اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطع شدن ارتباط با SD card؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطع شدن ارتباط با SD card؟

سلام رفقا،

من یه برنامه ای نوشتم که بخشی از اون SD card هست. گاهی وقت ارتباط با کارت هنگام خواندن یا نوشتن اطلاعات قطع میشه. برنامه به زبان سی هست و از کتابخانه ff.h استفاده کردم. وقتی ارتباط قطع میشه، باید دستگاه خاموش و روشن بشه تا ارتباط مجددا برقرار بشه. سایر قسمت های برنامه کار خودشون رو به نحو احسن انجام میدن، مثلا پورت های ارتباط سریال، I2C و ... یعنی صد در صد مطمئنم که ایراد از بخش SD هست. کسی می تونه راهنمایی کنه مشکل رو پیدا کنم؟

ممنون از لطف همه شما
    همیشه بزرگوار تر از آن باشید که برنجید
    و نجیب تر از آن باشید که برنجانید!

پاسخ : قطع شدن ارتباط با SD card؟

ولتاژ کارت پایدار نیست یا به مقدار معیین نیست

دیدگاه

فیوز بیت های مربوط به jtag باید غیر فعال باشن
      اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
      شهيد دکتر مصطفي چمران
      اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
      ; C is not for children

دیدگاه

سلام دوستان گرامی،

ممنون از راهنمایی اتون.

فک نمی کنم وشکل از ولتاژ باشه، چون ولتاژ کارت با ولتاژ یک ماژول وای وای از LF33 تامین میشه، ولتاژ سایر قسمت ها هم از 7805. ماژول وای فای خیلی خوب کارشو انجام میده.
        فیوز بیت Jtag، واسم جالبه، چه طور می تونه تاثیر بذاره روی SD کارت؟ دوست عزیز میشه برام یه کم توضیح بدید؟ من البته امتحانش می کنم.

ممنون از راهنمایی اتون.

دیدگاه

منظورش اینه که پایه های خروجی میکروت درگیر هستند اگه از این پایه ها استفاده نمیکنی که هیچ .. اگه استفاده میکنی باید فیوزبیتش رو غیرفعال کنی
          فراموش نکن ولتاژ پایه های کارت هم 3.3 ولت هستش .. مستقم به میکرو ووصل نکن . راحت ترین راه پایین اوردن ولتاژ میکرو یا تقسیم مقاومتی یا دیود زنر هستش
          از خازن 1000میکرو هم برای ولتاژ استفاده کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جعفری
            سلام دوستان گرامی،

ممنون از راهنمایی اتون.

فک نمی کنم وشکل از ولتاژ باشه، چون ولتاژ کارت با ولتاژ یک ماژول وای وای از LF33 تامین میشه، ولتاژ سایر قسمت ها هم از 7805. ماژول وای فای خیلی خوب کارشو انجام میده.
            فیوز بیت Jtag، واسم جالبه، چه طور می تونه تاثیر بذاره روی SD کارت؟ دوست عزیز میشه برام یه کم توضیح بدید؟ من البته امتحانش می کنم.

ممنون از راهنمایی اتون.
            JTAG هم یه واحد از واحد های مختلف میکرو هستش که با برخی از پایه ها خروجیش مشترکه حالا اگر شما از خروجی این پایه استفاده کرده باشی برای SIMCARD و حالت JTAG هم فعال باشه این دو بخش رو هم تاثیر میزارن و کار هم رو خراب میکنن.
            اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
            شهيد دکتر مصطفي چمران
            اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
            ; C is not for children

دیدگاه

ممنون رفقا؛

از پایه های Jtag استفاده نشده. خازن 1000 میکرو سر راه تغذیه استفاده شده. و کارت هم مستقیم به میکرو متصل نیست و از آی سی بافر برای تبدیل سطوح ولتاژ استفاده شده.

و همچنان مشکل باقی است...

دیدگاه

سلام دوستان...

هنوز مشکل پابرجاست.. به نظرتون استفاده از دستورات کتابخانه ff.h ، نیازی به یه تاخیر کوچک ندارند... مثلا بعد از خواندن یا نوشتن یه تاخیر توی برنامه بذارم؟ تو سایت خود کتابخونه، مثالهاش رو بررسی کردم، تاخیری چیزی ندیدم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X