اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سئوال در مورد اسید مدار چاپی پودری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سئوال در مورد اسید مدار چاپی پودری

با سلام
    قضیه این اسید پوردی چی هست؟ مواد تشکیل دهنده اش مثل همین اسید ها مایع هست؟ کدام بهتر هست؟ سرعت و...
    http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%88%D9%86%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%AA%D8%B9%D9%85%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%84%D8%AD%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C/4508-%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%86%D8%A7%D9%BE%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D8%AF%D8%B1%DB%8C-200-%DA%AF%D8%B1%D9%85%DB%8C.html
    سپاس

پاسخ : چند سئوال در مورد اسید مدار چاپی پودری

این اسید ها ایرانی هستن و واقعا خیلی هم با کیفیت هستن :nice: :nice: :nice: :nice: :nice: :nice: :nice: :nice: :nice:

بله مثل همین اسید مایع هست اما پودریش هم و خیلی هم به صرفه هست یه یک کیلویی بخر تا عمر داری استفاده کن
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    --------------------------------------------------------
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

سلام دوستان
      من اسید پودری موجود در فروشگاه رو گرفتم
      وقتی بازش کردم متوجه شدم داخل پودر تیره رنگش چند تیکه بزرگ زرد رنگ وجود داره
      مثل چند تیکه پاره آجر کوچیک میمونه
      خواستم بدونم اینا چی هستن و آیا باید با پودر تیره رنگ کاملا مخلوط بشه یا نه ؟؟؟
      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
        سلام دوستان
        من اسید پودری موجود در فروشگاه رو گرفتم
        وقتی بازش کردم متوجه شدم داخل پودر تیره رنگش چند تیکه بزرگ زرد رنگ وجود داره
        مثل چند تیکه پاره آجر کوچیک میمونه
        خواستم بدونم اینا چی هستن و آیا باید با پودر تیره رنگ کاملا مخلوط بشه یا نه ؟؟؟
        سلام
        اونا هم پودر اسید هستن ممکنه در اثر اکسیژن هوا یه مقداری اکسید شده باشن و به رنگ زرد آجری دربیان.
        می تونید اونا رو هم استفاده کنید.
        موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365 نمایش پست ها
          سلام
          اونا هم پودر اسید هستن ممکنه در اثر اکسیژن هوا یه مقداری اکسید شده باشن و به رنگ زرد آجری دربیان.
          می تونید اونا رو هم استفاده کنید.
          موفق باشید
          من الان با یه انبر دست خوردشون کردم مسئله اینه که حتی تو مغزشون هم زرد رنگ هست اما چرا بقیه پودر اسید اینطوری نشدن ؟؟؟؟

دیدگاه

من الان با یه انبر دست خوردشون کردم مسئله اینه که حتی تو مغزشون هم زرد رنگ هست اما چرا بقیه پودر اسید اینطوری نشدن ؟؟؟؟
            کار خوبی کردید خردش کردید.
            ممکنه اون قسمت هایی که اینجوری نشدن در معرض هوا قرار نگرفتن.
            این رو هم بگم اگر محیطی که اسید رو نگهداری می کنید نم داشته باشه رطوبت رو به خودش جذب میکنه و تغییر رنگ میده.
            حتما بعد از استفاده پودر اسید رو درون یه نایلون قرار بدید و سر نایلون رو گره بزنید به طوری که هوا و نم به داخلش وارد نشه.

دیدگاه

یه مورد هم بگم که این اسید توی آب داغ نریز چون سریع به جوش میاد و اسید داغ تا حدود 1 متری هم دیدم پاشیده میشه. آب ولرم باشه .
              از دستکش استفاده کن چون من یه مدت با این نمونه اسید بدون دستکش کار کردم و دست هام حساس شده با اینکه چند سال هست کار نمیکنم دستهام تاول های کوچکی میزنه که بایدچند روز یک بار روغن کلوبتازول بزنم تا خوب بشه.
              گاز بدی هم تولید میکنه . حتما توی فضای باز با این اسید کار کن .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
                یه مورد هم بگم که این اسید توی آب داغ نریز چون سریع به جوش میاد و اسید داغ تا حدود 1 متری هم دیدم پاشیده میشه. آب ولرم باشه .
                از دستکش استفاده کن چون من یه مدت با این نمونه اسید بدون دستکش کار کردم و دست هام حساس شده با اینکه چند سال هست کار نمیکنم دستهام تاول های کوچکی میزنه که بایدچند روز یک بار روغن کلوبتازول بزنم تا خوب بشه.
                مهندس جان سلام
                مواردی که متذکر شدید بسیار به جا بود چون بنده رعایت نمیکردم اما بعد از تذکر شما موارد رو لحاظ کردم .
                یه مسئله که هست اینه که وقتی اسید رو تو آب میریزم و بورد رو قرار میدم در حالی که 15 دقیقه از داغ بودن آب اسید میگذره اما اسید هیچ کاری انجام نمیده
                و مس برد سرجاش هست
                اما همین که یه مقدار اسید دوباره بهش اضافه میکنم انگار کاتالیزور سریع شروع به خوردن مس میکنه
                این مسئله تا الان 5 بار هست که تکرار میشه . . .
                با اسیدمایع کار میکردم این طوری نبود !
                چرا اینطوریه ؟؟؟

دیدگاه

سلام
                  وقتی فیبر داخل اسید انداختی حتما اسید تکان بده . ثابت باشه مس خیلی بد میخوره .
                  یا یک موتور جوجه گردان فر گاز یه چیزی درست کن که ظرف اسید از یک طرف بالا و پایین ببره
                  درست مثل وسیله ای که وقتی داری خون اهدا میکنی خون تکان میده .

دیدگاه

سلام
                    وقتی فیبر داخل اسید انداختی حتما اسید تکان بده . ثابت باشه مس خیلی بد میخوره .
                    یا یک موتور جوجه گردان فر گاز یه چیزی درست کن که ظرف اسید از یک طرف بالا و پایین ببره
                    درست مثل وسیله ای که وقتی داری خون اهدا میکنی خون تکان میده .
                    مهندس این رو که از همون اول میدونستم
                    با وجود این که تکونش میدم و همه شرایط محیا هست اما بازم مس رو نمیخوره
                    تا اینکه مجدد پودر اضافه کنم . . .
                    خیلی عجیبه
                    انگار باید به صورت دو مرحله ای کار انجام بشه !!!

دیدگاه

آخه چیز دیگه ای به ذهنم نرسید.
                      قدرت این اسید ها ی پودری باید خیلی زیاد باشه . سریعتر از مایع میخوره ؟؟؟

دیدگاه

آخه چیز دیگه ای به ذهنم نرسید.
                        قدرت این اسید ها ی پودری باید خیلی زیاد باشه . سریعتر از مایع میخوره ؟؟؟
                        اگر اسید پودری نیت کنه که مس رو بخوره بله سریع تر از مایع این کارو انجام میده
                        ولی اسید های من انگار تو مرحله دوم فعال میشن
                        بازم امتحان میکنم
                        این دفعه مقدار قابل توجهی اسید رو میریزم تو آب و دقیقا 15 دقیقه صبر میکنم و همینطور ظرف رو تکون میدم ببینم چی میشه

دیدگاه

گاز چرا ؟؟ مگه این اسیدا نباید گاز تولید نکنن؟؟؟

با وجود این که تکونش میدم و همه شرایط محیا هست اما بازم مس رو نمیخوره
                          تا اینکه مجدد پودر اضافه کنم . . .
                          خیلی عجیبه
                          انگار باید به صورت دو مرحله ای کار انجام بشه !!!
                          من پودری که خریده بودم دو سه سال مونده بود و با اینکه داخل دو نایلون گذاشته بودم کلی رطوبت جذب کرده بود و الان به صورت مایع غلیظ ه هر بار که میخوام استفاده کنم به همون نسبت یک به سه میریزم و کمی تکون میدم و تمام (ده دیقه یا کمتر).. برای برد های کوچیک کف یه استکان به ارتفاع یکی دو سانت.. تازه چند بار مصرف هم هست
                          قسمت نشده پودرشو استفاده کنم
                          زندگی پر ز وجود است ولی ..
                          ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X