اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محدودیت مقدار کریستال انتخاب شده در برد آموزشی LPC1788

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محدودیت مقدار کریستال انتخاب شده در برد آموزشی LPC1788

سلام.
    من برد آموزشی LPC1788 رو تهیه کردم و با توجه به شماتیک مدار، مقدار کریستال 12 مگاهرتز بوده اما حداکثر فرکانس کاری LPC1788 برابر 120 مگاهرتزه، سئوال من اینجاست :

1- آیا محدودیتی بوده که کریستال 12 مگاهرتزی انتخاب شده؟
    2-آیا افزایش مقدار کلاک، تأثیری روی دیگر قطعات متصل به میکرو دار(بطور مثال LCD) دارد).
    3-آیا من می توانم از حداکثر فرکانس کاری LPC1788 که 120 مگاهرتز است استفاده کنم؟ می تونم از کریستال 120 مگاهرتز استفاده کنم؟

پاسخ : محدودیت مقدار کریستال انتخاب شده در برد آموزشی LPC1788

داخل میکروهای آرم واحد PLL وجود داره که کلاک کریستال ورودی رو چند برابر میکنه . به بخش clock and reset resources دیتاشیت این میکروها یه نگاه بندازین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط stkstk
      سلام.
      من برد آموزشی LPC1788 رو تهیه کردم و با توجه به شماتیک مدار، مقدار کریستال 12 مگاهرتز بوده اما حداکثر فرکانس کاری LPC1788 برابر 120 مگاهرتزه، سئوال من اینجاست :

1- آیا محدودیتی بوده که کریستال 12 مگاهرتزی انتخاب شده؟
      2-آیا افزایش مقدار کلاک، تأثیری روی دیگر قطعات متصل به میکرو دار(بطور مثال LCD) دارد).
      3-آیا من می توانم از حداکثر فرکانس کاری LPC1788 که 120 مگاهرتز است استفاده کنم؟ می تونم از کریستال 120 مگاهرتز استفاده کنم؟

سلام،

سوالاتتون رو به ترتیب با توج به سواد خودم جواب میدم انشالا.. که تونسته باشم کمکتون کنم.

1- کریستال رو میشه بین 1 تا 25 مگاهرتز انتخاب کرد. که مقدار 12 مگاهرتز برای سهولت در رسیدن به کلاک سیستم 120 مگاهرتز با استفاده از PLL های داخلی میکرو انتخاب شده است. (PLL همان ضرب کننده فرکانس است.)
      2- خیر هیچ تاثیری ندارد.
      3- برای رسیدن به فرکانس 120 مگاهرتز نباید به دنبال کریسال 120 مگاهرتز باشید. فصل سوم یوزر منوال 1788 رو مطالعه کنید که ببنید چطور با مقدار دهی به PLL0 و PLL1 از کریستال 12 مگاهرتزی، به فرکانس داخلی 120 مگاهرتز میرسن.

لینک دانلود یوزر منوآل:
      http://www.nxp.com/documents/user_manual/UM10470.pdf

ارادتمند

دیدگاه

دوست عزیز mojalan
        ممنونم بابت راهنماییتون.

دیدگاه

دوست عزیز nimamgs .
          بابت راهنمایی جامع وکاملتون بی نهایت ممنونم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X