اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه سوئیچینگ 1400w

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه سوئیچینگ 1400w

با سلام خدمت هموطنان گلم

لطفا کسانی که در ساخت منابع تغذیه بالای 1 کیلو وات تجربه دارن یه کمکی به بنده در حل مشکل ترانسفورمر مدار بکنن

اینم شماتیک مداره البته با یکسری تغییرات جزئی از جمله تغییر ماسفت ها با IGBT

مدار به خوبی کار میکنه ولی مشکل بنده ترانسفورماتور مداره
    من از ترانس ETD59 دارم استفاده میکنم ولی حرارت سیم پیچ خیلی بالا میره
    مشخصات سیم پیچ:
    اولیه : 50x0.25mm
    18 دور
    ثانویه : 36x0.25mm
    18 دور
    مشخصات خروجی : +-80V با 8 آمپر جریان در هر کانال
    ولتاژ خروجی مدار برای تغذیه 2 آمپلی 400 تا 500 وات (ساب) هست

ترتیب سیم پیچی به صورت زیره
    1/2 اولیه (9 دور)
    1/2 ثانویه
    1/2 ثانویه
    1/2 اولیه

دمای ترانسفورماتور بعد از 1 ساعت تغذیه حدود 900 وات بار (المنت هیتر) در فرکانس های مختلف به صورت زیره:

1- ولتاژ خروجی 157 ولت با جریان 5.6 آمپر ( فرکانس 50 کیلوهرتز و فلاکس دنستی حدود 1300 gauss):
    دمای هسته ترانسفورماتور 70 درجه سانتی گراد و دمای سیم پیچ 80 درجه سانتی گراد

2- ولتاژ خروجی 157 ولت با جریان 5.6 آمپر ( فرکانس 40 کیلوهرتز و فلاکس دنستی حدود 1600 gauss):
    دمای هسته ترانسفورماتور 73 درجه سانتی گراد و دمای سیم پیچ 78 درجه سانتی گراد

من همچنین ترانس رو به صورت زیر هم سیم پیچی کردم ولی نتایج تقریبا مشابهی گرفتم
    اولیه : 100x0.25mm
    ثانویه : 50x0.25mm
    تعداد دور همان 18 دور برای اولیه و 18 دور برای ثانویه هست

کسی نظری برای بهبود عملکرد ترانسفورمر داره؟؟؟

پاسخ : منبع تغذیه سوئیچینگ 1400w

هسته داغ میشه یا سیمپیچا؟ نکته مهم اینه
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

درود بر تمامی دوستان

اقا این دمایی که شما اندازه گیری کردی طبیعی هست و مقوله غریبی نیست

البته با توجه به بار (مصرف کننده ) که شما استفاده کردی ((( من با توجه به مقادیر نقشه ایی که گذاشتی دارم کمکت میکنم )))

شما یه نگاه به منبع تغذیه های به اصطلاح صنعتی بازار هم بکنی برای توان های بالا سیستم خنک کاریشون حتما باید فن داشته باشه که داره
      شما یه عکس از مدارت بزار

فرکانس مدارت رو بیشتر میکردی بد نبود مثلا 80 کیلو هرتز برای هر سیکل کاری

من تو نقشه شما ندیدم فیدبک از ولتاژ خروجی بگیری یه عکس از نمونه ساخته شده کارت نمیزاری

خازن های خروجی ظرفیتشون چقدره رو هم افتاده تو نقشه مشخص نبود وقتی برای 2 تا ساب میخای خازن های صافی بعد پل دیود
      باید مثل بانک خازنی باشه
      یکی از دلایلش متغیر بودن بار خروجی هست که در اینجا ساب هست و تو یه اهنگ امکان داره بیس پشت سر هم داشته باشی
      و اهنگ دیگه متفاوت

دیود های خروجی هم mur 810 فکر کنم کم باشه دست کم mur 1560 باشه

شاتکی 30 یا 40 امپر بزاری بهتره بخاطر همون داستان متغیر بودن خروجی و کشیدن جریان لحظه ایی وحشتناک

چون ساب در حال کوبش هست شاید شما متوجه بشی یا نشی ولی 100% صدا تو ولوم بیس زیاد شکستی داره
      با توجه به 2تا ساب که داری استفاده میکنی
      فکر کنم گوش شما باید نسبت به نت های موسیقی کمی حساس باشه و داستان شکستگی رو موج صدا بدونی

در اخر نمیخام دل شما رو ناخوش کنم ببخشید این حرف رو میزنم شما بزن به حساب تجربه کم ما
      من تو امپلی هایی ساب خانگی یا استادیو ضبط و ارکستر ها که تعمیر کردم منبع تغذیه سوئیچینگ ندیدم
      همشون ترانس تیروئید داشتن به شما هم توصیه میکنم با توجه به واتی که برای امپلی گفتی

برای هر امپلی یه ترانس VA 800 بنداز اگر هم پیدا نکردی از یه تغذیه سوئیچینگ برای 2 تا امپلی استفاده نکن

موفق باشید

من از تنگی چشم فیل دانستم

آنان که غنی ترند ... محتاج ترند

دیدگاه

هسته داغ میشه یا سیمپیچا؟ نکته مهم اینه
        هر دو تا داغ میشن
        ولی هدف بنده مهار کردن دمای سیم پیچ ها هست

درود بر تمامی دوستان

اقا این دمایی که شما اندازه گیری کردی طبیعی هست و مقوله غریبی نیست

البته با توجه به بار (مصرف کننده ) که شما استفاده کردی ((( من با توجه به مقادیر نقشه ایی که گذاشتی دارم کمکت میکنم )))

شما یه نگاه به منبع تغذیه های به اصطلاح صنعتی بازار هم بکنی برای توان های بالا سیستم خنک کاریشون حتما باید فن داشته باشه که داره
        شما یه عکس از مدارت بزار

فرکانس مدارت رو بیشتر میکردی بد نبود مثلا 80 کیلو هرتز برای هر سیکل کاری

من تو نقشه شما ندیدم فیدبک از ولتاژ خروجی بگیری یه عکس از نمونه ساخته شده کارت نمیزاری

خازن های خروجی ظرفیتشون چقدره رو هم افتاده تو نقشه مشخص نبود وقتی برای 2 تا ساب میخای خازن های صافی بعد پل دیود
        باید مثل بانک خازنی باشه
        یکی از دلایلش متغیر بودن بار خروجی هست که در اینجا ساب هست و تو یه اهنگ امکان داره بیس پشت سر هم داشته باشی
        و اهنگ دیگه متفاوت

دیود های خروجی هم mur 810 فکر کنم کم باشه دست کم mur 1560 باشه

شاتکی 30 یا 40 امپر بزاری بهتره بخاطر همون داستان متغیر بودن خروجی و کشیدن جریان لحظه ایی وحشتناک

چون ساب در حال کوبش هست شاید شما متوجه بشی یا نشی ولی 100% صدا تو ولوم بیس زیاد شکستی داره
        با توجه به 2تا ساب که داری استفاده میکنی
        فکر کنم گوش شما باید نسبت به نت های موسیقی کمی حساس باشه و داستان شکستگی رو موج صدا بدونی

در اخر نمیخام دل شما رو ناخوش کنم ببخشید این حرف رو میزنم شما بزن به حساب تجربه کم ما
        من تو امپلی هایی ساب خانگی یا استادیو ضبط و ارکستر ها که تعمیر کردم منبع تغذیه سوئیچینگ ندیدم
        همشون ترانس تیروئید داشتن به شما هم توصیه میکنم با توجه به واتی که برای امپلی گفتی

برای هر امپلی یه ترانس VA 800 بنداز اگر هم پیدا نکردی از یه تغذیه سوئیچینگ برای 2 تا امپلی استفاده نکن

موفق باشید
        ممنون از توضیحات کامل
        فرکانس مدار رو به خاطر استفاده از IGBT پایین نگه داشتم. مدل IGBT ها FGL40N120AND هست چون طبق نمودار زیر که تو دیتاشیت قطعه هست امکان استفاده از این قطعه رو تو فرکانسهای بالا محدود میکنه

با بالابردن فرکانس دمای هسته پایین میاد ولی دمای سیم پیچ ها به دلیل تلفات بیشتر بالا میره

این مدار رگوله شده نیست به همین خاطر فیدبک نداره

خازنهای خروجی مدار در هر کانال برابر 3x1000uf هست

دیودهای خروجی مدار هم با MUR 1560 تعویض شدن (جزء تغییراتی هست که در مدار دادم ولی فراموش کردم ذکر کنم)

من دلیل استفادم از تغذیه سوئیچینگ
        1- یادگیری مدارات سوئیچینگه
        2- وزن خیلی کمترش نسبت به ترانس معمولی

من ساکن اهواز هستم و اینجا چیزی به عنوان ترانس تیروید نه دیدم و نه شنیدم

سیم پیچ ترانس مدار رو تغییر دادم و الان توان 1200W رو بدون استفاده از فن روی ترانسفورمر دارم با حداکثر دمای 80 درجه سانتی گراد میگیرم و با یه فن کامپیوتر میشه توانهای بالاتر هم از این ترانس گرفت

دیدگاه

دیدگاه

باسلام به دوستان
            مخلص دوستان خونگرم اهوازی هم هستم(از گتوند)

من این مدار رو از روی یه پی سی بی بهتر ساخنم وچندتا تغییر توش دادم و تونستم بدون خیلی داغ شدن سویچها ازش 1300 وات بگیرم البته خواستم براش حفاظت هم بذارم که دیگه وقت نکردم
            http://s3.picofile.com/file/8218444234/IMG_20151012_173835.jpg

این منبع رو برای تغذیه دوتا آمپلیفایر 500 وات گذاشتم و امسال محرم توی هیت گذاشتم و عالی هست

http://s3.picofile.com/file/8218444526/IMG_20151015_130210.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali4716
              باسلام به دوستان

من این مدار رو از روی یه پی سی بی بهتر ساخنم وچندتا تغییر توش دادم و تونستم بدون خیلی داغ شدن سویچها ازش 1300 وات بگیرم البته خواستم براش حفاظت هم بذارم که دیگه وقت نکردم
              http://s3.picofile.com/file/8218444234/IMG_20151012_173835.jpg

این منبع رو برای تغذیه دوتا آمپلیفایر 500 وات گذاشتم و امسال محرم توی هیت گذاشتم و عالی هست

http://s3.picofile.com/file/8218444526/IMG_20151015_130210.jpg
              داداش اگه ممکنه فایلاشوداری اینجابزارمام استفاده کنیم.
              سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali4716 نمایش پست ها
                باسلام به دوستان

http://s3.picofile.com/file/82184445...015_130210.jpg
                سلام
                جناب اگر امکانش هست فایل هاشو بزارید

دیدگاه

من آمپلیفایر ماشین زیاد دارم، میشه تغییرات ایجاد کرد خونگی کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X