اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی سون سگمنت بدون رفرش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی سون سگمنت بدون رفرش

با سلام
    دوستان برای راه اندازی یه صفحه کلید 4*4 اومدم از روش رفرش استفاده کردم وصفحه کلید دایم اسکن میشه

برای نمایش عدد گرفته شده روی سون سگمنت مشکل دارم چون میکرو میاد یه بار صفحه کلید رو اسکن میکنه ویه بار سون سگمنت این باعث میشه یه مکثی تو نمایش عدد گرفته شده به وجود بیاد

با چه روشی میشه سون سگمنت رو سریع وبدون درگیر کردن سرعت میکرو راه اندازی کرد .دوستان تجربیاتتون رو در این ضمینه بفرمایید . در ضمن صفحه کلید باید از طریق اسکن راه اندازی کنم .(محدودیت دارم) یه جا یکی گفته با آیسی لچ میشه منتظر راهنمایی دوستان هستم ممنون (سون سگمنت 6 تایی) (فقط بسکام بلدم)
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

پاسخ : راه اندازی سون سگمنت بدون رفرش

نوشته اصلی توسط mahdi210
    با سلام
    دوستان برای راه اندازی یه صفحه کلید 4*4 اومدم از روش رفرش استفاده کردم وصفحه کلید دایم اسکن میشه

برای نمایش عدد گرفته شده روی سون سگمنت مشکل دارم چون میکرو میاد یه بار صفحه کلید رو اسکن میکنه ویه بار سون سگمنت این باعث میشه یه مکثی تو نمایش عدد گرفته شده به وجود بیاد

با چه روشی میشه سون سگمنت رو سریع وبدون درگیر کردن سرعت میکرو راه اندازی کرد .دوستان تجربیاتتون رو در این ضمینه بفرمایید . در ضمن صفحه کلید باید از طریق اسکن راه اندازی کنم .(محدودیت دارم) یه جا یکی گفته با آیسی لچ میشه منتظر راهنمایی دوستان هستم ممنون (سون سگمنت 6 تایی) (فقط بسکام بلدم)
    باید کلا برنامه را طوری بنویسی که سرعت میکرو رو بیش از یک میلی ثانیه درگیر نکنه به هر حال نمیشه دقیق راهنمایی کرد مگر اینکه برنامه رو قرار بدید تا بشه راهنمایی کرد
    برد جوجه کشی:
    مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
    این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
    برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

سلام

با نظر آقای علیرضا قربانی موافقم.
      اینکه یک میکرو با این همه امکانات رو درگیر اسکن کیبرد و یا ریفرش 7Seg بکنید، اصلاً کار جالبی نیست.
      در مورد کیبرد، سخت افزار و نرم افزار باید جوری طراحی بشه که با فشردن هر دکمه از صفحه کلید، یک اینتراپت اتفاق بیفته و میکرو در روتین اینتراپت یکبار کیبرد رو اسکن کنه و کلید فشرده شده رو شناسایی کنه.
      در مورد 7Seg، روش ریفرش کردن باید به کمک تایمر و اینتراپت انجام بشه. (ولی آیا شما در هر لحظه می خواید که بیش از یک عدد نمایش داده بشه؟؟)
      در بقیه ی زمان ها میکرو می تونه کارهای دیگه ای انجام بده و یا به حالت SLEEP بره.
      *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

برای راه اندازی 7seg از آی سی لچ 74573 یا شیفت رجیستر 74595 استفاده کن. فقط طراحی PCB یه کوچولو سخت میشه
        STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

ساده ترین راه افزایش فرکانس میکرو هست . درضمن شما میتونی بعد اسکن یک ستون یه بار سون سگمنت رو رییفرش کنی و برگردی ستون بعدی رو اسکن کنی
          از نظر سخت افزاری بهتره از ای سی شیفت دهنده سریال استفاده کنی که فقط 3 تا پایه میکرو واسه همه سگمنت ها رو درگیر میکنه

دیدگاه

از اینتراپت تایمر استفاده کن و سگمنت ها رو تو اینتراپت تایمر بنویس و رفرش صفحه کلید را در لوپ اصلی بنویس
            همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

به نظر من صفحه کلید رو با یه میکرو اسکن کن و سون سگمنت ها رو هم با یه میکروی دیگه رفرش کن و از طریق یوارت ارتباطشونو برقرار کن نهایتش یه میکروی 3هزارتومنی اضافه میشه ولی دقیقآ میدونی هر میکرو کارش چیه و اشکالات به وجود آمده چطور حل میشه و ...

دیدگاه

از ایسی های مخصوص اسکن صفحه کلید استفاده کن.خودش صفحه کلید 4*4 یا 4*5 رو اسکن میکنه و بصورت خروجی 4بیتی بهت میده.هم پین کمتری از میکرو اشغال میشه هم برنامه نویسی راحتتر میشه.
                برای سگمنت هم از 4511 یا 7447 استفاده کن که بازم کار برات راحتتر بشه

دیدگاه

منم این مشکلو داشتم. از دیلی برای اسکن کیپد و رفرش سون سگنت استفاده نکنید. بیاید با تایمر زمان تولید کنید و از اون زمان برای اسکن و رفرش استفاده کنید.
                  www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X