اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال مبتدی درباره طراحی pcb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال مبتدی درباره طراحی pcb

ببخشید دوستان یه سوال مبتدیانه دارم
    مثلا من بخوام مدارم رو بدم پشت فیبرش رو طراحی کنن باید شماتیکش رو بدم به طرف ؟
    با چه نرم افزاری باید شماتیک رو بکشم و دقیقا چه فایلی رو بدم به طرف ؟
    ضمنا اگه مدار مارکاژ هم بخواد باید چطوری اونا رو مشخص کنم ؟

پاسخ : سوال مبتدی درباره طراحی pcb

شماتیک رو نیاید بدید فایل پی سی بی که طراحی کردید
    چون مبتدی هستید با نرم افزار پرتیوپس طراحی کنید و بعد به التیوم تبدیل کنید بیشتر جا ها از فایل التیوم استفاده میکنند
    www.andishmandan-javan.com
    گروه الکترونیک واتس اپ 09140710365 پیام بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidreza1378
      شماتیک رو نیاید بدید فایل پی سی بی که طراحی کردید
      چون مبتدی هستید با نرم افزار پرتیوپس طراحی کنید و بعد به التیوم تبدیل کنید بیشتر جا ها از فایل التیوم استفاده میکنند
      ببینید نکته همین جاست که من بلد نیستم pcb طراحی کنم می خوام بدم بیرون طراحی کنن حالا من چه چیزی رو باید برا طرف ببرم که pcb رو برام طراحی کنه و پشت فیبر رو بزنه ؟ مثلا شماتیک رو با پروتئوس بکشم خوبه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 8787
        ببینید نکته همین جاست که من بلد نیستم pcb طراحی کنم می خوام بدم بیرون طراحی کنن حالا من چه چیزی رو باید برا طرف ببرم که pcb رو برام طراحی کنه و پشت فیبر رو بزنه ؟ مثلا شماتیک رو با پروتئوس بکشم خوبه ؟
        شماتیک رو بطور کامل بکش و بهتره نوع قطعاتی که استفاده کردی مشخص کنی ( مثلا خازنی که در مدار هست الکترولیتی هست یا سرامیکی یا ... و مثلا سوئیچی اگر در مدار داری آیا این سوئیچ SMD هستش یا . . . )
        خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
        [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ™AG
          شماتیک رو بطور کامل بکش و بهتره نوع قطعاتی که استفاده کردی مشخص کنی ( مثلا خازنی که در مدار هست الکترولیتی هست یا سرامیکی یا ... و مثلا سوئیچی اگر در مدار داری آیا این سوئیچ SMD هستش یا . . . )
          شماتیک رو تو پروتئوس بکشم قبول میکنن یا باید رو کاغذ باشه ؟ در مورد "چاپ راهنما" چیکار باید بکنم ؟

دیدگاه

اگه فایلت رو تو پروتئوس بکشی که بهتره
            شرکت هایی که پی سی بی میزنن فایل آلتیوم رو قبول میکنن.
            چاپ راهنما هم هرچی خواستی روی برد بنویسی رو توی لایه ی top overlay مینویسی و شرکت خودش چاپش میکنه
            البته با هزینه جداگانه
            راهنمای قطعات رو هم میتونی با کلید میانبر RI تو آلتیوم دیزاینر روی برگه A4 برای خودت پرینت بگیری .

دیدگاه

سلام دوست عزیر شما شماتیک رو بزار اگه اشون باشه برات پی سی بی رو طراحی میکنم
              www.andishmandan-javan.com
              گروه الکترونیک واتس اپ 09140710365 پیام بدید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X