اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عدم تطابق خروجی سنسور آنالوگ در اسکوپ و مولتیمتر؟؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عدم تطابق خروجی سنسور آنالوگ در اسکوپ و مولتیمتر؟؟؟؟؟

سلام
    من یه سنسور lm35 رو راه اندازی کردم و با هویه تستتش کردم. در هنگام تست یه رفتار عجیبی از سنسور دیدم .
    بعد از اینکه هویه رو نزدیک سنسور نگه داشتم دما شروع به افزایش کرد و من همزمان دما رو با اسکوپ و مولتی متر قرائت می کردم. بعد از اینکه دما به 50 درجه رسید هویه رو از سنسور دور کردم و دما شروع کرد به کاهش تا مقدارش به حدود 38 درجه رسید بعد مقدار ولتاژ روی مولتی متر به 1.5 ولت رو نشون می داد و روی اسکوپ دما رو اطراف 0.3 ولت نشون می داد. و در ادامه در حالی که دما بر روی اسکوپ روی 0.3 ثابت بود بر روی مولتی متر تغییرات زیادی رو نشون می داد (مثلا 1.5 -0.9-0.6 ولت) .
    من به اسکوپ شک کردم و یک ولتاژ مشخص رو هم با اسکوپ و هم با مولتی متر اندازه گرفتم و یک مقدار رو در خروجی دیدم.
    همچنین با سنسور های مختلف (lm35) تست کردم و همین خروجی رو گرفتم. در خروجی سنسور هم از یک خازن 470میکرو فاراد استفاده کردم (البته از خازن های دیگه ایی مثل 47میکرو فاراد هم استفاده کردم اما رفتار مدار تغییری نکرد).
    روند برنامه من هم بدین صورت هست که هر 3 ثانیه مقدار adc خوانده و دما نمایش داده می شود.
    بنظر شما اشکال کجای داستان هست؟؟؟

پاسخ : عدم تطابق خروجی سنسور آنالوگ در اسکوپ و مولتیمتر؟؟؟؟؟

سلام
    چون به ازای هر درجه سانتیگراد 10 میلی ولت باید داشته باشیم پس 38*0.01 میشه 380 میلی ولت
    هر کدوم که این ولت رو نشون بدن درسته
    شاید مولتی مترت تو رنج مناسب نبوده و...
    در ضمن خازن بزرگ تو خروجی کار درستی نیست سیستم کند میشه
    خازن مناسب 10 نانو هست
    محک

دیدگاه

من نفهمیدم دقیقا ولی شاید از مقاومت داخلی مولتی متر باشه

دیدگاه

خیلی متشکرم از نظراتتون
        من از خازن های زیادی در خروجی استفاده کردم مثلا ، از خازن 100 نانو فاراد در خروجی سنسور هم استفاده کردم اما رفتار سیستم همان حالتی که قبلا توضیح دادم بود.
        مولتی متر من هم اتو رنج هست.
        در دیتا شیت خود lm35 هیچ خازنی در خروجی نداریم.

دیدگاه

اگه مولتی مترت dec330 باشه
          این مولتی متر طبق دفترچه راهنما در حالت dc زیر 400 میلی ولت نشون نمیده
          از یه مولتی متر دیگه استفاده کن ببین چه جوری نشون میده
          محک

دیدگاه

خیلی ممنون از نظراتتون مشکلم حل شد
            خازن رو از خروجی برداشتم و یکم تغییر توی برنامه دادم مشکلم تا حدودی حل شد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X