اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل کولر آبی با کنترل تلویزیون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل کولر آبی با کنترل تلویزیون

سلام دوستای گلم.
    من میخام یک سیستم الکترونیکی طراحی کنم که بتونم دمای کولر و خاموش و روشن شدن آن را با کنترل تلویزیون به دست داشته باشم.
    البته چند option دیگه ام داره.
    مثلا:
    1) استفاده از سنسور DS18B20
    برای کنترل دمای محیط
    2) ماژول SIM908
    3)LCD گرافیکی
    4)و کیپد
    5)و لزا میخواهم بر روی LCD تاریخ سال ماه همه نمایش داده بشه.
    حتی دمای کولر و وضعیت کولر
    از مهندسان محترم خواهشمندم منو کمک کنین که از کجا شروع کنم.
    از چی تحقیق کنم؟؟؟؟

پاسخ : کنترل کولر آبی با کنترل تلویزیون

atmega32 avr

دیدگاه

آخه دوست عزیز کولر آبی که دماش قابل کنترل نیست . شاید حداکثر بتونید پمپ ابش رو خاموش و روشن کنید

دیدگاه

آقا این که یک پروژه کامل هستش .. شروع کن کمکت میکنم.. اگه نتونستی . برات کامل انجام میدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سایمون
          آخه دوست عزیز کولر آبی که دماش قابل کنترل نیست . شاید حداکثر بتونید پمپ ابش رو خاموش و روشن کنید
          چرا میشه.
          من پرسیدم
          از یه مهندس
          گفت میشه.
          هم کند هم تند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55
            آقا این که یک پروژه کامل هستش .. شروع کن کمکت میکنم.. اگه نتونستی . برات کامل انجام میدم
            خب عشقم از کجا شروع کنم؟؟؟

دیدگاه

برد کنترل اصلی رو بساز . یه میکرو درایو کن . ال سی دی هم بزار و روشن کن تا قدم به قدم بری جلو

دیدگاه

سلام من هم پایه هستم ولی خودم برنامه جدا می نویسم براتون میزارم شما هم شروع کنید ولی ماژول SIM908 زیاده هست البته از فکر کنترلر تلویزیون بگذرید که هر کنترلر ها تلویزیون ها متفاوت هست ولی براه اولین بار یه کنترلر جدا بسازیت بهتر هست البته خودم یه روش دیگه درست کردم که می تونی کنترلر تلویزیون رو به برد معرفی کنی البته من میگم طرح این طوری باشه خوبه هست http://www.picpars.com/order/project/4/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%88%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%88-avr
                www.andishmandan-javan.com
                گروه الکترونیک واتس اپ 09140710365 پیام بدید

دیدگاه

دوستان میشه منو هم راهنمایی کنید بدونم چطور قراره دمای کولر ابی رو کنترل کنید؟ تا جایی که من میدونم کولر ابی با ریختن اب روی پوشال ها و عبور هوا (مکش هوا) از بین اونها باعث خنکی هوا میشه . یعنی نهایتش بشه پمپ اب رو خاموش و روشن کرد(البته اگر بشه اسم این کارو کنترل کردن دما گذاشت!) شایدم سیستم جدید اومده من خبر ندارم لطفا راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

خب فک کردید با کولر گازی چطور دما رو تنظیم میکنند؟؟!! توی کولر گازی وقتی دما به حد معین رسید کمپرسور خاموش میشه و باعث میشه که محیط دیگه از این سردتر نشه. توی کولر آبی هم وقتی دما به حد مشخص رسید میتونیم موتور و پمپ رو خاموش کنیم.
                    البته کولر آبی کم پیش میاد که اینقدر بتونه هوا رو خنک کنه که شما احساس سرما کنید، همچنین سرمایی که ایجاد میکنه به علت باز بودن سیکل هوایی موندگار نیست.
                    این پروژه میتونه بیشتر جنبه آموزشی داشته باشه تا کاربردی.
                    www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

مساله اینجاست که بعد از خاموش شدن پمپ آب خیلی طول میکشه تا پوشال های کولر خشک بشه و تازه بعد از اون قراره که هوای اطراف کولر به داخل ساختمون مکیده بشه . ظاهر قضیه ..... چی بگم . خیلی درست به نظر نمیرسه که بخوای دمای جاییو اینطوری کنترل کنی
                      این پروژه میتونه بیشتر جنبه آموزشی داشته باشه تا کاربردی.
                      موافقم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X