اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای پیدا کردن دوربین یا سنسور تصویربرداری سرعت بالا برای fpga

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای پیدا کردن دوربین یا سنسور تصویربرداری سرعت بالا برای fpga

سلام روز به خیر
    من توی یه پروژه به فیلم برداری با سرعت بالا یعنی با نرخ حداقل 200 فریم بر ثاتیه نیاز دارم که اطلاعات فیلم به صورت ریل تایم باید به fpga ارسال بشه کیفیت دوربین در اولویت دوم قرار میگیره و کیفیت زیاد مهم نیست ولی اگه 720 یا 1080 باشه دیگه عالی میشه
    چند مدل دوربین بینایی ماشینو برسی کردم که متاسفانه سرعت فیلمبرداریشون پایین بود :cry2:یه مدل از دوربین های gopro هم بود که با 240 فریم فیلمبرداری میکرد ولی متاسفانه خروجی نداشت و اطلاعاتو روی مموری ذخیره میکرد :angry:
    حالا از دوستان کسانی که توی این زمینه آشنایی دارند دوربینی میشناسین که بتونه جوابگوی کار من باشه؟ از سنسور های cmos , ccd چیزی توی بازار ایران پیدا میشه که بشه باهاش این پروژه رو انجام داد؟ لطفا اگر ccd یا cmos میشناسین که توی بازار ایران موجود هست معرفیش کنین
    با تشکر
    گل سرخ گل سرخ است و خار , خار . نه خار بد است و نه گل سرخ خوب . اگر انسان از روي زمين محو شود , گلها آنجا خواهند بود و خارها نيز آنجا . اما ديگر كسي نيست كه بگويد گلهاي سرخ خوبند و خارها بد !

پاسخ : کمک برای پیدا کردن دوربین یا سنسور تصو

نوشته اصلی توسط mojtaba.asgari
    سلام روز به خیر
    من توی یه پروژه به فیلم برداری با سرعت بالا یعنی با نرخ حداقل 200 فریم بر ثاتیه نیاز دارم که اطلاعات فیلم به صورت ریل تایم باید به fpga ارسال بشه کیفیت دوربین در اولویت دوم قرار میگیره و کیفیت زیاد مهم نیست ولی اگه 720 یا 1080 باشه دیگه عالی میشه
    چند مدل دوربین بینایی ماشینو برسی کردم که متاسفانه سرعت فیلمبرداریشون پایین بود :cry2:یه مدل از دوربین های gopro هم بود که با 240 فریم فیلمبرداری میکرد ولی متاسفانه خروجی نداشت و اطلاعاتو روی مموری ذخیره میکرد :angry:
    حالا از دوستان کسانی که توی این زمینه آشنایی دارند دوربینی میشناسین که بتونه جوابگوی کار من باشه؟ از سنسور های cmos , ccd چیزی توی بازار ایران پیدا میشه که بشه باهاش این پروژه رو انجام داد؟ لطفا اگر ccd یا cmos میشناسین که توی بازار ایران موجود هست معرفیش کنین
    با تشکر

سلام

پروژه ایی که میخوام بهت معرفی کنم از سنسور
    NOIL2SM1300A
    LUPA1300-2: High Speed
    CMOS Image Sensor
    استفاده کرده. از فکر Gopro و سنسور های معمولی توی بازار بیا بیرون!

استفاده کرده که توانایی تصویر برداری fps 500 با رزلوشن 1280*1024 رو داره و حتی میتونی 2000 fps با رزلوشن 640*480 هم ازش بگیری. پروژه خیلی کامل هست و برای تولید انبوه هم در نظر گرفته شده بنابراین از قطعات باکیفتی توش استفاده شده. از DM8148 از شرکت TI برای کنترل دوربین و مانیتور استفاده شده و از یک FPGA برای پردازش اطلاعات سنسور دوربین و capture کردن استفاده کرده. 16GB هم DDR3 استفاده کرده که خود همین نشون میده چقدر پروژه سنگینی هست. معماری استفاده شده توی این پروژه:

اگر با FPGA های جدید سری Xilinx کار کرده باشین از سری ZYNQ قطعا باید با خبر باشین که داخلشون از دو هسته ARM Cortex A9 استفاده شده + FPGA های سری ARTIX. برام سوال پیش اومده بود که چرا از این SOC ها استفاده نکرده بود که در جواب بهم گفت که سال 2011-2012 که پروژه رو شروع کرده بود این سری FPGA ها هنوز وارد نشده بودند. در ثانی چون روی پروسسور لینوکس استفاده میکرده و درایور این دوربین برای این پروسسور آماده بوده, این معماری رو انتخاب کرده. ولی الان این سری FPGA ها خیلی رونق گرفتن و خیلی ها دارون روشون کار میکنن پس بنابراین به نظرم الان وقت خوبی برای استفاده از این SOC هست.
    شما که سرعتی حدود ۲۰۰ FPS میخواین فکر کنم ZYNQ + یکی از سنسور های زیر برای کارتون مناسب باشه: http://goo.gl/6Kg4TA قیمت ها خیلی نجومی هست ولی دیگه برای همین کار ساخته شدن. میتونین توی همین سایت ماژول های دیگه ایی رو هم ببینید.
    در نهای این هم لینک پروژه :http://omeganaught.com/category/projects/imaging/hsc768-camera/

موفق باشید

دیدگاه

پاسخ : کمک برای پیدا کردن دوربین یا سنسور تصویربرداری سرعت بالا برای fpga

مرسی آقا محمد سنسور غولی معرفی کردین :applause: دمتون گرم باید قیمت بگیرم ببینم چقدر تموم میشه چون بودجه من حدودا 14 تومن برای کل این پروژه است
      گل سرخ گل سرخ است و خار , خار . نه خار بد است و نه گل سرخ خوب . اگر انسان از روي زمين محو شود , گلها آنجا خواهند بود و خارها نيز آنجا . اما ديگر كسي نيست كه بگويد گلهاي سرخ خوبند و خارها بد !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X