اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شرکت های ساخت pcb از چه روشی استفاده میکنند؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شرکت های ساخت pcb از چه روشی استفاده میکنند؟

سلام

دوستان کسی میدونه شرکت های ساخت مدار چاپی، از چه روشی برای ساخت استفاده میکنند؟
    این روشها نیاز به چه ابزاری داره و هزینه حدودی تهیه شون چقدر است؟

راستش من یک خانه خالی دارم که مناسب کارگاه کردن هست! میخوام ببینم اگر هزینه اش خیلی نشه، منم به جمع شرکت های تولید کننده pcb بپیوندم! البته با این تفاوت که من علاقه اصلیم طراحی هست و اینکه محصول خودم رو تولید انبوه کنم! ولی فعلا که چنین محصولی در کار نیست، مدار بقیه دوستان رو بسازم و خودمم بیکار نباشم!!!

پاسخ : شرکت های ساخت pcb از چه روشی استفاده میکنند؟

تو ایران اکثراً برای تولید انبوه از روش سیلک استفاده میکنند
    هزینه اش برای تولید انبوه برای خود سیلک و چاپ سیلک فکر نکنم بیش از ۳۰ تومان باشه در ضمن از این روش برای چاپ سبز نیز استفاده میکنند
    ولی برای تولید تکی فکر نکنم به صرفه باشه
    اگه میخوای بگو روشش رو برات میذارم
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

اگر میشه روشش رو کامل بذارید و توضیح بدید

راستش من یک خانه خالی دارم که مناسب کارگاه کردن هست! میخوام ببینم اگر هزینه اش خیلی نشه، منم به جمع شرکت های تولید کننده pcb بپیوندم! البته با این تفاوت که من علاقه اصلیم طراحی هست و اینکه محصول خودم رو تولید انبوه کنم! ولی فعلا که چنین محصولی در کار نیست، مدار بقیه دوستان رو بسازم و خودمم بیکار نباشم!!!

دیدگاه

باز کردن کارگاه آنچنان مهم نیست اول باید بازارکار رو داشته باشی
        در مورد روش اگر اینترنت رو بگردی(youtube)کلی فیلم در موردش پیدا میکنی
        ولی باز هم میگم اول بازار کار از ما گفتن اگه داری شروع کن ندانسته خودت و سرمایه ات رو به خطر ننداز (نصیحت من به عنوان برادر کوچیکتر شما)

اگر خواستی میتونیم بعضی چیزها رو (میزنور و..)رو خودت بسازیم و ارزون تر از مال بیرون درمیاد
        از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
        تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezaeeee
          سلام

دوستان کسی میدونه شرکت های ساخت مدار چاپی، از چه روشی برای ساخت استفاده میکنند؟
          این روشها نیاز به چه ابزاری داره و هزینه حدودی تهیه شون چقدر است؟

در شرکت های خارجی همه از لمینت استفاده میکنن و کیفیت فیبر خیلی بالاست
          اما هر کاری نیاز به تجربه و مهارت داره و به قول شاعر:
          کار هر بز نیست خرمن کوفتن/گاو نر می خواهد و مرد کهن
          :mrgreen: :mrgreen:
          معيار واقعي بودن تصميم، آن است که دست به عمل بزنيم.

دیدگاه

دوست عزیز مطمئنی از لمینت استفاده میکنن؟
            یعنی به یک شرکت سفارش 200 تا برد میدن، 10 تا دستگاه لمینت گذاشته و 10 نفر پای این دستگاه ها از صبح تا شب دارن هر برد رو 10-20 بار وارد لمینت میکنن و خارج میکنن؟ فیلم داری ازش؟

دیدگاه

سلام
              خارج کشور بله لمینت ولی نه به اون روش خانگی
              به طور مثال » http://www.karapcb.com/fa/learn/arti...ew-method.html
              منابع انگلیسی بیشتر

برای راه اندازی سیلک هم حداقل 5 میلیون لوازم نیاز دارید (به روش سنتی)
              داخل یوتیوب سرچ کنید کامل اموزش دادن به طور مثال :
              https://www.google.com/url?sa=t&rct=...05039540,d.d2s

اگر می خواید کاری شروع کنید پیشنهاد میدم طرف این کار نرید چون به یک نفر که تجربه کافی داشته باشه نیاز دارید که خودش دردسر

در بدترین حالت شما کارگاه مونتاژ بزنید خیلی راحت تر هستید تا تولید PCB
              سرمایه کمی میخواد
              اگر هم پیگیر باشید و کیفیت خوب بدید مشتری هست و اسه اسه کنارش کار های دیگه ای هم می تونید بکنید

دیدگاه

ممنون دوست عزیز
                راستش کارگاه مونتاژ رو دوستان زیاد پیشنهاد میدن ولی همونم دستگاه هاش حداقل 30-40 میلیونه!!

شما منظورتون از مونتاژ دقیقا چیه؟ dip یا smd ؟ دستی یا با ماشین؟ سرمایه مورد نیاز؟ درآمد پیش بینی شده به نسبت سرمایه؟

دیدگاه

دوست عزیز در کدام شهر میخوای کارگاه بزنی ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezaeeee
                    ممنون دوست عزیز
                    راستش کارگاه مونتاژ رو دوستان زیاد پیشنهاد میدن ولی همونم دستگاه هاش حداقل 30-40 میلیونه!!

شما منظورتون از مونتاژ دقیقا چیه؟ dip یا smd ؟ دستی یا با ماشین؟ سرمایه مورد نیاز؟ درآمد پیش بینی شده به نسبت سرمایه؟
                    دوستانه یه مورد بگم از من می شنوید در حال حاظر نه مدار چاپی جواب میده نه مونتاژ کلا کار گاه جواب نمیده

گفتم مونتاژ چون با 1 تومن میتونید شروع کنید و بهتر از اون یکی ولی شک دارم برگرده با شرایط حاضر
                    برای آزمایش شما می تونید اول کار پیدا کنید اگر دیدید مشتری دارید برید یه هویه و سیم چین و .. هم بگیرید اولش سختی بکشید و .....
                    SMD و DIP هم اکثرا با دست میزنن نه ماشین چون بازار خراب

اگر واقعا کار بلد باشید میتونید از شرکت های مهندسی پزشکی و فروشنده های لوازم چاپخونه و ... در امد داشته باشید چجوریش خودتون پیدا کنید
                    دلالی هم که جای خود داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rescue
                      دوستانه یه مورد بگم از من می شنوید در حال حاظر نه مدار چاپی جواب میده نه مونتاژ کلا کار گاه جواب نمیده

گفتم مونتاژ چون با 1 تومن میتونید شروع کنید و بهتر از اون یکی ولی شک دارم برگرده با شرایط حاضر
                      برای آزمایش شما می تونید اول کار پیدا کنید اگر دیدید مشتری دارید برید یه هویه و سیم چین و .. هم بگیرید اولش سختی بکشید و .....
                      SMD و DIP هم اکثرا با دست میزنن نه ماشین چون بازار خراب

اگر واقعا کار بلد باشید میتونید از شرکت های مهندسی پزشکی و فروشنده های لوازم چاپخونه و ... در امد داشته باشید چجوریش خودتون پیدا کنید
                      دلالی هم که جای خود داره
                      آقا ما کارنابلدیم که اینجا پست زدیم! لطفا بیشتر راهنمایی کنید جای دوری نمیره!
                      با 1 تومن چطور میشه خط تولید راه انداخت؟ شما فرض رو بذارید که بازار خوبه! این خط 1 تومنی ماهی چقدر میخواد بازگشت سرمایه بده؟

الان ارزون ترین خط تولید ماشینی قیمتش چقدر میشه؟ و بازگشت سرمایه ماهانه چقدر (فرض بذارید بازار خوبه و مثل الان مملکت از کار نیفتاده!!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amiraghamohamadi
                        دوست عزیز در کدام شهر میخوای کارگاه بزنی ؟
                        تهران- خ قزوین-منطقه مسکونی

دیدگاه

جای دورکه نمیره ولی خوب کاری هم نیست که هر شخصی بتونه وارد بشه شما 4 تا چاپخونه برو ببین چه مشکلی هست .

برای مونتاژ . سیم چین میخواید هویه میخواید وان قلع میخواید و سیم لحیم و شمش و میز .... که رو همون 1 -2 تومن تموم میشه برای شورع

با فرض کردن چیزی درست نمیشه با توجه به کارگاه های که میشناسم میگم
                          2 سال پیش جای میشناسم که با حدود 5 تومن شروع کرد راحت ماهی حدود 3-4 تومن سود خالص داشت با 2 تا مونتاژ کار ولی الان تو فکر جم کردن هست

سال 93 - 94 برای مونتاژ DIP پدی حدود 12 تومن به بالا بود (بسته به کیفیت و حجم کار و .... )
                          در حال حاظر راحت پدی 10 تومن هم پیدا میشه شایدم کمتر

ماشین الان توجیه نداره کم کمش شما 100 نیاز دارید فقط برای SMD برگشتشم خدا میدونه کی چون بازار فعال نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rescue
                            جای دورکه نمیره ولی خوب کاری هم نیست که هر شخصی بتونه وارد بشه شما 4 تا چاپخونه برو ببین چه مشکلی هست .

برای مونتاژ . سیم چین میخواید هویه میخواید وان قلع میخواید و سیم لحیم و شمش و میز .... که رو همون 1 -2 تومن تموم میشه برای شورع

با فرض کردن چیزی درست نمیشه با توجه به کارگاه های که میشناسم میگم
                            2 سال پیش جای میشناسم که با حدود 5 تومن شروع کرد راحت ماهی حدود 3-4 تومن سود خالص داشت با 2 تا مونتاژ کار ولی الان تو فکر جم کردن هست

سال 93 - 94 برای مونتاژ DIP پدی حدود 12 تومن به بالا بود (بسته به کیفیت و حجم کار و .... )
                            در حال حاظر راحت پدی 10 تومن هم پیدا میشه شایدم کمتر

ماشین الان توجیه نداره کم کمش شما 100 نیاز دارید فقط برای SMD برگشتشم خدا میدونه کی چون بازار فعال نیست
                            اینجایی که گتید با 5 شروع کرد، مونتاژ دستی میکرد؟ dip یا smd؟ یا هر دو؟
                            خودشم مونتاژ میکرد در کتار اون 2 نفر یا خودش مدیریت میکرد؟

اگر طرف بصورت دستی ماهی 3-4 تومن سود خالص داشت، اون زمان کسی که مثلا 100 میلیون ماشین مونتاژ داشت، ماهی چقدر سود داشت؟

دیدگاه

هر دو رو به روش دستی
                              خیر خودش مونتاژ کار نبود و 2 خانم کار مونتاژ میکردن

2 تا چیز دارید مقایسه می کنید که ربطی به هم ندارن
                              مونتاژ ماشین شرایط خاص، کار خاص و مشتری خاص .... و داخل تهران شاید 5 نفر دستگاه کامل داشته باشن که بیشتر هم با مجموعه های خاصی کار میکنن نه با عموم
                              ولی یه کار گاه مونتاژ یکی از بازاراش میتونه لوستر فروش های لاله زار باشه برای لامپ های LED و ... که به اسم خارجی فروخته میشه ولی 90% مونتاژ و کار ایران
                              اطلاعی از درامد مونتاژ ماشینی ندارم چون هیچ وقت لزومی نداشته بردی با ماشین مونتاژ کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X