اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز در امپلی فایر ساخته شده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز در امپلی فایر ساخته شده

با سلام
    با ای سی tda7377 یک امپلی فایر ساختم !! زمانیکه به اسپیکر کامپیوتر وصل می کنم صدا اش خیلی خوب و قوی هست ولی زمانیکه صدا را کم می کنم یک صدای نویزی میده که خیلی روی اعصاب هست !!! علت اش از چی هست؟
    ایا مدار را بد درست کردم یا...........؟ مثلا اندازه لاین ها پی سی کوچک نیست؟

سپاس

پاسخ : نویز در امپلی فایر ساخته شده

درود

منبع تغذیه چی هست ؟
    خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

ولوم کجا نصب شده؟
      الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
        درود

منبع تغذیه چی هست ؟
        سلام بر مهندسین
        منبع تغذیه اش این هست دقیقا.
        http://eshop.eca.ir/%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%DA%86%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%AA%D8%B1/3615-%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%88%D8%B1-12-%D9%88%D9%84%D8%AA-3-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%D9%88%D8%A8-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C.html

اضافه شده در تاریخ :
        نوشته اصلی توسط shahpoori
        ولوم کجا نصب شده؟
        ولوم نصب کردم و مستقیم از کامپیوتر صدا کم و زیاد میشه!! میخواستم به جای ولوم از ماژول زیر استفاده کنم !! !! عجب ماژول چرتی هست!! ای سی اش داغ میکنه شدید !!
        نزده به مدار سوخت !!!
        http://www.merqc.com/products/view/5076/%D8%A8%D8%B1%D8%AF_5%D9%88%D9%84%D8%AA_USB_player

سپاس

دیدگاه

متاسفانه بیشتر اون منبع تغذیه ها نویز داره... خودم هم دچارش شدم... چون برای کار صوتی طراحی نشدن منفی یا زمین را به پنجره
          یا لوله کشی و در صورت داشتن ارت وصل کن یا بهتر میشه یا کلا از بین میره... اگر هم نشد از منبع تغذیه با ترانس بهره بگیر...
          همه اینها در صورتی هست که مشکلی از بابتقطعات نداشته باشی...

اون ماژول هم اگر ولتاژ 5 ولت بهش داده باشی، کمینه 1 ماه درست باید کار کنه ولی در کل بیشتر اینها بیخود هست و به مرور دچار نویز
          و افت کیفیت میشن...
          خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
            متاسفانه بیشتر اون منبع تغذیه ها نویز داره... خودم هم دچارش شدم... چون برای کار صوتی طراحی نشدن منفی یا زمین را به پنجره
            یا لوله کشی و در صورت داشتن ارت وصل کن یا بهتر میشه یا کلا از بین میره... اگر هم نشد از منبع تغذیه با ترانس بهره بگیر...
            همه اینها در صورتی هست که مشکلی از بابتقطعات نداشته باشی...

اون ماژول هم اگر ولتاژ 5 ولت بهش داده باشی، کمینه 1 ماه درست باید کار کنه ولی در کل بیشتر اینها بیخود هست و به مرور دچار نویز
            و افت کیفیت میشن...
            ممنون دوست عزیز: والا منفی مدار را به بدنه کیس و چند نقطه دیگه فلزی بود وصل کردم تاثیری نداشت انگار بدتر هم شد!!
            ایا نویز غیر منبع تغذیه میتونه از طراحی پی سی بی یا خازن ها باشه مثل خازن 1000 میکرو یا 47 میکرو !! البته یک خازن 100 نانو و 2 تا 470 نانو هست !! بعید می دانم از انها باشه !! یک جا هم شنیده بودم ای سی های فیک هم میتونه دلیل اش باشه!!
            ============================================
            الان ترانس 12 ولت 3 امپر حتما باید باشد ؟
            سپاس

دیدگاه

برادر منبع تغذیت رو عوض کن درست میشه اون سویچینگ واسه امپ خوب نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                برادر منبع تغذیت رو عوض کن درست میشه اون سویچینگ واسه امپ خوب نیست
                ترانس 12 ولت 3 امپر حتما باید باشد؟ با 1 امپر کار می کند؟ یا از پاور کامپیوتر استفاده کنم چی؟12 ولت اش .
                سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                  ترانس 12 ولت 3 امپر حتما باید باشد؟ با 1 امپر کار می کند؟ یا از پاور کامپیوتر استفاده کنم چی؟12 ولت اش .
                  سپاس
                  پاور کامپیوتر عالیه...ترانس هم زدی 12ولت 3امپر استفاده کن موفق باشی
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
                    پاور کامپیوتر عالیه...ترانس هم زدی 12ولت 3امپر استفاده کن موفق باشی
                    ممنون دوست عزیز: یک ترانس بزرگ از تلویزیون سیاه و سفید قدیمی در اورده بودم و میخواستم برای این مدار به کار ببرم !! ولی متاسفانه ترکید و اتش گرفت :mrgreen: و نتونستم با ترانس تست کنم و از طرفی ترانس 12 ولت 3 امپر 14 تومنی باید باشه که یکم گران میزنه !!! فقط یک پاور گرین قدیمی دارم که قبلا کار می کرد امیدوارم این دیگه مثل ترانس نترکه تا بتونم بفهمم مشکل از چی هست دقیقا!!
                    سپاس

اضافه شده در تاریخ :
                    راستی دوستان 2 سئوال:

1.برای این فیش بلندگو ایا مادگی وجود داره؟

http://iran-micro.com/%D9%81%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%D9%88%D9%86%DB%8C-%D9%86%D9%82%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%28%D9%81%D9%84%D8%B2%DB%8C%29-%D8%AC%D9%81%D8%AA-p-499.html

2. مناسب ترین بلندگو برای این امپلی فایر چی هست؟

سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                      با سلام
                      با ای سی tda7377 یک امپلی فایر ساختم !! زمانیکه به اسپیکر کامپیوتر وصل می کنم صدا اش خیلی خوب و قوی هست ولی زمانیکه صدا را کم می کنم یک صدای نویزی میده که خیلی روی اعصاب هست !!! علت اش از چی هست؟
                      ایا مدار را بد درست کردم یا...........؟ مثلا اندازه لاین ها پی سی کوچک نیست؟

سپاس
                      سلام دوست عزیز ، دو تا پیشنهاد میدم به احتمال زیاد درست بشه 1. ورودی صدای مدارو با یه مقاومت حدود 600 اهم به زمین مدارت (GND) وصل کن (گفتی ولوم نداری ) 2. درسته منبع شما دی سی هست ولی حتما خازن میخوای یه خازن در نزدیک ترین مکان ممکن به آیسی قرار بده بده بین ریل های پاور ( یکی بین مثبت و زمین یکی هم بین منفی و زمین )
                      ایشالا که جواب میگیری

دیدگاه

سلام دوست عزیز ، دو تا پیشنهاد میدم به احتمال زیاد درست بشه 1. ورودی صدای مدارو با یه مقاومت حدود 600 اهم به زمین مدارت (GND) وصل کن (گفتی ولوم نداری ) 2. درسته منبع شما دی سی هست ولی حتما خازن میخوای یه خازن در نزدیک ترین مکان ممکن به آیسی قرار بده بده بین ریل های پاور ( یکی بین مثبت و زمین یکی هم بین منفی و زمین )
                        ایشالا که جواب میگیری
                        ممنون دوست عزیز: والا مدار مونتاژ شده چطور قطعات جدید اضافه کنم؟ منظور شما از ورودی مدار: فیش سبز هست؟ گراند فیش را با مقاومت 600 اهم به زمین وصل کنم؟
                        توضیح دوم شما را اصلا متوجه نشدم!!
                        سپاس

دیدگاه

سیگنال ورودی مدار که از خروجی کامپیوتر میاد
                          2 تا سیم داره ، یکیش GND هست و دیگری سیگنال ، سیم سیگنال رو با یه مقاوت لحیم کن به یکی از قسمت های مدار که GND هست . این کار نویز رو به شدت کاهش میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط keshtkarmohammad1995
                            سیگنال ورودی مدار که از خروجی کامپیوتر میاد
                            2 تا سیم داره ، یکیش GND هست و دیگری سیگنال ، سیم سیگنال رو با یه مقاوت لحیم کن به یکی از قسمت های مدار که GND هست . این کار نویز رو به شدت کاهش میده
                            دوست عزیز: برای من سیم ورودی که فیش سبز زنگ هست 3 تا سیم داره !! یکی گراند هست ان دو تا برای کانال ها یا سیگنال هستند که به رنگ سبز و قرمز هستند!! گراند هم رنگ طلایی هست ! منظورتان همان 2 تا (سبز و قرمز) هست؟
                            سپاس

دیدگاه

بله همون دو تا ، دو تا مقاومت بردار ، یه پایشو بکن تو سوراخ سیم سبز و اون پایه رو تو طلایی ، در مورد قرمز هم همین کارو بکن.
                              توصیه میکنم اول یه پایه ی مقاومتو دم سوراخ بگذارید ، بعد با هویه قلع اون زیر رو ذوب کنید و سریع پایه مقاومت رو هل بدین داخل بعد برین سراغ پایه ی بعدی .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X