اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال ic شارژر به باتری متصل به مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال ic شارژر به باتری متصل به مدار

سلام به همه
    من از ic شارژر MCP73834 قصد استفاده دارم
    حالا برام یه سوال پیش اومده
    وقتی باطری به مدار وصله (باتری لیتیوم یون) و من ic شارژر ورودی میدم تا باهاش باتری رو شارژ کنه چجوری مدار رو بندم تا برای مدار مشکلی بوجود نیاره؟
    خود مدار از یه دیود و یه ماسفت p استفاده کرده
    میشه من از اونا استفاده نکنم؟مشکلی پیش میاد؟
    نقشه مدار دیتاشیت ic شارژر:
    اگر روی عکس کلیک کنین بزرگ میشه

چیزی که از اون قسمت ماسفت و دیود دسستم اومد موارد زیره (اگر جاییش مشکل داره بهم بگین)
    تغذیه مدار بین 3.4 تا 4.2 ولته (همون مقدار باتری لیتیوم یون)
    وقتی شارژر به ic وصل نیست از باتری انرژی به ic شارژر بر نمیگرده
    وقتی شارژر به ic شارژر وصل میشه توسط ماسفت خروجی باتری از مدار قطع میشه و توسط مقاومت Rpul ولتاژ ورودی از 5 ولت به مقدار مناسب کم میشه و توسط دیود به مدار اصلی منتقل میشه
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    ; C is not for children

پاسخ : اتصال ic شارژر به باتری متصل به مدار

سلام به خودم!
    سایت زیر توضیح خوبی داده:
    http://www.area0x33.com/blog/?p=42
    در مجموع سه تا مشکل بوجود میاره:
    Troubles found:

1- Charging circuit never finish charging the battery. If the load is constantly drawing current out of the Li-Ion battery, the charge management system will never be terminated properly by minimum current.

2- “Power ON” issues. If your load is a MCU with a step-up converter you can experiment some RESETS due to high current peaks.

3- Battery life cycle. The system load continuously discharges the Li-Ion battery and costs a battery’s life cycle.

نقش هر قطعه:
    Q1 – is a P channel MOSFET. When 5V from USB is applied, Q1 will turn off and disconnect the battery to the load (Vgs > 0). The load will then use power from USB through D1. ( Q1 must have a low Ron to minimize power loss )

D1 – must be a schottky diode to prevent internal diode of Q1 pulling current from the battery to the load.

Rpull – is to make sure Q1 turns ON after removing USB from the circuit, 0V is applied to the gate connecting the battery to the load. You can easy prove the circuit doing a simulation with LTSpice and test if the circuit will work or not.

البته من مشکل رو به شکله دیگه ای که نیاز به هیچ قطعه اضافی بشه حل کردم (در حالی که یه مدار اصولی باشه)
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    ; C is not for children

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X