اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با پایه ریست

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با پایه ریست

پایه ریست میکرو را هر چند، با مقاومت 1.5 یا 4.7 یا 6.8 کیلو پول پ میکنم. اما باز هم با یک نویز مثل روشن شدن مهتابی ، میکرو را ریست میکنه.
    برای رفع این مشکل از طریق فیوز بیت ها کلا پایه ریست را غیر فعال میکنم.

اما میخواستم ببینم این مشکل میکرو هست.؟ با میکروی xmega32a4u و xmega128a1u همین مشکل را دارم.

خازن 22 پیکو و 100 نانو را هم روی پایه میکرو امتحان کردم ولی مشکل رفع نشده.
    designer2013.blogsky.com

پاسخ : مشکل با پایه ریست

ممکنه پروگرمر به پایه ریست آسیب زده باشه؟

مشکل دیگه اینه که من توی یکی از مدارت از ماژول esp8266-e07 استفاده کردم. عملکرد میکرو مشکلی نداره ولی برای پروگرم کردن میکرو باید ماژول را خاموش کنم تا میکرو پروگرم بشه ، پروگرمرم هاتل هست اگر ماژول esp روشن باشه پروگرمر "خطا در انتقال اطلاعات" را اعلام میکنه

حالا نمیدونم این مشکلات ناشی از ضعف میکرو هست (و باید میکرو را عوض کنم) یا اینکه پروگرمر مورد داره و باید یک MK-II بخرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    designer2013.blogsky.com

دیدگاه

با هیچ قسمت از میکرو (یوزارت-i2c-تایمر-وقفه-واچ داگ-event-...) مشکل نداشتم(به خوبی کار میکنن) . اما این مشکل پایه ریست رو مخ هست یه مقدار.

واقعا کسی جوابی نداره؟

مثل اینکه باید برم سراغ stm :read:
      designer2013.blogsky.com

دیدگاه

در مورد سوال اولت باید عرض کنم که مشکل ریستممکنه از تغذیه یا پایه های غیر متصل باشه
        وقتی با مقاومت پایه ریست رو پول پ میکنی به منزله اینه که فرکانس های بالا رو فیلتر کردی نتیجه اینکه حتما مشکل شما از پایه ریست نیست...صد البته که مسیر پایه ریست باید کوتاه ترین باشه و نبایست از کنار ترک هایی که حاوی فرکانس بسیار بالایی هستند عبور کنه
        نیاز نیست روی پایه ریست خازن قرار داده بشه
        .................................................. .......
        پروگرامر؟؟؟نه بابا آسیب چیه!!مگه جریان میکشه!!!!نه ..
        احتمال داره تو طراحیت مشکل داشته باشی و اگر در مورد مدار شماتیک کمی بیشتر توضیح بدی شاید بتونیم دقیق یافتش بکنیم.
        اگه اشتباه نکنم ماژول مربوطه یه وایرلسه و جریان کمی واسه راه اندازیش نیاز داره
        با توجه به اینکه هاتل خودش برق ومرد نیاز میکرو رو در زمان پروگرام تامین میکنه واسه همین باید ماژول رو جدا کنی و بعد پروگرام کنی
        این مشکل تو اتمگا به صورت دیگست:
        مثلا در مگا 128 که پایه پروگرام اون با پایه rx یکسانه زمان پروگرام کردن میکرو اگر به پایه rx ماژولی متصل باشه پرو گرامر اررور میده وباید بعد از جدا کردن ماژول ،میکرو رو پروگرام کنید
        راه اینه که با استفاده از ولتاژ خارجی ماژول رو روشن کنید و سپس با مد دیگر پروگرامر هاتل اون رو پروگرام کنید
        .................................................. .......
        میکرو اس تی ام بسیار میکرو عالی و پر کاربرده
        اما برای رفتن به سمتش باید نیاز و وقت فراوان داشته باشی
        اگر داری برو سمتش و شک نکن..
        هر چند همه ی میکرو ها یه کار انجام میدن و توی صنعت ما زیاد تفاوتی بین اونها نیست و اگر به زبان سی مسلط باشی سوئیچ کردن بین اونها کار زیاد سختی نیست.
        بنده با توصیه خیلی شدید یکی از دوستان انجمن 1768 رو استارت زدم و تنها تفاوتی رو که مابین اون و ایکس مگا احساس کردم سرعت در کارهای گرافیکی است که خوب راستای کار بنده نیست و مجدد به ایکس مگا رجوع کردم و نیازامو با همین برطرف میکنم

.................................................. .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط designer2100
          مثل اینکه باید برم سراغ stm :read:
          اگه با stm مشکل پیدا کردی میخوای سراغ چی بری؟؟
          بهتره بجای این شاخه و اون شاخه پریدن دنبال برطرف کردن مشکل باشی.
          خطوط تغذیه رو بررسی کن و خازن برای تغذیه بذار.اگه جواب نگرفتی از باطری استفاده کن ببین مشکل حل میشه یا نه.اگه با باطری مشکلت حل شد سیستم تغذیه میکروت مشکل داره

دیدگاه

سلام. و تشکر بابت پاسخ دوستان

امروز پروگرمر mkii را خریدم. با این پروگرمر هم میکرو سر پروگرم شدن مقاومت میکنه :cry:
            حتی با همون هاتل بهتر تشخیص داده میشد.

خطایی که نشون میده:

کانکتور پروگرمر یک پین هدر یک ردیفه 4 پایه:

این هم پایه های پروگرم شدن در pcb:

این هم زمین مدار:

هیچ مقاومت و خازنی هم روی پایه های پروگرم شدن میکرو نیست. (بازشون کردم)

حالا که با تغییر پروگرمر مشکل پروگرم شدن درست حل نشده. فکر میکنم پروگرمر قبلی به میکرو آسیب زده. هر چند احتمالش خیلی کمه. چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه.
            designer2013.blogsky.com

دیدگاه

پروگرم شد.

ظاهرا اتصال کانکتور پروگرمر مناسب نبود. فعلا که پروگرم میشه.

designer2013.blogsky.com

دیدگاه

یادش بخیر اوایل تو موضوع پروگرم کردن که منشکل بر میخوردم
                میکرو عوض میکردم کریستال عوض میکردم .....و غیرو
                دیگه تجربه شد همیشه اول ساده ترین مشکلات رو بررسی کنم
                خدا رو شکر رفع شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X