اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برای فیلم ظهور ( لامینت کاری ) از چه کاغذی میتونم استفاده کنم؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برای فیلم ظهور ( لامینت کاری ) از چه کاغذی میتونم استفاده کنم؟؟؟

سلام . اساتید لطفا کمکم کنید...
    برای ساخت مدار چاپی به روش لامینت نیاز به چاپ طرح بر روی فیلم های مخصوص هست که باید از لیتوگرافی ها تهیه کنیم . ولی خیلی سخته که هر دفعه به خاطر یک طرح کوچک بریم لیتوگرافی و ..... . به همین خاطر میخواستم بپرسم آیا میشه طرح خودمونو روی یک کاغذ مخصوص پرینت زد و به جای فیلم از کاغذ استفاده کرد؟؟؟؟

پاسخ : برای فیلم ظهور ( لامینت کاری ) از چه کاغذی میتونم استفاده کنم؟؟؟

دوست گرامی

فیلم لامینت حتما باید نگاتیو باشه و به روش معمولی مشکل به دست میاد ...

ولی یک راهی داره ... از لوازم التحریر فروشی های بزرگ ( اگر تهران هستید روبرو دانشگاه تهران ) طلق ترانسپرنت مخصوص پرینتر لیزری را تهیه بفرمایید ... دقت کنید که خیلی از فروشندگان ممکنه اصلا ندیده باشند و چند تایی هم بورس فروشش هستند ... قیمتش زمانی بالا بود ولی با گسترش پرینترهای لیزری کم شد ... نوع مرغوبش 3M امریکاییه که روش هم هم نوشته Transparency Film for Laser Printers در بسته های معمولا 100 تایی ...ولی یکی دو تا هم میفروشند

http://salestores.com/stores/images/images_747/CG3300.jpg

این طلق ها خصوصیتی دارند که باید دما 300 درجه پرینتر را بدون تغییر شکل برای چند ثانیه تحمل کنند

وقتی طلق را تهیه کردید بقیه کار دیگه آسانه

با یک نرم افزار گرافیکی طرح را به صورت نگاتیو دربیاورید و با یک پرینتر لیزری خوب روی طلق چاپ کنید

فیلم لامینت شما آماده است
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

یک نمونه کاغذ هم هست مثل اون کاغذ هایی که باهاش شیرینی میپزندکه اسمش یادم نیست لوازم تحریری ها دارند بگیر طرح معکوس روی اون چاپ بزن. بعد اگه خواستی پر رنگ تر بشه طرحت اجاق گازو روشن کن با سرعتی طرفی از کاغذ از روی شعله رد کن که کاغذ اتش نگیره. چند بار این کارو بکن پر رنگی طرح دو برابر میشه.
      من حدود یک سال با همین روش چاپ زدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor
        دوست گرامی

فیلم لامینت حتما باید نگاتیو باشه و به روش معمولی مشکل به دست میاد ...

ولی یک راهی داره ... از لوازم التحریر فروشی های بزرگ ( اگر تهران هستید روبرو دانشگاه تهران ) طلق ترانسپرنت مخصوص پرینتر لیزری را تهیه بفرمایید ... دقت کنید که خیلی از فروشندگان ممکنه اصلا ندیده باشند و چند تایی هم بورس فروشش هستند ... قیمتش زمانی بالا بود ولی با گسترش پرینترهای لیزری کم شد ... نوع مرغوبش 3M امریکاییه که روش هم هم نوشته Transparency Film for Laser Printers در بسته های معمولا 100 تایی ...ولی یکی دو تا هم میفروشند

http://salestores.com/stores/images/images_747/CG3300.jpg

این طلق ها خصوصیتی دارند که باید دما 300 درجه پرینتر را بدون تغییر شکل برای چند ثانیه تحمل کنند

وقتی طلق را تهیه کردید بقیه کار دیگه آسانه

با یک نرم افزار گرافیکی طرح را به صورت نگاتیو دربیاورید و با یک پرینتر لیزری خوب روی طلق چاپ کنید

فیلم لامینت شما آماده است
        ممنونم دوست عزیز . این کاغذ ترانسپرنت همون کاغذ کالک نیست؟؟؟ من کاغذ کالک دارم . به نظرتون با کاغذ کالک هم میتونم اینکارو انجام بدم؟؟

نوشته اصلی توسط S S
        یک نمونه کاغذ هم هست مثل اون کاغذ هایی که باهاش شیرینی میپزندکه اسمش یادم نیست لوازم تحریری ها دارند بگیر طرح معکوس روی اون چاپ بزن. بعد اگه خواستی پر رنگ تر بشه طرحت اجاق گازو روشن کن با سرعتی طرفی از کاغذ از روی شعله رد کن که کاغذ اتش نگیره. چند بار این کارو بکن پر رنگی طرح دو برابر میشه.
        من حدود یک سال با همین روش چاپ زدم
        بله دوست عزیز . فکر خیلی خوبیه . ولی بعید میدونم پرینتر اون کاغذو بگیره . چون خیلی کاغذش نازکه . به نظرتون میشه؟؟

دیدگاه

بهترین کار همون ترنسپرنت هست که میتونی از کتابفروشی ها تهیه کنی و دقیقا مانند طلق معمولی هست ولی دمای ذوبش بالا تره!!!
          بعدش هم از طرحت سه تا دونه رو روی هم بزار تا کاملا پر رنگ شه!!!
          بهترین پرینتر هم برای این کار از این پرینتر های بزرگ رنگی هستش که کافینت ها معمولا دارن و خیلی پر رنگ پرینت میگیره!!!
          معيار واقعي بودن تصميم، آن است که دست به عمل بزنيم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arash2005
            ممنونم دوست عزیز . این کاغذ ترانسپرنت همون کاغذ کالک نیست؟؟؟ من کاغذ کالک دارم . به نظرتون با کاغذ کالک هم میتونم اینکارو انجام بدم؟؟

خیر دوست عزیز کیفیتش از کالک خیلی بهتره ... از این نظر که برخلاف کالک کاملا شفافه ...حتی از سلفون شفافتره

http://andysigler.com/images/rfm69_printed_sheet.jpg

البته با کالک هم ممکنه این کار امکانپذیر باشه ولی هم کیفیت لامینت باید خیلی بالا باشه و هم اینکه به زمان نوردهی بسیار دقیق انتخاب بشه
            پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

با اون تلق من کار کردم یه مشکلی داره و اون هم اینه که وقتی روی اون پرینت میکنی اندازه یکمی تغییر میکنه چون آخرش این از جنس پلاستیکه
              درسته که تا 300 درجه میتونه تحمل کنه ولی دلیل این نمیشه که منبسط یا منقبز نشه . برای کارهایی مثل زدن مهر ... خوبه ولی برای چاپ PCB و کارهای ریز زیاد خوب نیست.
              اسم اون کاغذ هم کالک بود که کار میکردم . شما روی اون پرینت کن بعد گرمش کن پر رنگ میشه . اصفهان من چند جا سراغ دارم که با همین روش میزنند . فقط زمان نور دهی نصبت به طلق 3 برابر باشه.
              بعد اینکه طرح نور دادی به جای استفاده از سود سوز آور برای بردن لامینت که نور نخورده از بی کربنات سدیم استفاده کن . سود قدرت بالایی داره احتمال زیاد قسمت هایی که قراره چاپ بشه و نازکه هم میبره . ولی بی کربنات قدرت زیادی نداره . مثل نمک میمونه با آب حل کن و بعد برد داخل این محلول تکان بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S S
                با اون تلق من کار کردم یه مشکلی داره و اون هم اینه که وقتی روی اون پرینت میکنی اندازه یکمی تغییر میکنه چون آخرش این از جنس پلاستیکه
                درسته که تا 300 درجه میتونه تحمل کنه ولی دلیل این نمیشه که منبسط یا منقبز نشه . برای کارهایی مثل زدن مهر ... خوبه ولی برای چاپ PCB و کارهای ریز زیاد خوب نیست.
                اسم اون کاغذ هم کالک بود که کار میکردم . شما روی اون پرینت کن بعد گرمش کن پر رنگ میشه . اصفهان من چند جا سراغ دارم که با همین روش میزنند . فقط زمان نور دهی نصبت به طلق 3 برابر باشه.
                بعد اینکه طرح نور دادی به جای استفاده از سود سوز آور برای بردن لامینت که نور نخورده از بی کربنات سدیم استفاده کن . سود قدرت بالایی داره احتمال زیاد قسمت هایی که قراره چاپ بشه و نازکه هم میبره . ولی بی کربنات قدرت زیادی نداره . مثل نمک میمونه با آب حل کن و بعد برد داخل این محلول تکان بده
                من تا حالا دارم با اون طلق کار میکنم و حتی یک زره هم اندازه ها به هم نمیریزه!!!
                در مورد کالک هم اگر خودت استفاده کنی میفهمی و ترک های نزدیک به هم ، ظهور نمیشه و کاررو خراب میکنه!!

دیدگاه

من با طلق توی برد های smd مشکل داشتم. وقتی با dpi 600 میزدم اندازه تغییر میکرد .
                  ولی با کالک مشکلی نداشتم . البته حالا دبگه با چاپ اتو میزنم بدون مشکل :mrgreen:

دیدگاه

توی چاپ اتو از په کاغذی استفاده میکنی

دیدگاه

از کاغذ مخصوص خوش نویسی.

دیدگاه

اگه میخوای pcb رو دستی چاپ کنی و کارت راحتتر و سریعتر باشه از روش اتو استفاده کن، طرحتو روی کاغذ گلاسه باپرینتر های رنگی به درد بخور ( اونایی که توی کار چاپ و کپی هستن میشناسن) بده پرینتش کنن، بعد با اتو چاپش کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amiraghamohamadi
                          اگه میخوای pcb رو دستی چاپ کنی و کارت راحتتر و سریعتر باشه از روش اتو استفاده کن، طرحتو روی کاغذ گلاسه باپرینتر های رنگی به درد بخور ( اونایی که توی کار چاپ و کپی هستن میشناسن) بده پرینتش کنن، بعد با اتو چاپش کن
                          با گلاسه اصلا خوب نیست کیفیت کار رو خیلی میاره پایین
                          بهترین کاغذ برای اتو اون کاغذ زرد رنگ لیز پشت برچسب ها است که اندازه A4 اون رو میتونید توی کتابخونه ها تهیه کنید.

دیدگاه

من با گلاسه خیلی عالی برد میزنم بدون قطعی حتی smd
                            اول طرح روی گلاسه چاپ میکنم
                            بعد برد گرم میکنم حدود پنجاه درجه
                            کاغذ روی اون میزارم و فقط یک بار جوری که فقط کاغذ بچسبه به برد از داخل دستگاه پرس کارت رد میکنم
                            اگه زیاد این کارو بکنم کاغذ هم با طرح خیلی محکم به برد میچسبه
                            بعد گوشه برد با امبردست میگیرم و هی روی گاز یک دست حرکت میدم که باعث میشه پودر اب شده و چون فیبر داغ تر از کاغزه روی فیبر بچسبه.برد باید جوری داغ بشه که دست یکم بسوزه
                            بعد پشت برد با اسپری اب خنک میکنم منظورم طرفیه که کاغذ نیست
                            و در اخر برد داخل اب با دمای 70 تا 80 درجه دو دقیقه میزارم که رنگ کاغذ عوض میشه یه حالت شیشه ای میشه که گوشه کاغذ بگیر راحت ور میاد.قبل این کار هم حتما حتما برد با سمباده نرم نرم یک دست بزن.
                            من تا حالا قطعی نداشتم
                            البته این تجربه منه و با این کاغذ راحت ترم. با کاغذ زرد وقتی پرینت میکردم به علت لیزی زیاد بعضی از قسمت هایی که پرینت می شد قبل چاپ کنده میشد.با اون کاغذ ها هم بزن شاید بهتر بزنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alidehghan288
                              با گلاسه اصلا خوب نیست کیفیت کار رو خیلی میاره پایین
                              بهترین کاغذ برای اتو اون کاغذ زرد رنگ لیز پشت برچسب ها است که اندازه A4 اون رو میتونید توی کتابخونه ها تهیه کنید.
                              من با گلاسه طرح زدم هیچ فرقی با لمینت نداشت، حتی خطوط 10th رو هم چاپ میکنه، فقط دقت و حوصله میخواد ، کاغذش همون گلاسه باشه کافیه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X