
          lm386 خیلی خوب جواب میده ، اصلا برای همین جور کارها طراحی شده :bye

دیدگاه

علی جان من این مدارو بستم ولتاژ و تو ورودی که تغییر میدم ولتاژ خروجی بین 2.5 تا 4.5 تغییر می کنه اونم با ورودی بین 0 تا .نیم ولت.ولی میکروفونو که میزارم یه ولتاژ ثابت 3.5تو خروجی دارم وهیچ حساسیتی به صدا ندارم.اصلا یه سوال این مدار وقتی درست کار کنه تو خروجی ولتاژو تو چه بازه ای داریم؟
            ممنون

دیدگاه

یادم نیست من فردا عصراین مدار رو میبندم و نتیجه ای رو که گرفتم اینجا میزارم

دیدگاه

اگر پایه خروجی یعنی پایه 5 را با ولتمتر dc اندازه بگیرید یک ولتاژ تقریبا به اندازه نیمی از ولتاژ تغذیه دایما می بینید و این یعنی سالم بودن ic همانطور که می بینید یک خازن الکترولیت از ورود dc به بلند گو جلو گیری می کند و فقط سیگنال ac صوت عبور میکند.پس از خازن دیگر ولتاژ به صورت dc دیده نمی شود.
                برای ایجاد ضریب تقویت موثر برای میکروفون بهتر است پس از میکروفون از یک مدار تک ترانزیستوری کلاس a که ساده هم می باشد استفاده کنید انوقت مدار به خوبی وظیفه تقویت صدای میکرفون را انجام می دهد.

دیدگاه

سلام
                  خروجی آمپلی فایری که برای پردازش صوت به میکرو کنترلر وصل خواهد شد معمولا چند وات هست؟
                  برای طراحی آمپلی فایر ، روی کاغذ ورودی را چند ولت در نظر می گیریم؟

پیروز و سربلند باشید.
                  آدمی از عالم خاکی نمی آید بدست

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی
                  پردازش تصویر با FPGA از صفر تا انتها
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74299.0

دیدگاه

سلام
                    مدار زیر یک تقویت کننده با ورودی پنجاه میلی ولت و خروجی پنج ولت هست (یعنی بهرش صد هست). این تقویت کننده بیشتر جنبه آموزشی داره. البته در عمل می توان از آن استفاده کرد ولی باید مقاومت هایی را انتخاب کنین که در بازار موجود باشه.

741.rar

مقاومت های R1 و R2 باید مقدار موازی شده مقاومت های R3 و R4 باشند.
                    مقدار R4 از تقسیم ولتاژ ورودی بر پنجاه میکرو آمپر بدست می آید.
                    مجموع مقاومت های R4 و R3 باید برابر حاصل تقسیم ولتاژ خروجی بر پنجاه میکرو آمپر باشد.

پنجاه میکرو آمپر در حقیقت مقدار جریان مقاومت های R3 , R4 هست که برای عملکرد بهتر مدار صد برابر حداکثر جریان بایاس ورودی 741 است. اگر دیتا شیت 741 را ملاحظه کنید مقدار جریان بایاس برابر پانصد نانو آمپر هست.
                    منبع ولتاژ پ امپ هم باید از ماکزیمم ولتاژ خروجی حداقل سه ولت بیشتر باشد. فکر می کنم برای 741 مثبت و منفی پانزده ولت خوب باشه.

جواب سوال بالا رو هم هنوز پیدا نکردم. یه فکری به ذهنم رسیده. اونم طراحی تقویت کننده چند حالته. که البته اصلا به صرفه نیست. ولی گاهی پیش می اد موقع طراحی همه چیز خوبه و تو عمل یه چیزه دیگه از آب در میاد. ایده بالا تا حدودی این جا کمک کننده هست که البته در نوع خودش باز هم ایراد هایی داره .

پیروز و سربلند باشید.
                    آدمی از عالم خاکی نمی آید بدست

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی
                    پردازش تصویر با FPGA از صفر تا انتها
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74299.0

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
                      منم واسه پروژم باید خروجی میکروفن خازنی رو به سطح 5 ولت برای ورودی ADC میکرو برسونم
                      یکی از دوستان از همین سایت اشاره کردن که خروجی میکروفن خازنی (نوع ساده) رو خودشون اندازه گرفتن و در حدود 2.5 الی 3 میلی آمپر :sad:
                      هست با این اوصاف اگه یه تقویت کننده با گین 100 و نویز پایین هم داشته باشم که ندارم تازه میشه 250mv
                      من مدارات Amplifier و PreAmplifier اصلا کار نکردم ولی فکر کنم باید خروجی میکروفن رو بدم به preamp بعد خروجی preamp رو بدم به Amplifier ، این کار درسته؟
                      مشکل اصلی ورودی با دامنه بسیار کمه ماست که فوقش 3mv هست. واقعا نمیدونم واسش چیکار کنم :cry:
                      اگه مدار PreAmp ایی میشناسین که sensitivity در حدی باشه که بکار ما هم بیاد ممنون میشم معرفی کنید
                      اگه طور دیگه ایی شدنیه، بفرمایید
                      مثل همیشه مشتاق علم و راهنمایی دوستان
                      *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 0121takpa
                        نبود :cry2:
                        دوست عزیز

مدار میکرو که گفتی برای چه کاری ساختی ؟
                        خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

میخوام صدا رو تبدیل به متن کنم واسه همین کیفیت کارم باید خوب باشه که حروف اشتباه تایپ نشه ، چطور؟
                          *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 0121takpa
                            میخوام صدا رو تبدیل به متن کنم واسه همین کیفیت کارم باید خوب باشه که حروف اشتباه تایپ نشه ، چطور؟
                            دمت گرم دستگاه جالبی میشه
                            برام جالب بود بدونم میکرو تو پروژه ات چه کاری انجام میده

دیدگاه

نمیدونم این مدار رو دیدی یا نه
                              اینو دوستان همین انجمن ساختن هم پری آمپلی فایر هست هم ورودی میکروفن داره و باید همه نوع میکروفن رو ساپورت کنه

http://s2.picofile.com/file/76866954...ox38f.pdf.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X