اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل نویز LCD کاراکتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل نویز LCD کاراکتری

سلام،من یه مدار کد قفل درست کردم و برنامش رو هم خودم نوشتم اما نویز روی ال سی دیش واقعا اعصاب خرد کن شده،اولش خود مدار بعد از ورود رمز و بعد از وصل رله LCD رو به هم میریخت ،بعدش برای حل این مشکل داخل برنامه بعد وصل رله با واتچداک میکرو رو هر بار ریست کردم و این مشکل حل شد اما وقتی رو خود گوشی داخل دکمه قفل باز کن رو میزنن باز ال سی دی بهم میریزه ،تو ورودی تغذیه فیلتر ال سی و ار سی ،گذاشتم ،هر جای مدار هم که میشد هم قبل از 7805 و هم بعدش خازن گذاشتم حتی دقیقا رو خود ال سی دی، هم 100 نانو هم 680 میکرو ،بازم بهم میریزه ،البته فقط ال سی دی بهم میریزه و میکرو مشکلی نداره، اگه کسی در این مورد اطلاعی داره خواهشا کمک کنه.

پاسخ : مشکل نویز LCD کاراکتری

فکر کنم شما رله 5 ولت گزاشتی تغذیه رله و میکرو و ال سی دی یکی ؟؟؟
    خوب اگه اینجوریه بعد اینکه رله چسبید از دستور LCD_INIT() استفاده کن
    بعد خازن بعد رگولاتور ببر بالا مثلا 1000 میکرو فاراد . کلا این LCD ها باید به فکر جایگزینشون باشید خیلی من ازشون بدم میاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S S
      فکر کنم شما رله 5 ولت گزاشتی تغذیه رله و میکرو و ال سی دی یکی ؟؟؟
      خوب اگه اینجوریه بعد اینکه رله چسبید از دستور LCD_INIT() استفاده کن
      بعد خازن بعد رگولاتور ببر بالا مثلا 1000 میکرو فاراد . کلا این LCD ها باید به فکر جایگزینشون باشید خیلی من ازشون بدم میاد.
      رله 12 ولته و مثبتش رو از قبل رگولاتور گرفتم اما فکر نمیکنم مشکل از تغذیه باشه و مشکل بخاطر عبور AC از کنتاکت باز هست ،بخاطر این میگم که وقتی برق AC رو وارد رله نمیکنم هیچ مشکلی نداره،

دیدگاه

فکر کنم تنها راهش اینه که هر چد ثانیه یکبار دستور پاک کردن ال سی دی اجرا بشه

دیدگاه

گراند میکرو و ال سی دیت رو از گراند بخش پاورت یعنی رله جدا کنه. حداقل با استفاده از یک فریت بید. بعد از فریت بید نزدیک میکرو ال سی دی خازن ده نانو و 10 میکرو موازی کن. نتیجه رو بگو ببینیم چی شد.

دیدگاه

سلام
            ال سی دی اطلاعات نویز رو به عنوان ورودی میگیره و به هم میریزه
            من یه بار این مشکلو داشتم و با جدا کردن تغذیه بخش های دیگه با بخش های دیجیتال این مشکلم حل شد!

دیدگاه

بین امیتر ترانزیستور 547 که برای رله گذاشتم و گراند مظورتون هست؟فکر بدی نیس! پس فردا این کارو مییکنم و نتیجه رو بهتون اطلاع میدم.در مورد منبع تغذیه جداگونه هم امکانش وجود نداره و فقط از از برق وردی صفحه ی دربازکن میتونم استفاده کنم و فکر کنم همه ی مشکلات هم بهمین خاطره ،باین دلیل که با تغذیه ی بوبین قفل بازکن یکی میشه.

دیدگاه

سرجمع دو میلی فارادی تو مدار خازن گذاشتم!، رله رو از مدار جدا کردم و برای منفیش سلف 100 میکرو گذاشتم رو کنتاکت بازش خازن گذاشتم،بازم مشکل رفع نشد.ضمنا دستور initlcd یا هر دستوری که در مورد LCD تو برنامه هست وقتی ال سی دی با نویز بهم ریخته باشه اصلا بدرد نمیخوره .اگه ال سی دی نویز گرفت درست نمیشه تا زمانی که میکرو ریست بشه.البته باید یادآوری کنم که مشکل بنده در ابتدا بهم ریختن LCD بعد از وصل رله بود که با گذاشتن خازن های بیشتر و وصل کردن پایه 22 اتمگا 8 به منفی برطرف شد ،مشکل بهم ریختنش بعد از زدن کلید قفل بازکن هست باین دلیل که تغذیه هر دوشون(مدار و بوبین قفل بازکن) مشترکه.رو 12+ ورودی مدار یه سلف تیرووئیدی با قطر خارجی یک سانتیمتر و پهنای 4 میلیمتر حدود 60 دور سیم پیچ که نمیدونم ظرفیتش چقدر میشه گذاشتم مشکل حل شد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X