اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ریپل زیاد در خروجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ریپل زیاد در خروجی

سلام
    یه منبع 24 ولت 5 آمپر ساختم و در خروجی هم 1000 میکرو خازن گذاشتم
    ولی ریپل 500 میلی ولتی در خروجی وجود داره
    اگر درست بگم باید 100 میلی ولت ریپل داشته باشم درسته ؟؟؟

منبع به روش هاف بریج و فرکانس سوییچینگ 56 کیلو هرتز ساخته شده

یه چیز دیگه این ریپل 500 میلی ولتی روی یک نوسان 100 هرتز هم سوار هست که مربوط میشه به خازن های یک سوساز برق شهر و این نوسان هم به نظرم زیاده ایا در فیدبک گرفتن مشکلی دارم

در واقع من یه ریپل 500 میلی ولتی با فرکانس 56 کیلو دارم که این خودش سوار یه موج 100 هرتز 500 میلی ولتیه
    و انگار در خروجی 1 ولت ریپل دارم

چه کنم دوستان
    ؟؟؟؟؟؟؟؟
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

پاسخ : ریپل زیاد در خروجی

با سلام
    این ریپل در حالت کشیدن جریان ظاهر میشود و یا در حالت بی باری هم وجود دارد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
      با سلام
      این ریپل در حالت کشیدن جریان ظاهر میشود و یا در حالت بی باری هم وجود دارد؟
      سلام
      در حالت بی باری چک نکردم ولی وقتی از خروجی جریان کم تری می کشم به طبع این مقدار ریپل هم کم میشه
      این نشون میده که متناسب با بار این اتفاق می افته
      در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

با سلام
        باید در خروجی خازن الکترولیت با ظرفیت بیشتری بگذارید یا چند خازن 1000 میکرو را با هم موازی کنید ضمنا از خازن با ظرفیت پایین حدود 100 نانو هم موازی با بار استفاده نمایید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
          با سلام
          باید در خروجی خازن الکترولیت با ظرفیت بیشتری بگذارید یا چند خازن 1000 میکرو را با هم موازی کنید ضمنا از خازن با ظرفیت پایین حدود 100 نانو هم موازی با بار استفاده نمایید.
          سلام
          من از خازن 220 نانو استفاده کردم .
          محاسبات نشون میده که 1000 میکرو کافی هست
          چرا باید بیش تر خازن بگذارم
          دلیلش چیه ؟؟؟؟

دیدگاه

با سلام
            هیچوقت محاسبات را مبنای ساخت قرار ندهید حتی شبیه سازهای مدار هم به هیچوجه مبنای کارکرد عملی مدار نخواهد شد . هنگامی که جریان کشیده میشود بعلت ضعف خازن ریپل زیاد میگردد ضمنا در بازار ایران هرگز به قطعات بی کیفیت چینی نمیتوان اطمینان کرد خازنی را که استفاده کرده اید با خازن سنج اندازه گیری کنید ببینید ظرفیتش شاید نصف چیزی باشد که رویش نوشته شده . همچنین سایر قطعات مثل ترانزیستورهای سویچ را هم باید قوی تر از مقدار محاسبه شده انتخاب کنید . جنس چینی است دیگه کاریش نمیشه کرد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
              با سلام
              هیچوقت محاسبات را مبنای ساخت قرار ندهید حتی شبیه سازهای مدار هم به هیچوجه مبنای کارکرد عملی مدار نخواهد شد . هنگامی که جریان کشیده میشود بعلت ضعف خازن ریپل زیاد میگردد ضمنا در بازار ایران هرگز به قطعات بی کیفیت چینی نمیتوان اطمینان کرد خازنی را که استفاده کرده اید با خازن سنج اندازه گیری کنید ببینید ظرفیتش شاید نصف چیزی باشد که رویش نوشته شده . همچنین سایر قطعات مثل ترانزیستورهای سویچ را هم باید قوی تر از مقدار محاسبه شده انتخاب کنید . جنس چینی است دیگه کاریش نمیشه کرد .
              سلام
              از ظرفیت خازن مطمئن هستم
              سوییچ ها هم خیلی خوب کار می کنند

دیدگاه

در تصویر زیر مشخص شده که خازن داره توی 5 الی 7 میکرو ثانیه شارژ میشه
                ولی خیلی سریع موقع مصرف افت می کنه

دیدگاه

دوست عزیز شما خودتان میگویید خازن سریع موقع مصرف دشارژ میشه پس مشخص است که باید خازن با ظرفیت بالاتری استفاده نمایید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
                    دوست عزیز شما خودتان میگویید خازن سریع موقع مصرف دشارژ میشه پس مشخص است که باید خازن با ظرفیت بالاتری استفاده نمایید.
                    ببینید شما یه وقت یه چیزی رو محاسبه می کنید و بعد حالا به خاطر همون کیفیت که گفتین مثلا دو برابرش رو قرار میدین
                    خب وقتی محاسبات میگه خازن 1000 میکرو 100 میلی ولت ریپل و شما در نهایت 500 میلی ولت ریپل دارین
                    یعنی باید 5000 میکرو خازن بذارید تا به نتیجه دلخواه برسید
                    این کار به نظرم درست نیست
                    تازه من دوباره محاسبه کردم و دیدم که حواسم نبود که بعد از یک سو سازی فرکانسمون به 110 کیلو میرسه پس طبق محاسبات جدید این ریپل باید به 50 میلی ولت می رسید
                    یعنی الان باید 10000 میکرو بذارم در خروجی
                    به خاطر همین مسایل هست که من به مقدار خازن شک ندارم
                    یعنی این طوری باید بگیم هر خازنی که تو بازار می خریم مقدار واقعیش 0.1 مقدار نوشته شده ی روش هست

دیدگاه

ابتدا ذکر این ضروریست که بعضی ازدوستان میگویند نیجه عمل و محاسبات با هم تفاوت بسیاری دارد در حالیکه واقعا چنین نیست و محاسبات و عمل نتیجه خیلی نزدیکی دارند.مشکل این عدم همخوانی زمانی وجود دارد که در معادلسازی قطعات و مدار از شکل ایده ال انها استفاده شود.مثلا خازن دارای مدار معادلهای مختلفی است که هر کدام در حالت خاصی استفاده مشود که حالت کلی ان دارای سلف و مقاومت وخازن ایده ال است که بسته به کار برد ان به طرق مختلف با هم سری و موازی میشوند.که برای فرکانسهای کمتر از چند مگا هرتر سلف ان را در نظر نمبگیریم (ولی نه همیشه زیرا بازهم بستگی به مقدار و ابعاد خازن دارد)..برای محاسبات ریپل شما باید مقدار مقاومت داخلی خارن را هم بحساب اورید و یا انرا از دیتا شیت ان و یا بروش اندازه گیری بدست اورید و بعد از ان به سراغ محاسلات بروید.و تعداد خازنها بستگی به مقاومت داخلی و ریپل مورد نیاز خواهد داشت.
                      در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ریپل زیاد در خروجی

نوشته اصلی توسط عباس جبراییلی
                        .برای محاسبات ریپل شما باید مقدار مقاومت داخلی خارن را هم بحساب اورید و یا انرا از دیتا شیت ان و یا بروش اندازه گیری بدست اورید و بعد از ان به سراغ محاسلات بروید.و تعداد خازنها بستگی به مقاومت داخلی و ریپل مورد نیاز خواهد داشت.
                        آقای جبراییلی خیلی ممنون
                        من به این مطلب هم فکر کرده بودم ولی فکر نمی کردم که ان قدر تو این مدار تاثیر داشته باشه
                        یعنی باعث بشه که ان قدر ریپل داشته باشه
                        مثلا محاسبه کنیم 50 میلی ولت و به خاطر یه مقاومت درونی ان قدر افت ولتاژ داشته باشیم
                        یعنی امکانش هست تو این جریان ؟؟؟؟

دیدگاه

یعنی باید خازن من در حدود 100 میلی اهم مقاومت داشته باشه

راستی اون ریپل 100 هرتزی چی ؟؟

دیدگاه

کدام ریپل 100 هرتز؟اگر منظ.رتان ریپل در خروجی است این ریپل زمانی بوجود میاید که ریپل ورودی به خروجی در اثر فیدبک نامناسب انتقال میابد که با جبران سازی درست مقدار ان بسیار بسیار کم خواهد شد در حد کمتر از 10 میلی ولت ولی ریپل در اثر سوییچینگ و هم فرکانس سوییچینگ به دلیل نامناسب بودن خازن خروجی و زیاد بودن مقاومت داخلی ان است.که با یک ازمایش ساده و اسیلسکوپ میتوانید مقدار انرا بدیت بیاورید.که در کتب درسی الکترونیک روش ان توضیح داده شده است.---
                            در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ریپل زیاد در خروجی

نوشته اصلی توسط عباس جبراییلی
                              کدام ریپل 100 هرتز؟اگر منظ.رتان ریپل در خروجی است این ریپل زمانی بوجود میاید که ریپل ورودی به خروجی در اثر فیدبک نامناسب انتقال میابد که با جبران سازی درست مقدار ان بسیار بسیار کم خواهد شد
                              بله ریپل ورودی هستش
                              می خواستم ببینم که فقط دلیلش همین فیدبک نامناسب هست
                              یا چیز دیگه ای هم می تونه باشه ؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X