اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد فرق dc و power

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد فرق dc و power

سلام دوستان

من رشته کامپیوتر هستم استاد ما در درس آز معماری به ما گفته فرق بین dc در generator mode و power در terminal mode رو بگین!

من خودم نگاه کردم دیدم هر دو منبع تغذیه هستند ولی فرقشو نفهمیدم!!

پاسخ : راهنمایی در مورد فرق dc و power

منبع تغذیه DC موجود در Generator Mode یک منبع تغذیه DC مستقل با مقدار قابل تنظیم توسط کاربر می باشد که در هر کجای مدار قابل استفاده است
    ولی منبع تغذیه Power در Terminal Mode در واقع نت یا ریل تغذیه تعریف شده برای پین های VCC یا VDD با مقدار پیشفرض 5 ولت می باشد
    درست مثل زمین یا Ground مدار که برای نت یا ریل تغذیه GND با مقدار پیشفرض و مبنای صفر ولت تعریف شده است
    هر قطعه ای در مدار دارای پین تغذیه تعریف شده VCC یا VDD باشد بصورت اتوماتیک به Power وصل می باشد هم در شماتیک هم در مدار چاپی
    چه شما از منبع Power برای آن قطعه استفاده کنید یا استفاده نکنید ، نرم افزار بصورت خودکار پایه های زمین را به GND و پایه های VCC یا VDD را به Power وصل می کند
    البته مقدار ولتاژ Power که بصورت پیشفرض 5 ولت است در منوی Design >> Configure Power Rails قابل تغییر می باشد
    می پرسید Power چه کاربردی دارد ؟ فرض کنید شما در مدارتان یک ATMEGA8 دارید پایه های VCC این آی سی بطور خودکار به Power وصل هستند
    حالا شما هر جایی از مدارتان را که بخواهید با تغذیه آی سی هم ولتاژ باشد آنجا را به Power وصل می کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X