اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار افزایش جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار افزایش جریان

با سلام
    میخاستم مداری درست کنم که جریان 9امپر رو به 20تا30امپر افزایش بده ولتاژهم 12ولته

پاسخ : مدار افزایش جریان

نوشته اصلی توسط Mahdy1377
    با سلام
    میخاستم مداری درست کنم که جریان 9امپر رو به 20تا30امپر افزایش بده ولتاژهم 12ولته
    سلام
    شما هر کاری که انجام بدید، در نهایت توان تغییری نخواهد کرد. توان حاصلضرب ولتاژ در جریان هست. پس اگر بخواید جریان رو افزایش بدید، ولتاژ باید به نحوی کاهش پیدا کنه که این حاصلضرب تغییری نکنه.
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

اشکال نداره ولتاژ اصلی 14ولته اگه چند ولت هم کاهش پیدا کرد مشکلی نداره حالا اگه جریان اضافه پیدا کنه باید چیکار کنن؟

دیدگاه

اشکال نداره ولتاژ اصلی 14ولته اگه چند ولت هم کاهش پیدا کرد مشکلی نداره حالا اگه جریان اضافه پیدا کنه باید چیکار کنن؟
        از مدار های چاپر کاهنده (مثل تکنیک PWM) برای کاهش ولتاژ استفاده کنید.
        *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

راه دیگه نبود کمک کنه

دیدگاه

افزایش جریان منظور چیه؟ جریان تو مدار معنی داره. فرکانس کاریتون چقده؟ دقیقتر توضیح بدید. سیگناله چه نوع سیگنالیه. دیجیتال. انالوگ. Dc ac. و...

دیدگاه

با سلام
              درود بر شما،

عبور جریان در یک مدار دست من و شما نیست، به مقاومت بار یا به عبارت دیگر به مصرف کننده ی مدار بستگی دارد و به ولتاژ دو سر آن.

اگر می خواهید در مداری که 9 آمپر از آن می گذرد، مثلاً 27 آمپر عبور کند، دو راه وجود دارد: الف) یا مقدار مقاومت بار باید یک سوم مقدار فعلی شود، و یا ب) ولتاژ بار سه برابر شود که چون در کار شما ولتاژ 12 ولت است و احتمالا امکان افزایش آن وجود ندارد، باید از راه حل نخست بهره گیری کنید.

پیروز باشید

دیدگاه

سلام من یه ترانس 12 ولت دارم یه لامپ12 ولتی رو خوب روشن میکنه
                ولی موقعی که دوتا لامپ میزنم ضعیف میشه یه روش میخام که این مشکلم
                رو حل کنه یعنی بتونی دوتا یا سه تا لامپ 12 بتوتم روشن کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi2376 نمایش پست ها
                  سلام من یه ترانس 12 ولت دارم یه لامپ12 ولتی رو خوب روشن میکنه
                  ولی موقعی که دوتا لامپ میزنم ضعیف میشه یه روش میخام که این مشکلم
                  رو حل کنه یعنی بتونی دوتا یا سه تا لامپ 12 بتوتم روشن کنم
                  سلام
                  باید توان ترانس رو افزایش بدید
                  یعنی یه ترانس بگیرید با ولتاژ 12 و جریان کافی حدود سه برابر تا بتونه نیاز شما رو برآورده کنه
                  موفق باشید
                  آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

دوست عزیز ولتاژ اصلی شما 14 ولت و 9 آمپره ینی توانتون 126 واته
                    خروجی ای که شما میخوای 30 آمپر 12 ولته ینی 360 وات این امکان نداره توان باید یکسان باشه
                    اگر جریان 30 آمپری بکشید در ایده آل ترین حالت ولتاژتون برابر 4.2 ولت خواهد بود.
                    باید منبع تغذیه با توان بالاتر استفاده کنید .

دیدگاه

سلام.من یدونه پنل خورشیدی 12ولت 80میلی آمپر و یدونه هم 6ولت 120 میلی آمپری دارم.میخواستم ببینم چطور یک مدار شارژر گوشی ساخت.برای گوشی اندروید.میخوام این شارژر فقط از خورشید نیرو بگیره و باتری کمکی نداشته باشه.اگر ممکن راهنمایی کنید یا یک مدار نشون بدید.
                      با تشکر!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط davoodimami نمایش پست ها
                        سلام.من یدونه پنل خورشیدی 12ولت 80میلی آمپر و یدونه هم 6ولت 120 میلی آمپری دارم.میخواستم ببینم چطور یک مدار شارژر گوشی ساخت.برای گوشی اندروید.میخوام این شارژر فقط از خورشید نیرو بگیره و باتری کمکی نداشته باشه.اگر ممکن راهنمایی کنید یا یک مدار نشون بدید.
                        با تشکر!!!
                        اگه میخوای از هر دوتا پنل با هم استفاده کنی، چون ولتاژهاش مختلف هست، حتما باید اونا رو سری کنی. در ضمن جریان هم اندازه جریان پنل کمتر (80 میلی آمپر) میشه.
                        من اگه باشم، این دوتا رو سری میکنم بعد یه رگولاتور 5 ولت یا 5.5 ولت میذارم. اگه رکولاتور خطی بذاری تلفاتت بیشتره. بهتره رگولاتور سوئیچینگ بذاری یا خودت بسازی.
                        تجربه من نشون داده با 120 میلی آمپر و 80 میلی آمپرگوشی به این راحتی ها شارژ نمیشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط slh نمایش پست ها
                          اگه میخوای از هر دوتا پنل با هم استفاده کنی، چون ولتاژهاش مختلف هست، حتما باید اونا رو سری کنی. در ضمن جریان هم اندازه جریان پنل کمتر (80 میلی آمپر) میشه.
                          من اگه باشم، این دوتا رو سری میکنم بعد یه رگولاتور 5 ولت یا 5.5 ولت میذارم. اگه رکولاتور خطی بذاری تلفاتت بیشتره. بهتره رگولاتور سوئیچینگ بذاری یا خودت بسازی.
                          تجربه من نشون داده با 120 میلی آمپر و 80 میلی آمپرگوشی به این راحتی ها شارژ نمیشه.
                          منم موافقم / تازه حتی از سوییچینگ هم استفاده کنی بازده زیر 80 درصده و حتما به پنل با توان بالاتری نیاز داری

امیرحسین ضیا

دیدگاه

دوستان ممنون از راهنماییتون.یک مسئله ای هست میگن از ولتاژ کم کنی جریان میره بالا من اگه سری کنم میشه 18 ولت و 80 میلی آمپر.یعنی نمیشه از ولتاژ کم کنم در عوض جریانش بره بالا؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط davoodimami نمایش پست ها
                              دوستان ممنون از راهنماییتون.یک مسئله ای هست میگن از ولتاژ کم کنی جریان میره بالا من اگه سری کنم میشه 18 ولت و 80 میلی آمپر.یعنی نمیشه از ولتاژ کم کنم در عوض جریانش بره بالا؟
                              توان مجموع دو پنل 1.7 وات هست و پس از تبدیل به 5 ولت با در نظر گرفتن تلفات تبدیل شاید به 1.4 وات برسه و با این توان کم مدت زمان زیادی طول میکشه شارژ بشه دستگاه

امیرحسین ضیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X