اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتاژ رفرنس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتاژ رفرنس

سلام خدمت دوستان.
    من میخاستم تا خروجی یک سنسور رو بدم به یک adc 14 یا 16 بیتی.میخاستم بدونم واسه ی ولتاژ رفرنس این adc ها باید از چه مدل ic هایی استفاده کنم.که بتونم به این دقت برسم.؟؟
    آیا adc خاصی هستش که ولتاژ رفرنسش درون خودش باشه؟!یعنی ما بهش یک ولتاژی از یک رگولاتور بدیم و اون داخل خودش دقیقشو در بیاره؟؟!
    ممنون از توجهتون

پاسخ : ولتاژ رفرنس

نوشته اصلی توسط amin5659
    سلام خدمت دوستان.
    من میخاستم تا خروجی یک سنسور رو بدم به یک adc 14 یا 16 بیتی.میخاستم بدونم واسه ی ولتاژ رفرنس این adc ها باید از چه مدل ic هایی استفاده کنم.که بتونم به این دقت برسم.؟؟
    آیا adc خاصی هستش که ولتاژ رفرنسش درون خودش باشه؟!یعنی ما بهش یک ولتاژی از یک رگولاتور بدیم و اون داخل خودش دقیقشو در بیاره؟؟!
    ممنون از توجهتون
    سلام
    فکر کنم باید از IC های رگولاتور مخصوص ولتاژ مرجع که دقت بالایی دارند استفاده کنید. البته خب نسبت به رگولاتور های معمولی قیمت بالاتری دارند.
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

جواب گرفتن از A/D با رزولوشن موثر زیاد صرفاً با استفاده از یک مرجع ولتاژ میسر نیست و به خیلی از پارامترهای طراحی و مونتاژ بستگی داره. ممکنه منبع شما سوئیچینگ باشه، در این صورت مرجع ولتاژ هم نمی تونه به شما کمکِ زیادی بکنه.
      برای مرجع ولتاژ بهترین آی سی در ایران REF02 است که خروجی 5 ولت دقیق دارد. قیمت حدود 5000 تومان.
      بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

ممکنه منبع شما سوئیچینگ باشه، در این صورت مرجع ولتاژ هم نمی تونه به شما کمکِ زیادی بکنه.
        منظورتونو نفهمیدم.اگه میشه بیشتر توضیح بدید..
        و اینکه بله پارامترهای دیگه هم برای رسیدن به این دقت دخیل هستن ولی حالا من دارم این یکیشونو بررسی میکنم کم کم برم جلو!

دیدگاه

کسی نیست جواب بده؟؟ :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin5659
            منظورتونو نفهمیدم.اگه میشه بیشتر توضیح بدید..
            و اینکه بله پارامترهای دیگه هم برای رسیدن به این دقت دخیل هستن ولی حالا من دارم این یکیشونو بررسی میکنم کم کم برم جلو!
            متأسفانه منم نمی تونم منظورمو به شما بفهمونم.
            خودتون بیشتر مطالعه کنید و مدار بسازید و تست کنید تا به نتیجه برسید.

موفق باشید
            بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X