اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال مهم درباره پروگرامر picpgm usb

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال مهم درباره پروگرامر picpgm usb

سلام دوستان
    سه تا سوال مهم درباره picpgm usb داشتم ، لطفا یک نگاه کنید:
    1- من توی برد پروگرامر ، از خودم برای هر سایز pic که پشتیبانی میکرد zif گذاشتم. ولی بعد چشمم به جدول Supported PICs موجود در سایتش افتاد( لینک زیر ) . اونجا برای هر ic معلوم پشتیبانی شده در picpgm ولتاژ min و max برای vpp تعیین کرده ( که همه بالای 8 ولته ) . اما vpp در حالت پروگرام برای pic ها پایه mclr هست که با توجه به نقشه پروگرامر ، باید به mclr اون پورت مخابراتی موجود در نقشه وصل بشه که قاعدتا چون مدار تغذیش از usb تامین میشه ، اصلا ولتاژ 8 ممکن نیست! آیا من اشتباه میکنم و باید بسته به مدل میکرو که پروگرم میکنم ، ولتاژ خارجی به vpp اعمال کنم؟

http://www.members.aon.at/electronics/pic/picpgm/index.html

2- تمام پایه های gnd و vcc موجود در pic ها ، برای پروگرم کردن باید به تغذیه وصل باشه؟ به vcc و gnd خود usb وصل کنم درسته یا منبع خارجی؟

3- برای این که low vlotage یا high voltage پروگرم کردنو مشخص کنیم ، باید جامپر بذارم و دستی این کارو کنم؟ فرق این دو حالت چیه؟

متشکرم
    مشغول در اين دنياي آکل و ماکول .......

پاسخ : سوال مهم درباره پروگرامر picpgm usb

سلام
    من مدارو بستم.
    پروگرمو شناخت ولی میکرو نمیشناسه.
    no pic connected
    مشکل از کجاست؟ تغذیه خارجی باید وصل کنم به vpp ؟
    دوستانی که با این پروگرمر کار کردن کمک کنن.
    مشغول در اين دنياي آکل و ماکول .......

دیدگاه

سلام به شما دوست عزیز. برای اینکه مشخص کنید که میکرو low voltage یا high voltage پروگرام میشه باید در هنگام برنامه نویسی بیت مربوطه رو مقدار دهی کنید.و البته دستی هم باید پایه PGM رو اگر HV به زمین و اگر LV به 5 ولت وصل کنی
      برای پروگرام کردن یک پایه Vss و یک پایه Vcc رو به Vcc و Vss پورت USB وصل کن
      موفق باشید

دیدگاه

البته حواستون باشه اگه گزینه LV Program رو غیر فعال و میکروتون رو پروگرام کنین دفعه بعد دیگه نمی تونین میکرو تون رو به حالت LV پروگرام کنین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X