ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    365

ایزوله کردن موج سینوسی

با سلام می خواهیم موج سینوسی تولید شده توسط ای سی دیجیتال به انالوگ رو با یک موج مثلثی مقایسه کنیم. برای ایزوله کردن موج سینوسی تولیدی چه ای سی پیشنهاد می کنید (اپتوکوپلر6n137 موج سینوسی رو به مربعی تبدیل کرد)
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)
    2005/11/18
    565
    24

پاسخ : ایزوله کردن موج سینوسی

اگر می خواهید از اپتوکوپلر استفاده کنید باید از اپتوکوپلرهای خطی مثل IL300 استفاده کنید
    بسته به مشخصات سیگنال مثل فرکانس می توانید از چوک ها یا ترانس های صوتی کوچک هم استفاده کنید
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    365

نقل قول نوشته اصلی توسط aie_saber
    اگر می خواهید از اپتوکوپلر استفاده کنید باید از اپتوکوپلرهای خطی مثل IL300 استفاده کنید
    بسته به مشخصات سیگنال مثل فرکانس می توانید از چوک ها یا ترانس های صوتی کوچک هم استفاده کنید
    من یه سرچی در سایت فروشگاه ها کردم و یکی یکی اپتوکوپلرها رو بررسی کردم چیری مه من دنبالش بودم اپتوکوپلر با ورودی سینوسی بود که ای سی 4 پایه LTV814 از این نوع بود که خریداری شد حالا فردا می برم آزمایشگاه تست می کنم اگر جواب داد و یادم نرفت عکس اسکپ رو اینجا می گذارم
    2005/11/18
    565
    24

فرق بین اپتوی PC817 و PC814 این است که ورودی اولی DC و دومی AC است ولی خروجی هر دو ON/OFF شدن ترانزیستور خروجی است که باعث می شود سینگال خروجی شکل مربعی با عرض پالس های وابسته به ورودی باشد شما فکر نکنید ورودی سینوسی به دومی میدهید و خروجی سینوسی می گیرید اینکار با اپتوهای خطی انجام پذیر است نه اپتوهای معمولی ولو با ورودی AC
    2012/12/23
    تهران
    780
    438

تا جایی که من اطلاع دارم معمولا برای ایزوله کردن سینوسی از ترانس استفاده میشه؛ فکر نکنم بشه از اپتو استفاده کرد.
    أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ ﴿۳۹حج﴾
    به كسانى كه جنگ بر آنان تحميل شده رخصت [جهاد] داده شده است چرا كه مورد ظلم قرار گرفته ‏اند و البته خدا بر پيروزى آنان سخت تواناست

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

دوستانی که نیاز به قطعات خاص و نایاب دارن، پیام بدن در خدمتیم
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    365

نقل قول نوشته اصلی توسط aie_saber
    فرق بین اپتوی PC817 و PC814 این است که ورودی اولی DC و دومی AC است ولی خروجی هر دو ON/OFF شدن ترانزیستور خروجی است که باعث می شود سینگال خروجی شکل مربعی با عرض پالس های وابسته به ورودی باشد شما فکر نکنید ورودی سینوسی به دومی میدهید و خروجی سینوسی می گیرید اینکار با اپتوهای خطی انجام پذیر است نه اپتوهای معمولی ولو با ورودی AC
    بله دقیقا حق با شما بود این هم عکس اسکپ شکل موج سینوسی ورودی از فانگشن هست ولی به دلیل اعمال به اپتوکوپلر به این صورت در آمده
    2005/11/18
    565
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط amin20107
    بله دقیقا حق با شما بود این هم عکس اسکپ شکل موج سینوسی ورودی از فانگشن هست ولی به دلیل اعمال به اپتوکوپلر به این صورت در آمده
    خوب به هر حال بنده چند تا اپتوکوپلر بیشتر از شما سوزانده ام دیگر
    اگر امکان استفاده از چوک یا ترانس های کوچک را ندارید و می خواهید از اپتوکوپلر استفاده کنید شماره IL300 که یک اپتوکوپلر خطی است را سرچ کنید
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    365

من خریداری کردم و طبق دیتا شیت بستم موج ورودی سینوسی ولی موج خروجی به صورت مربعی هست شما بر اساس چه شماتیکی بستید؟
    2005/11/18
    565
    24

شما باید آرایش ورودی Bipolar را ببندید
    اپلیکیشن نوت Designing Linear Amplifiers Using the IL300 Optocoupler را سرچ و دانلود کنید توضیحات کامل در آن وجود دارد
    فقط نکات زیر را در نظر داشته باشید :
    1- دامنه سیگنال ورودی یا گین پ امپ به حدی نباشد که مدار به اشباع برود
    2- پ امپ های ورودی و خروجی باید دارای تغذیه متقارن باشند مثلاً 5+ ولت و 5- ولت
    اگر نمی توانید جواب بگیرید بهتر است همانطور که قبلاً گفتم با توجه به مشخصات سیگنالتان از چوک ها یا ترانس های کوچک صوتی استفاده کنید
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    365

شبیه سازی با Orcad که جواب داد عکس محیط شماتیک رو برای دوستان قرار میدم فردا مدار رو می بندم ببینم چی میشه توکل بر خدا نتایج رو اگر وقت کردم اینجا قرار می دم
    یادم رفت اینرو بگم که با Proteus شبیه سازی نکنید که جواب نمیده من دو روز وقت گذاشتم جواب نداد... 0.5 ساعته با Orcad جواب گرفتم.
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25