اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل نویز در avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل نویز در avr

سلام به همگی
    سریع میرم اصل مطلب
    من با 2تا اتمگا 32 یه دونه ریموت کنترلر درست کردم(همون ارتباط سریال بین 2میکرو) که8تا متور رو در در جهت های دلخواه کنترل میکنه(البته با l298 ) ولی یه مشکلی واسم پیش اومده که این مداره بعضی وقتا نویز میگیره و متورا قاطی میکنن
    تو این مورد تو نت تحقیق کردم یه چیزایی دستگیرم شد ولی میخوام تو این تاپیک جزءی تر بحث بشه ممنون میشم اگه اطلاعاتی در مورد رفع این مشکل داشتین بگین
    ها یه چیزه دیگه اون میکرو یی که تو گیرنده گذاشته بودم الان سوخته ودرست کار نمیکنه(تستش کردم) بنظرتون علتش میتونه این نویز لعنتی باشه؟
    یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت

پاسخ : مشکل نویز در avr

نوشته اصلی توسط 313mahdifaraji
    سلام به همگی
    سریع میرم اصل مطلب
    من با 2تا اتمگا 32 یه دونه ریموت کنترلر درست کردم(همون ارتباط سریال بین 2میکرو) که8تا متور رو در در جهت های دلخواه کنترل میکنه(البته با l298 ) ولی یه مشکلی واسم پیش اومده که این مداره بعضی وقتا نویز میگیره و متورا قاطی میکنن
    تو این مورد تو نت تحقیق کردم یه چیزایی دستگیرم شد ولی میخوام تو این تاپیک جزءی تر بحث بشه ممنون میشم اگه اطلاعاتی در مورد رفع این مشکل داشتین بگین
    ها یه چیزه دیگه اون میکرو یی که تو گیرنده گذاشته بودم الان سوخته ودرست کار نمیکنه(تستش کردم) بنظرتون علتش میتونه این نویز لعنتی باشه؟
    سلام دوست عزیز
    شما اول شماتیک کار را بزار تا راهنمایی کنیم
    در مرحله اول شما باید تغذیه میکرو و موتورها را از هم جدا کنید
    در مرحله دوم برای موتورها دیود بزارید
    هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanarn
      سلام دوست عزیز
      شما اول شماتیک کار را بزار تا راهنمایی کنیم
      در مرحله اول شما باید تغذیه میکرو و موتورها را از هم جدا کنید
      در مرحله دوم برای موتورها دیود بزارید
      سلام ممنون از اینکه جواب دادین
      من شماتیک رو واستون میزارم (البته این قسمت گیرنده هستش ) من توی شماتیک از درایور متور l293استفاده کردم ولی توی مدار ی که ساختم از l298استفاده کزدم همراه شماتیک یه عکسی هم میزارم کهl298 هارو طبق اون بستم و نوع واندازه ی دیود وخازن هارو هم کنارشون نوشتم
      اینم از شماتیک وعکس
      http://s3.picofile.com/file/82182244...matic.rar.html
      یه چیزه دیگه من از باتری 12ولت 7.2 امپر واسه تغذیه ی مدار استفاده میکنم
      اول اومدم این 12ولت رو به رگولاتور 9ولت وصل کردم بعدش خرو جی 9ولت رو به ورودی رگولاتور 5ولت دادم وتمام تغذیه ی های 5ولت ایسی ها اعم از میکرو ودرایور متور هارو به خروجی این رگولاتور 5ولت دادم :-$
      اینجوری

دیدگاه

اینم عکس مداری که ساختم اون بزرگه گیرنده هست و اون دسته بازی هم فرستنده هست

دیدگاه

این مدار تغذیه باعث نویز نمیشه . ولی فوق العاده ناکارامد هستش - از رگولاتور سویچینگ استفاده کن -
          اون نویز به خاطر این بوده که از پایه های میکرو جریان کشیده میشه - حتما تو خروجی میکرو مقاومت بزار
          حتما میدونی وجود خازن 100 نانو نزدیکه تغذیه میکرو ضروری هستش

دیدگاه

سلام ممنون از این که جواب دادین
            ین مدار تغذیه باعث نویز نمیشه . ولی فوق العاده ناکارامد هستش - از رگولاتور سویچینگ استفاده کن
            ممکنه یه رگولاتور معرفی کنین که هم انرزی باتری رو زیاد تلف نکنه وهم 12ولت رو به 5ولت تبدیل کنه رگولاتور مد نظر شماواسه این کار چیه ؟
            حتما میدونی وجود خازن 100 نانو نزدیکه تغذیه میکرو ضروری هستش

بله اون 100نانو فاراد رو گذاشتم ولی چون توی سوکت گذاشتم میکرو نمی زاره دیده بشه
            اون نویز به خاطر این بوده که از پایه های میکرو جریان کشیده میشه - حتما تو خروجی میکرو مقاومت بزار
            منظورتون اینه که چون از پایه ی های خرو جی میکرو به پایه های درایور متور ها جریان میره واسه همین نویز میگیره؟؟؟؟؟؟؟؟
            ممنون میشم مقدار مقاومت رو بگین ؟

دیدگاه

lm2596.نبود lm2576

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eefz
                سلام.
                وقت بخیر
                دوست عزیز این ماژول ها نویز پذیری بالایی دارند.
                شما هنگام بیکاری ماژول یک کد مدام ارسال کنید و تی گیرینده همون کد که دریافت شد بگید هیچ کدوم از خروجی ها کار نکنه تا کد اصلی بیاد.
                هر کد رو چندیدن بار در یک حلقه باید ارسال کنید.
                خازن 104 روی پایه 10 و 11 میکرو استفاده کنید
                من چند مدت پیش اینو واسه ربات جنگجو چندین تا ازش زدم زدم و خیلی خوب جواب گرفتم.
                منظورتون از این که هر کد رو چندین بار در یک حلقه باید ارسال کنید چیه؟؟؟؟
                بقیه ی چیزایی رو که گفتین رو قبلاانجام داده بودم.

دیدگاه

کد ویژن

دیدگاه

مقدار مقاومت بستگی به جریان لازم برای راه اندازی ترانزیستور هستش . تو دیتاشیت ای سی مورد استفاده نوشته-
                    شما 180 اهم بزار --
                    حتما اینکارو بکن
                    درضمن نویز ماژول در حدی نیست که بتونه مدار رو از کار بندازه

اضافه شده در تاریخ :
                    چرا انقدر خازن زیاد گزاشتی تو مدار؟؟ خازن خودش میتونه تو مدارات باعث ناپایداری بشه

دیدگاه

کسی اطلاعات دیگه ای در این مورد داشت لطف کنه بنویسه ما هم فیض ببریم :nice: :nice: :nice:

دیدگاه

مشکل اصلی ما که avr کار میکنیم اینه که چون تو پروتئوس جواب گرفتیم باید تو عمل با هر مداری تحت هر شرایطی جواب بگیریم وگر نه avr خراب، نویز پذیره، کارایی نداره، بدرد کارای آموزشی میخوره شما دیتا شیت هاش رو خوندی نه

مشکل شما 100 نانو و از این حرفا نیست کمی تجربه است
                        مشکل ما ایرانی ها اینه که به هم اعتماد نداریم ، در کل کار هم دیگر رو دخیل کنیم
                        شما باید نویز رو برا هر قسمت جدا گانه فیلتر کنی
                        کد نویسی بد هم میتونه باعث نویز بشه
                        چیدمان قطعات و طراحی نادرست خودش یه عامل بزرگ در نویز پذیری است
                        و در آخر
                        فدایی داری داداش
                        گاهی نمی شود که نمی شود
                        گاهی قرعه نگفته به نام تو می شود
                        گاهی گدای گدایی و چاره چیست
                        گاهی تمام شهر گدای تو میشود
                        ای بنده بدان در این عالم ___هرچه خدا خواست همان می شور

دیدگاه

این ماژول ها نویز میندازن؟؟؟؟
                          حالا اگه من بخوام 12 ولت دی سی رو 5 ولت کنم تو شرایطی که تلفات خیلی کم باشه باید چیکار کنم؟
                          من این رو میخواستم تو ربات تعقیب خط جا بزارم و 7805 استفاده نکنم شما جایگزینی واسه این دارین؟

دیدگاه

سلام
                            لطفاً از پشت برد عکس بگذارید.
                            ضمن اینکه توی عکس مشخص نیست. ولی دیود هایی که در خروجی L298 گذاشتید، حتماً باید از نوع Fast Recovery یا از نوع Schottky باشه. (با ولتاژ و جریان مناسب بار)
                            *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fghfgh
                              این ماژول ها نویز میندازن؟؟؟؟
                              حالا اگه من بخوام 12 ولت دی سی رو 5 ولت کنم تو شرایطی که تلفات خیلی کم باشه باید چیکار کنم؟
                              من این رو میخواستم تو ربات تعقیب خط جا بزارم و 7805 استفاده نکنم شما جایگزینی واسه این دارین؟
                              میتونید از رگولاتور lm2596ویا از رگولاتورlm2576استفاده کنی
                              اینم از لینکا برو به اینجا بخر حالشو ببر http://eshop.eca.ir/%D8%B1%DA%AF%D9%...576t-adj-.html
                              http://eshop.eca.ir/%D8%B1%DA%AF%D9%...t-adj-3a-.html
                              تازه هم داغ نمیکنن هم میتونی از طریق پایه فید بک مقدار ولتاژی رو که میخای تنظیم کنی (تلفات انرزی کمی دارن)
                              استفاده کردی بوتون تشکر رو بزن :wow: :wow:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X