اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل برنامه نویسی mikroc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل برنامه نویسی mikroc

سلام دوستان
    من یه برنامه ایی میخواستم که یکی از پورت های خروجی، زمانی که ورودی انالوگ بین 5-0 ولت هست خروجی بین 5-0 ثانیه تغییر کند (مثلا زمانی که ورودی انالوگ 3 ولت هستش خروجی یکی از پورت ها به مدت 3 ثانیه یک شود )

پاسخ : مشکل برنامه نویسی mikroc

نوشته اصلی توسط a.salehi
    سلام دوستان
    من یه برنامه ایی میخواستم که یکی از پورت های خروجی، زمانی که ورودی انالوگ بین 5-0 ولت هست خروجی بین 5-0 ثانیه تغییر کند (مثلا زمانی که ورودی انالوگ 3 ولت هستش خروجی یکی از پورت ها به مدت 3 ثانیه یک شود )
    سلام.
    به نظر میرسه که بهتر باشه برنامه رو بنویسین و اگه جایی گیر کردین، راهنمایی بخوایین.
    به هر حال، شخصا ترجیح میدم چنین مداری رو آنالوگ درست کنم، و اگه با کمبود سواد مواجه شدم، بیام سراغ روش های میکروکنترلری. فرآیندی که انجام خواهید داد به این ترتیب میتونه باشه که شما یه تابع نیاز داری که داخلش به کمک یکی از تایمرها ( ترجیحا تایمر1 که 16 بیتی هست) ورودی داده شده به تابع رو با یه محاسبات فرکانس کاری میکرو و اون تایمر، بده به رجیسترهای تایمر، که تایمر از اون مقدار داده شده به بعد رو شمارش کنه تاااااا تایمر سرریز بشه و وقفه بده که اون موقع پورت خروجی هم خاموش باید بشه. ( در حین فراخوانی تابع، پورت فعال میشه)
    ببخشید اگه خیلی واضح نبود!

دیدگاه

پاسخ : مشکل برنامه نویسی mikroc

با سلام

ضمن تائید فرمایش مدیر محترم گروه جناب آقای مهندس مستقیمی بهتر است که از یک جا شروع کنید و خودتان برنامه را بنویسید

شاید به عنوان یک ایده ، مورد زیر به شما کمک کند

اگر مثلا مقدار آنالوگ 8 بیتی باشد و مقدار ورودی خوانده شده از مبدل آنالوگ به دیجیتال در A دخیره شود . لذا پله های تغییرات آنالوگ تقریبا 20 میلی ولت است. یعنی اگر شما مقدار خوانده شده و نوشته شده در A را در 20 میلی ثانیه تاخیر ضرب کنید. در زمانی که ورودی به ماکزیمم مقدار خود یعنی 255 می رسد شما هم 5 ثانیه تاخیر ساخته اید.
      کد:
      AdcReading:
      A= READ ADC

FOR i=0 TO A

HIGH OutPut
      DELAY 20 msec
      NEXT I

LOW OutPut

Goto AdcReading
      والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X