ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: LabView & DAQ

2013/04/22
    95
    0

LabView & DAQ

با سلام خدمت دوستان...
    من چند تا سوال داشتم راجع به لب ویوو ...
    من میخوام با استفاده از لب ویوو ، کارت نمونه برداری (data acqusition card) را راه انداری کنم. در واقع میخوام با استفاده از کارت نمونه برداری چند تا مقادیر آنالوگ(ولتاژ و جریان و اینا ) را بخونم، و بعد از اون از روی نمونه هایی که میاد توی کامپیوتر(نمیدونم میشه ذخیره کرد یا نه ؟) یکسری پارامتر را محاسبه کنم ؟
    می خواستم ببینم با لب ویوو کد نویسی هم میشه کرد که مثلا از طریق فرمول بیایم و یک پارامتر را محاسبه کنیم یا فقط بلوکی هست ؟
    در کل آیا این کار شدنی هست از نظر اساتید فن ؟
    و در آخر آیا این اسیلوسکوپ هایی که با یو اس بی به لپ تاپ وصل میشه را هم مثل کارتهای نمونه برداری میشه اینجوری کرد یا نه ؟
    با تشکر.
    2007/06/06
    230
    3

پاسخ : LabView & DAQ

بله میشه این کار رو کرد

در مورد اسیلسکوپ هم دو حالت داره یا خود اون شرکته کد های ارتباطی با لب ویوو رو میده یا اینکه اسیلسکوپه معمولا از زبان scpi رو ساپورت میکنه که بازم با لب ویوو میشه بهش وصل شد. ولی حتما باید نحوه ارتباط و دستورات زبان scpi رو داشته باشید تا بتونید وصل بشید
    2012/05/13
    Planet Earth
    912
    393

پاسخ : LabView & DAQ

نقل قول نوشته اصلی توسط pesson

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

من میخوام با استفاده از لب ویوو ، کارت نمونه برداری (data acqusition card) را راه انداری کنم. در واقع میخوام با استفاده از کارت نمونه برداری چند تا مقادیر آنالوگ(ولتاژ و جریان و اینا ) را بخونم، و بعد از اون از روی نمونه هایی که میاد توی کامپیوتر(نمیدونم میشه ذخیره کرد یا نه ؟) یکسری پارامتر را محاسبه کنم ؟
    2 ساله داره از این تاپیک میگذره
    اگر می خواید با گذشت زمان این اندازه گیری رو انجام بدید مثلا اندازه گیری در زمان 5 دقیقه انجام بشه و دیتا رو بگیرید 2 راه دارید 1- استفاده از دستگاه اسکپ ریکوردر 2- استفاده از کارت اسکپی که نرم افزارش این قابلیت رو داشته باشه. ولی اگر فقط می خواید داده های یک زمان خاص رو با stop کردن اسکپ مثل اینکه عکس ازش میگیرید بیارد وارد کامپیوتر کنید باید بگم که اکثر اسکپ ها این قابلیت رو دارند که یک فایل خروجی در قالب Exel یا حالا یک فایل دیتا بتون بدند. اسکپ های تکترونیکس و اینستک که من باهاش کار کردم این ویژگی رو دارند. من با کارت اسکپ اینسترواستار هم کار کردم این ویژگی رو داره
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3