اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در ساخت پروژه کنترل از راه دور موجود در سایت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در ساخت پروژه کنترل از راه دور موجود در سایت

به نام خدا
    من یک سری سوال در مورد ساخت این پروژه دارمhttp://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=12296.0
    اول اینکه برای قسمت گیرنده فرقی نمیکند که از چه نوع چشمی استفاده کنیم ؟
    دوم اینکه برای پروگرام کردن میکروی قسمت فرستنده با زبان asm باید از چه نرم افزار و پروگرامری استفاده کنم ؟(در قسمت گیرنده با پروگرامر stk 200/300 و بیسکام استفاده میکنم )
    با تشکر

پاسخ : راهنمایی در ساخت پروژه کنترل از راه دور موجود در سایت

سلام
    دوست عزیز شما برای گیرنده ی مادون قرمز باید از Tsop1238 استفاده کنی این گیرنده فرکانس 38 کیلو را آشکار می کند که دو رقم آخر فرکانس آشکار شده توسط گیرنده را نشان می دهد.
    شما برای فرستنده می توانید از کنترلی که پروتکل کاری آن RC5 است استفاده کنید. مثل کنترل تلویزیون Philips
    البته اگه پروتکل rc5 رو بدونی می تونی با میکرو خودت یک کنترل بسازی.
    در مورد RC5 :
    http://users.pandora.be/davshomepage/rc5.htm
    http://www.educypedia.be/electronics/televisionrc5.htm

دیدگاه

ممنون از پاسختان
      ولی منظور من از فرستنده چگونگی پروگرم کردن میکرو با زبان اسمبلی است (با زبان اسمبلی کار نکردم)ممنون میشم سیر تا پیاز چگونگی پروگرم کردن میکروی فرستنده را بنویسید

دیدگاه

سلام..............

اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم ؛ شما می فرمایید که این دستورات اسمبلی چه جوری باید پروگرم بشه ؟

ببینید نوع دستور زیاد فرقی نمی کنه . مثلا میشه توی کامپایلر CodeVision همه ی دستورات رو اسمبلی نوشت بعد اونها رو make کرد و سپس به میکرو انتقال داد (پروگرم کرد) روش خاصی نداره . اساس این که دستورات به میکرو منتقل میشه اینه که ما کاری کنیم که دستوراتی که برای ما قابل فهم عستند به دستورات و کدهایی تبدیل بشن که برای پردازنده ی میکرو قابل فهمه . یعنی همون کدهای هگزی که بیان کننده ی پایین ترین سطح زبانی هستن .
        امیدوارم مطلب رو درست متوجه شده باشم . موفق باشید .
        دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام
          شما باید برنامه تون را کامپایل کنید و پس کامپایل کردن آن فایل Hex آن ساخته می شود و شما می توانید توسط پروگرامر ی که در اختیار دارید فایل Hex را روی آی سی بریزید.

دیدگاه

پس این طور که نتیجه گرفتیم کد های اسمبلی را با کد ویزن کامپایل می کنیم (با بیسکام که نمیشه اسمبلی را کامپایل کرد ؟)وسپس با بیسکام به میکرو انتقال میدهیم (چون پروگرامر من از نوع stc200/300 است وفقط بابیسکام کارمیکند )
            با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط telmak
              پس این طور که نتیجه گرفتیم کد های اسمبلی را با کد ویزن کامپایل می کنیم (با بیسکام که نمیشه اسمبلی را کامپایل کرد ؟)وسپس با بیسکام به میکرو انتقال میدهیم (چون پروگرامر من از نوع stc200/300 است وفقط بابیسکام کارمیکند )
              با تشکر
              سلام .................

ببینید من با بسکام کار نکردم اما فکر نکنم نتیجه گیریتون درست باشه!!
              در اصل اسمبلی هم جزو برنامه هامون هستن منتهی یه سطح پایین تر . اصلا این طور فکر نکنید که اونها جدای از دستورات دیگه هستن .
              در ضمن STK200/300 پروگرمریه که هم توی CodeVision ساپورت میشه و هم توی Bascom .

دیدگاه

سلام
                شما وقتی با Code Vision کامپایل کردید می تونید فایل Hex اونو در کامپایلر Bascom لود کنید بعد توسط پروگرامر Stk200/300 اونو پروگرام کنید.
                البته من خودم با Code vision کار نکردم شاید بشه با خود کدویژن هم پروگرام کرد.

دیدگاه

چرا اینقدر موضوع رو می پیچونید!!!!!!!!!!

اسمبلی رو با کد ویژن هم میشه پروگرم کرد . خودم بار ها این کارو کردم و نتیجه داده . امیدوارم موضوع روشن شده باشه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X