اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

LabView & DAQ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

LabView & DAQ

با سلام خدمت دوستان...
    من چند تا سوال داشتم راجع به لب ویوو ...
    من میخوام با استفاده از لب ویوو ، کارت نمونه برداری (data acqusition card) را راه انداری کنم. در واقع میخوام با استفاده از کارت نمونه برداری چند تا مقادیر آنالوگ(ولتاژ و جریان و اینا ) را بخونم، و بعد از اون از روی نمونه هایی که میاد توی کامپیوتر(نمیدونم میشه ذخیره کرد یا نه ؟) یکسری پارامتر را محاسبه کنم ؟
    می خواستم ببینم با لب ویوو کد نویسی هم میشه کرد که مثلا از طریق فرمول بیایم و یک پارامتر را محاسبه کنیم یا فقط بلوکی هست ؟
    در کل آیا این کار شدنی هست از نظر اساتید فن ؟
    و در آخر آیا این اسیلوسکوپ هایی که با یو اس بی به لپ تاپ وصل میشه را هم مثل کارتهای نمونه برداری میشه اینجوری کرد یا نه ؟
    با تشکر.

پاسخ : LabView & DAQ

بله میشه این کار رو کرد

در مورد اسیلسکوپ هم دو حالت داره یا خود اون شرکته کد های ارتباطی با لب ویوو رو میده یا اینکه اسیلسکوپه معمولا از زبان scpi رو ساپورت میکنه که بازم با لب ویوو میشه بهش وصل شد. ولی حتما باید نحوه ارتباط و دستورات زبان scpi رو داشته باشید تا بتونید وصل بشید

دیدگاه

پاسخ : LabView & DAQ

نوشته اصلی توسط pesson نمایش پست ها
      من میخوام با استفاده از لب ویوو ، کارت نمونه برداری (data acqusition card) را راه انداری کنم. در واقع میخوام با استفاده از کارت نمونه برداری چند تا مقادیر آنالوگ(ولتاژ و جریان و اینا ) را بخونم، و بعد از اون از روی نمونه هایی که میاد توی کامپیوتر(نمیدونم میشه ذخیره کرد یا نه ؟) یکسری پارامتر را محاسبه کنم ؟
      2 ساله داره از این تاپیک میگذره
      اگر می خواید با گذشت زمان این اندازه گیری رو انجام بدید مثلا اندازه گیری در زمان 5 دقیقه انجام بشه و دیتا رو بگیرید 2 راه دارید 1- استفاده از دستگاه اسکپ ریکوردر 2- استفاده از کارت اسکپی که نرم افزارش این قابلیت رو داشته باشه. ولی اگر فقط می خواید داده های یک زمان خاص رو با stop کردن اسکپ مثل اینکه عکس ازش میگیرید بیارد وارد کامپیوتر کنید باید بگم که اکثر اسکپ ها این قابلیت رو دارند که یک فایل خروجی در قالب Exel یا حالا یک فایل دیتا بتون بدند. اسکپ های تکترونیکس و اینستک که من باهاش کار کردم این ویژگی رو دارند. من با کارت اسکپ اینسترواستار هم کار کردم این ویژگی رو داره
      گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
      همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X