اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شبیه سازی مدار تقویت کننده صوتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شبیه سازی مدار تقویت کننده صوتی

دوستان من این مدار:
    http://etesalkootah.blog.ir/1394/05/30/Stethoscope
    رو با پروتوئس و اورکد شبیه سازی کردم(در حد سوات خودم) ولی خروجی چیز تقویت شده ای نمیبینم.میشه شما شبیه سازی کنین و نتیجه رو اعلام کنین.
    هم اکنون نیازمند شبیه سازی سبزتان هستم
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
    "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

پاسخ : شبیه سازی مدار تقویت کننده صوتی

مگه شکل موج خروجی رو تو اسکوپ ندیدی ؟؟ :surprised:
    پروتئوس چقدر بلدی ؟
    ما زنده به آنیم که آرام نگیـریم
    موجـیم که آسودگی ما عدم ماست...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ALI. j
      مگه شکل موج خروجی رو تو اسکوپ ندیدی ؟؟ :surprised:
      پروتئوس چقدر بلدی ؟
      اونقدری که بشه مدار طراحی کرد و ورودی خروجی داد.با اسکوپ،با ولتر متر با هر چی زدم خروجی نداشتم.با یه 741 خودم طراحی کردم خروجی حدود 7 برابر شد.ولی با این مدار هیچی طراحی با پرتوئس رو میزارم شما یه نگاه بنداز ببین چطوریاست
      http://s6.picofile.com/file/8217877518/ostetoscope_pdsprj.html

در ورودی به جای میکروفون سیگنال سینوسی از فانکشن دادم.ولی در خروجی هیچی نداشتم.نه تنها در اخر مدار،بلکه بعد ترانزیستور تقویت کننده هم هیچی نداشتم

قسمت اول همین مدار شبیه سازی شده با اورکد:
      http://s6.picofile.com/file/8218682984/BC547.opj.html

رابط کاربری اورکد خیلی ضعیفه.کار باهاش خیلی سخت
      گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان

دیدگاه

کلا سیگنال نمیبینید در خروجی یا تقویت نمیکنه؟

اگه سیگنال میبینید بیاید ببینید که بین پایه ورودی و خروجی اپ امپ 180 درجه اختلاف فاز هست؟

در ضمن چون تغذیه فقط مثبته ورودی هم حتما باید مثبت باشه و ورودی منفی نباید باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط naser1363
          کلا سیگنال نمیبینید در خروجی یا تقویت نمیکنه؟

اگه سیگنال میبینید بیاید ببینید که بین پایه ورودی و خروجی اپ امپ 180 درجه اختلاف فاز هست؟

در ضمن چون تغذیه فقط مثبته ورودی هم حتما باید مثبت باشه و ورودی منفی نباید باشه.
          اصلا خروجی صفر هست.ورودی هم وصل کردم به پایه + فانکشن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X