اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز ورودی ترانس روی مدار آمپ 7294

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز ورودی ترانس روی مدار آمپ 7294

با سلام خدمت دوستان عزیز
    یک مدار بریج TDA7294 از روی دیتا شیت زدم ، یک صدای وز وز روی باند شنیده میشه ، با اینکه مدارات پل دی سی و خازن هارو دور گذاشتم و همچنین ترانس رو باز هم این صدای وزززز به گوش میرسه ،
    وقتی که ترانس رو از برق میکشم 4 ثانیه طول میکشه به خاطر وجود خازن ها تا مدار خاموش شه ، و دقیقا توی اون 4 ثانیه اصلا نویزی به گوش نمیرسه ، برای همین میگم که نویز از برق ورودی میاد ، چطوری این نویز رو فیلتر کنم ؟ یکی از دوستان گفت سه تا سیم لاکی نمره 1 هر کدوم 10 دور به دور هسته فریت بزنم بعد بدم به مدار ، این کارو هم کردم اما بازم مشکل پا برجاست ، من رشتم کامپیوتر هست دوستان ، لطفا اگر توصیه ای دارید واضح و ابتدایی بهم بگید ممنونتون میشم ، اگر فیلتری چیزی باید بذارم یکم سطح پایین بگید بنده سرچ میزنم پیداش میکنم یا شماتیک بذارید برام از روی اون بزنم ،
    پیشاپیش از مساعدتون ممنونم

پاسخ : نویز ورودی ترانس روی مدار آمپ 7294

دوستان و اساتید واقعا کسی بلد نیست ؟ یا جواب نمیدید ؟ چرا کسی حتی نظر هم نمیده ؟

دیدگاه

مدار امپلی فایر رو در جعبه فلزی قرار بده و زمین مدار رو به جعبه وصل کن . یک چیزایی مثل بدنه فلزی ولوم ها و ... رو هم حتما زمین کن .
      ولتاژ تغذیه مناسبه ؟
      ما زنده به آنیم که آرام نگیـریم
      موجـیم که آسودگی ما عدم ماست...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elexal
        دوستان و اساتید واقعا کسی بلد نیست ؟ یا جواب نمیدید ؟ چرا کسی حتی نظر هم نمیده ؟
        سلام گراندش رو به در یا پنجره یا...وصل کن شاید خوب بشه....
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

تغذیه ترانس دوبل 24 ولت هست ، پتانسیومتر رو آوردم با سیم بیرون مدار چون میخواستم رو جعبه نصب کنم ، کلا سیم هاشو از ترمینال درآوردم هم باز نویز روی بلند گو ها شنیده میشه ، پنجره ها پلاستیکی بود (دو جداره) برای همین به شیر آب وصل کردم از زیر که مطمین هستم آهنه ، باز هم نویز قطع نمیشه ، ولی مدار رو که از برق میکشی چون خازن ها باردار هستند تا 4-5 ثانیه صدای موزیک بدون هیچ نویزی میاد تا اینکه خازن ها بخوابه برای همین مطمین هستم نویز از برق ورودی میاد ، حتی مدار پل و خازن های دی سی رو هم بردم بیرون برد ولی مشکل همچنان برقراره !
          دیگه چیکار کنم ؟
          آهن بزرگ هم ندارم شیلد کنم ، فویل زدم فرقی نکرد

دیدگاه

از خازنهای عدسی 104 میتوانی در خروجی ترانس استفاده بکنی و
            همچنین استفاده از یک خازن پر ظرفیت در نزدیکی مدار تغذیه آی سی به احتمال زیاد میتوان نویز را بر طرف کرد .....

دیدگاه

خازن 100نانو حتما بذار قبل از دیود های تغذیه...
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

مدار تغذیه رو کامل چک کن که چیزی نیم سوز یا معیوب نباشه ...
                ما زنده به آنیم که آرام نگیـریم
                موجـیم که آسودگی ما عدم ماست...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X