اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کالیبراسیون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کالیبراسیون

با سلام خرمت دوستان عزیز

من یه سوال داشتم در مورد نحوه کالیبره کردن بهضی بوکس ها... که این بوکس ها بعضی وقتا یه plc هم وصل میشه. اماسوال من اینجاست... من هم بوکس برقس دارم هم پنوماتیک و می خوام اینارو کالیبره کنم ؛ کالیبراتور رو وصل میکنم و مقدار گشتاور رو میخونم یعنی تا تینجا مشکلی نیست ؛ اما چطور میتونم متوجه بشم که کالیبره هست یا خیر؟؟؟ برای کالیبره کردنش چار باید بکنم؟؟ به شدت فشار باد مبروط میشه که یه رابطه رو داشته باشم؟؟؟ با توجه به اینکه نمایشگری روی بوکس نیست که مقدار گشتاور رو نشون بده...

ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی بفرمایید

پاسخ : کالیبراسیون

کسی از دوستان تجربه ای تو این زمینه نداره؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahriar6688
      با سلام خرمت دوستان عزیز

من یه سوال داشتم در مورد نحوه کالیبره کردن بهضی بوکس ها... که این بوکس ها بعضی وقتا یه plc هم وصل میشه. اماسوال من اینجاست... من هم بوکس برقس دارم هم پنوماتیک و می خوام اینارو کالیبره کنم ؛ کالیبراتور رو وصل میکنم و مقدار گشتاور رو میخونم یعنی تا تینجا مشکلی نیست ؛ اما چطور میتونم متوجه بشم که کالیبره هست یا خیر؟؟؟ برای کالیبره کردنش چار باید بکنم؟؟ به شدت فشار باد مبروط میشه که یه رابطه رو داشته باشم؟؟؟ با توجه به اینکه نمایشگری روی بوکس نیست که مقدار گشتاور رو نشون بده...

ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی بفرمایید
      با سلام :
      برای کالیبره کردن دستگاه ها از ابزار ها و تستر های خاص اندازه گیری استفاده می کنند. این تجهیزات و دستگاه ها در بخش های دستگاه های دولتی همراه با پرسنل ورزیده و کارآزموده و جود دارند که حتی برای بخش های خصوصی جهت کالیبریشن کار می کنند. ماننده تیم کالیبریشن نهال نهاجا واقع در خیابان پیروزی تهران.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

چقدر مهمه این کالیبراسیون؟
        بریه محاسته نیرویه وارد به شفت راه هایه زیادی هست مثلا نیرویی که بازویه بوکس وارد میکنه از یه فاصیه خاص مثلا 20 سانتی متری محور نیرو رو بدست بیارید که با لود سل متونید این کار رو انجام بدید و با عددی که تو plc میخونید مقایسه کنید و یه ضریب بدست بیارید برایه کالیبره کرده سنسور
        بعضی وقتا مهمه چقدر دقیق باشه کالیبراسیون برایه همین باید ابزار مناسب رو بر اساس نیاز به دقت کالیبرسیون مشخص میکنید
        برایه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X