اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل درتلویزیون led

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل درتلویزیون led

سلام .تلویزیون ال جی ما درهین کارکردن خاموش شد وحالا بازدن دگمه پاور یه صدای تقه شنیده میشه اما نه صداهست ونه تصویرلطفا اساتید فن علت رابیان کنند.

پاسخ : مشکل درتلویزیون led

سلام دوست عزیز
    مدل دقیق تلویزیون؟؟
    احتمالا زیاد بید مشکا اتصالی در مورد باشه
    اون صدا هم رله پاور هست که در مقابل اتصال کوتاه محافظت میشه
    هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

سلام
      تغذیه سه طبقه دارد
      1-طبقه اول یا اصطلاحا POWER FACTOR که سازنده 400 ولت است
      2- طبقه سازنده تغذیه استندبای و تغذیه برد اصلی
      3-طبقه سازنده تغذیه نوارهای بک لایت
      اگر چراغ STANDBY (ال ای دی) روشن میشه پس در طبقه اول تغذیه یا POWER FACTOR هیچ مشکلی نیست و طبقه دوم هم سالم است . حالا با اهم متر ولتاژ سر تغذیه نوار بک لایت رو بگیر اگر درست بود و خازن باد کرده ای نداشت که نشتی جریان کند احتمالا یکی از LED های نوار بک لایت سوخته که باید پنل باز بشه و تعویض بشه

اضافه شده در تاریخ :
      البته اگر ایراد بک لایت داشته باشی صفحه تلویزیون رو روبه نور بزار روشن کن یه تصویر ضعیف از لوگو باید ببینی که سریع قطع میشه

دیدگاه

سلام دوستان گرامی ممنون ازراهنمایی شما عزیزان .چراغ استند بای بازدن دگمه روشن خاموش اول برنگ قرمز وبعد ابی میشه وموقع روشن وخاموش صدای تق میده.تلویزیون ال جی 42 اینچ وال ای دیه.دیشب با استرس بازش کردم چون تاحدی از تست دیود ترانزیستور وغیر سردرمیارم اما هیچی ازعیب نیافتم.نقاطی روی برد تغذیه ولتاز قید شده بود ازجمله 24ولت -3.5ولت ک درست بود وهرانچه روبرد تغذیه بود را با مولتی مترروتست دیود ومقاومت چک کردم اما چیزی نفهمیدم.صفحه کاملا تاریک وهیچ صدایی نیست.نمیدانم چه کنم.

دیدگاه

[quote author=apex111 link=topic=114812.msg747331#msg747331 date=1444562479]
          سلام دوستان گرامی ممنون ازراهنمایی شما عزیزان .چراغ استند بای بازدن دگمه روشن خاموش اول برنگ قرمز وبعد ابی میشه وموقع روشن وخاموش صدای تق میده.تلویزیون ال جی 42 اینچ وال ای دیه.دیشب با استرس بازش کردم چون تاحدی از تست دیود ترانزیستور وغیر سردرمیارم اما هیچی ازعیب نیافتم.نقاطی روی برد تغذیه ولتاز قید شده بود ازجمله 24ولت -3.5ولت ک درست بود وهرانچه روبرد تغذیه بود را با مولتی مترروتست دیود ومقاومت چک کردم اما چیزی نفهمیدم.صفحه کاملا تاریک وهیچ صدایی نیست.نمیدانم چه کنم.
          [نداشتن صدا اصلا مهم نیست به خاطر خطایی هست که در فیدبک تغذیه بک لایت دارید در لحظه اول که کلید standby رو میزنید ولتاژ سر خروجی بک لایت تغذیه که با سیم به داخل پنل میره رو بگیر اگر یک لحظه اومد و بعد قطع شد تغذیه داره صحیح کار میکنه و یکی از نوارهای led داخل پنل سوخته که چون احتمالا 10 یا 15 تایی سری هستند و سوختن یکی از انها باعث ایجاد خطای جریانی در تغذیه شده و دستگاه را خاموش میکند ولی اگر تجربه باز کردن پنل نداری اصلا این کار را نکن چون ممکنه به display اسیب بزنی و دیگه کاری از کسی بر نمیاد ]

دیدگاه

سلام.اقای توکلی تلویزیون ال ای دی رادرزنجان ب یک تعمیرکاردادم وامروز گفتند ک یه بردش خراب شده و400هزارتومان قیمتشه وباید سفارش بدند تا از تهران براش بفرستند حال نمیدانم ایا قبول کنم یا نه .اسم بردش را من برد یا چیزی شبیه ب این میگفت وبردی هست ک همه ورودی وخروجی های ویدئو وصدا وhdmiوپورت لن ب ان برد وصله ومیگه خراب شده .

دیدگاه

سلام دوست عزیز
              منظور تعمیرکار مین برد یا برد اصلی بوده
              قیمتش هم بستگی داره معمولا بین 200 تا 350 هست بستگی داره
              شما مدل دقیق تلویزیون را بفرست
              هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

سلام .مدلش 42lv37

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X