اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خروجی ماسفت PWM نیست

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خروجی ماسفت PWM نیست

با سلام خدمت اساتید
    من یک مدار تولید موج سینوسی ساختم از درایو 2110 استفاده کردم به نظرم تمام محاسبات رو درست انجام دادم
    ولی مشکل من اینجاست که خروجی 2110 رو گیت ماسفت pwm داره ولی خروجی ماسفت فقط موج مربع هست
    طبق عکس سیکنال آبی روی گیت ماسفت وسیگنال زرد روی خروجی ماسفت درین .
    دوستانی که تجربه دارن لطفا راهنمایی کنند ممنون.

پاسخ : خروجی ماسفت PWM نیست

با سلام
    بهتره برای تحلیل بهتر شماتیکتونم قرار میدادید. برخی از مسائلی که به نظر بنده بایستی برسیشون کنید:
    ایا گیتتون رو با یه مقاومت بزرگ(10 کیلو) به زمین وصل کردید؟ فرکانس PWM و فرکانس کاریتون چقده و با مشخصات ماسفتتون همخوانی داره؟ نوع بارتون چی هستش؟ این عکسی که گذاشتین مربوط به کدوم بازوی درایو هستش(بالا یا پایین)؟

دیدگاه

دوست عزیز ممنون که پاسخ دادین .
      این عکس مربوط به بازوی پایین هست ولی الان یک مشکل جدید پیش اومد . خروجی HO در 2110 فعال نیست
      خازن های BOOTSTRAP رو هم چندین بار مقدارش رو عوض کردم .2113 هم گذاشتم ولی هیچی
      ورودی های درایو 3.3 بود که با یک بافر 5 ولت کردم ولی بازم نشد
      شماتیکم یکم اشکال داشت ولی روی برد اصلاح کردم اینایی رو که گفتم ولی متاسفانه جوابی نگرفتم
      ممنون میشم بهم کمک کنین

دیدگاه

سلام متاسفانه من با این ایسی کار نکردم اما همونطور که میدونید بیشتر این درایورها بازوی بالایشون به روش پمپ شارژ تغذیه میشه در واقع زمانی که بازوی پایین وصل میشه خازن بازوی بالا شارژ میشه و چون شماتیکتونو ندارم چند توصیه بهتون میکنم. برای عیب یابی ایسی رو روی بردبرد ببندید(خازن معمولا بین ۱تا ۱۰میکرو فاراد۲۵ولت کافیه و تغذیه ایسی رو هم وصل کنید) و Vs (پایه که به سورس بازوی بالا وصل میشه)رو مستقیم به زمین وصل کنید دو تا ال ای دی با مقاومت به خروجی وصل کنید و به ورودی هاتون ولتاژ ۵ولت رو اعمال کنید در این شرایط باید خروجی ها یک بشند اگر نشدند مشکل از ایسی و یا تغذیه ایسی تون هستش (به جنس چینی اعتماد نکنید)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X