اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اجرا نکردن بعضی از دستورات بعد از چند بار چرخش موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اجرا نکردن بعضی از دستورات بعد از چند بار چرخش موتور

سلام
    من یک ramps v4.1 دارم که درایور drv را روی آن گذاشتم فعلا برای تست یک موتور چینی 1.65 A مدل 42bygh خریدم تا اگر مشکل برخوردم زیاد هزینه نکرده باشم
    و از arduino mega2560 هم استفاده کرده ام و Marlin Firmware را روی آن ریختم

منبع تغذیه هم یک 12 ولت 20 آمپر صنعتی که به قسمت Ramps و 11A 5A
    وصل کرده ام
    موتور هم دارای سیم های رنگ قرمز سبز آبی زرد که رنگ قرمز را از پین چپ چهار تایی اولی به ترتیب رنگ وصل کرده ام فقط برای این که طول سیم کوتاه بود از چهار رشته سیم دیگه اسفاده کردم که طول آن زیاد شود وبا لحیم آن ها را به هم وصل کردم وسر سوکت را وصل کردم
    هم از نرم افزار Pronterface و هم repetier استفاده کرده ام و connect شده است
    و وقتی روی محور x کلیک می کنم موتور را حرکت می دهد و عقب و جلو می رود ولی مشکل این جا هست بعضی وقت ها که کلیک می کنم بعضی از دستورات جلو , عقب رفتن اجرا نمی شود ولی بعد از چند لحظه که دوباره می زنم اجرا می شود موتور هم گرم می شود
    لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجا می تواند باشد
    و در ضمن موقعی که هیچی رو نمی زنم صدای صوت از داخل موتور بعضی وقت ها می آید
    با تشکر

پاسخ : اجرا نکردن بعضی از دستورات بعد از چند بار چرخش موتور

سلام
    حتما موقع اتصال سیم های موتور به سوکت و برد کنترلر به نحوه اتصال دقت کن.
    موتور از چه نوعیه؟
    اگر از نوع چهارسیمه باشه اول با مولتی متر دو رشته سیم مرتبط با هم رو پیدا کن و با توجه به اون و برد کنترلرت بیا سیم ها رو به سوکت وصل کن.
    اگه این کار رو نکنی موتورت درست حرکت نمی کنه و قاطی میکنه.

بعد اگه امکانش هست در مورد ramps و برد کنترلرش و برنامه ای که روش لود میشه و کلا نحوه استفاده از این برد یه توضیحی بده...
    من نیاز به اطلاعاتی در مورد این کنترلر دارم...
    ممنون

دیدگاه

پاسخ : اجرا نکردن بعضی از دستورات بعد از چند بار چرخش موتور

موتور از نوع 4 سیمه هست اتصال سیم ها هم درسته و قطعی ندارد و رنگ بندی سیم ها هم طبق یک سایت که این نوع موتور را داشت اعمال کردم برنامه اگر منظورتون
      Firmwareهست که گفتم Marlin Firmware هست تنظیمات زیادی روش انجام ندادم از نرم افزار های ویندوزی مثل pronterface یا Repetier-Host که استفاده می کنم به خوبی connect می شه و حتی روی محور x y z هم می زنم مو تور ها حرکت می کنند ولی بعضی وقت ها که کلیک می کنم انگار دستور ارصال نمی شه یا با تاخیر ارصال می شه درایور drv هم روش گذاشتم نمی دونم داغ کردن درایور ها با عث اختلال می شه یا نه؟
      تنظیمات Firmware را از این جا برداشتم
      http://www.geeetech.com/wiki/index.php/Ramps1.4
      موتور هم مدلش BYGH403 که یک search تو عکس گوگل بزنی شکلش می یاد
      رنگ سیم هاش به ترتیب قرمز سبز آبی زرد هست
      اگر مورد دیگه ای بود در خدمتم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X