اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرامر هاتل .نحوه ی پروگرام کردن برنانه

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرامر هاتل .نحوه ی پروگرام کردن برنانه

سلام من پروگرامر هاتل گرفتم ولی نمی دونم چه جوری میشه برنانه رو پروگرام کنم کلا کار نکردم تویه بسکام برنانه نوشتم حالا نمی دونم چه حوری پروگرام کنم ممنون میشم کمک کنین

پاسخ : پروگرامر هاتل .نحوه ی پروگرام کردن برنانه

نوشته اصلی توسط timkia
    سلام من پروگرامر هاتل گرفتم ولی نمی دونم چه جوری میشه برنانه رو پروگرام کنم کلا کار نکردم تویه بسکام برنانه نوشتم حالا نمی دونم چه حوری پروگرام کنم ممنون میشم کمک کنین
    سلام دوست عزیز به 2 روش متداول میتونید پروگرام کنید .

1-پارالل :
    یعنی میکرو کنترلر رو برمیدارید و روی خود پروگرامر قرار میدید .

2- روش ISP (IN SYSTEM PROGRAMMING)
    یعنی شما از 6 پایه MOSI MISO CLK RST VCC GND استفاده میکنید .

البته قبلش باید نرم افزار نصب و درایور پروگرامر هم نصب شود . از قسمت دیوایس منیجر کامپیوتر .
    توضیحات بیشتر خواستید بفرمایید تا بیشتر خدمتون بگم .
    و تولید کننده پروگرامر نیز ، اقای محولاتی بصورت تلفنی خیلی خوب و کامل توضیح میدهند ؛ در صورت نیاز میتونید از وبسایت هاتل شماره را بردارید و تماس حاصل نمایید .

دیدگاه

ممنون مرسی فقط مشکلم اینجاس که چه نرم افزاری نصب کنم دوم اینکه میکرو های 28 پین رو کجای سوکت باید قرار بدم ببخشید تاحالا کار نکردم اخه oo: oo:

دیدگاه

سلام
        همه توصیه میکنن که اصلا میکرو رو توی اون زیف سوکت نذارین
        توی سایت آموزش هاش هست
        اینم لینک دانلود نرم افزار ها
        http://hattel.com/pocket/software
        اول درایور رو نصب کن، بعدش نرم افزار رو
        یعنی اول فایل دومی که توی سایت هست رو نصب کن، بعدش اولی رو
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

مرسیی ^_^ فقط چرا از زیف استفاده نشه چه مشکلی پیش میاد :eek: :eek:

دیدگاه

نرم افزار را از آدرسی که دوستمان اشاره کردن دانلود و نصب کنید. البته معمولا همراه با نصب برنامه؛ درایورها هم نصب میشوند. در مجموع باید بدانید که پروگرامر هاتل برای ارتباط با کامپیوتر از یک مبدل USB به سریال استفاده میکند. پس در Device Manager ویندوز یک پورت COM جدید در هنگام اتصال پروگرامر باید اضافه شود.

نکته دوم اینکه برای برنامه ریزی میکروها میتوانید از زیف سوکت این پروگرامر استفاده کنید و تمامی میکروها در جلوی زیف قرار دهید. یعنی پایه یک میکرو به سمت اهرم زیف قرار میگیرد.

نکته سوم این پروگرامر از پروتکل اختصاصی شرکت سازنده جهت ارتباط با کامپیوتر استفاده میکند در نتیجه باید برای پروگرام کردن میکرو در خارج از محیط برنامه نویسی؛ و از طریق نرم افزار اختصاصی پروگرامر اقدام به برنامه ریزی کنید. به عبارت دیگر بصورت صددرصد مستقیم از محیط بسکام نمیتوانید میکرو را پروگرام کنید. و باید با محیط زیبای بسکام بخصوص بخش تنظیم فیوز بیت ها خداحافطی کنید

نکته چهارم بر روی زیف سوکت بر خلاف نظر دوستمان از روش پارالل استفاده نمیشود و همان روش SPI استفاده میشود.

نکته آخر بطور کلی زیف سوکت در این پروگرامر به روش درستی مورد استفاده قرار گرفته است و احتمالا دلیل دوستمان جهت عدم استفاده از زیف سوکت به واسطه روش بازاری مورد استفاده در اغلب پروگرامر های موجود در بازار است؛ همانند تصویر زیر که البته این پروگرامر جزو این دسته از پروگرامر ها به حساب نمی آید.

جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۳:۳۶ ۱۳۹۵/۰۸/۰۲.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

واقعا توضیحاتتون عالی بود و کلا کمک کرد به من خیلییییییییییییییییییی ممنون ^_^ ^_^ ^_^ :nerd: :nerd:

دیدگاه

سلام دوستان ببشخشید یه سوال ابتدایی داشتم بنده پروگرامر هاتل دارم نمیدونم باید آیا هم eeprom اون رو پروگرم کنم و هم flash رو یا اینکه فقط حافظه ی فلشش رو؟

مسئله دیگه اینه که بنده یه بار این میکرو رو پروگرام کرده بودم ولی کار نمیکرد( چون فکر کنم درست پروگرامش نکردم !) اومدم و حافظه ی فلش و eeprom اون رو پاک کردم حالا مشکلی پیش می آد؟
                اگه باید eepro رو هم پروگرام کنیم اون وقت از چه فایلی باید استفاده کرد برای آپلودش ؟....برای فلش که میدونم فایل .hex هست.ممنون میشم کمکم کنید

دیدگاه

لازم نیست eeprom رو پروگرام کنید.
                  اینکه میکرو کار نمی کرد احتمالا به این علته که فیوزبیتها رو به اشتباه تنظیم کردین و موقع پروگرام به میکرو اعمال کردین.

دیدگاه

سلام ممنون از راهنماییتون ولی فیوز بیت ها رو فکر نکنم اشتباه باشه مشابه همین برنامه رو با تغییرات اندک رو یه میکروی دیگه پیاده کردیم کار میکرد فیوز بیت هاش همین بود که از یه نفر که وارد بود به این کار پرسیده بودم.....به نظرتون باید چه کرد؟الان که eeprom رو ease کردم مشکلی پیش اومد؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

وقتی هم که program فلش رو میزنم تا آخر پر نمیشه الان عکس میگیرم نشون میدم

وقتی هم که program فلش رو میزنم تا آخر پر نمیشه الان عکس میگیرم نشون میدم

ببخشید سوالام یه مقدار ابتداییه رشتم مکانیکه تازه اومدم تو کار Avr .....الان من گزینه program رو زدم کافیه؟

ببخشید سوالام یه مقدار ابتداییه رشتم مکانیکه تازه اومدم تو کار Avr .....الان من گزینه program رو زدم کافیه؟

دیدگاه

دوست عزیز بهتر هست از پشتیبای فنی خود این پروگرامر سوال کنید و اگر پشتیبانی نداره خرید نکنید.
                      البته دلیل قفل کردن این تاپیکها از طرف من ارزش دادن به وقت بقیه دوستان هست چون وقتی شما هزینه بابت دستگاهی پرداختید باید پشتیبانی بگیرید و بهی عدم پشتیبانی اون شرکت رو دوستان دیگه نباید پرداخت کنند.

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X