اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه می توان ماژول WiFi مدل esp8266 به صورت مستقیم پروگرام کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه می توان ماژول WiFi مدل esp8266 به صورت مستقیم پروگرام کرد؟

با سلام خدمت دوستان

من تونستم ارتباط بین ماژول WiFi مدل esp8266 را با میکرو برقرار کنم.
    اما با خودم فکر کردم چه کاریه یه میکرو کنار ماژول بزارم در حالی خود ماژول رو میشه پروگرام کرد و از امکاناتش استفاده کرد...
    امکانات کمی داره ولی کار من رو راه می اندازه!

دوستانی که در زمینه پروگرام کردن ماژول تجربه و یا ایده ای دارن ممنوم میشم کمک کنن :smile:

پاسخ : چگونه می توان ماژول WiFi مدل esp8266 به صورت مستقیم پروگرام کرد؟

سلام. در وب مقالاتی در این خصوص هست سایت avr64 هم مطلبی داره. فگر کنم باید از طریق یه مودم به ماژول متصل شد و با وارد کردن IP ماژول وارد بخش تنظیمات شد. امکانات زیادی داره از جمله اینکه ماژول میتونه به صورت AP (اکسس پوینت) عمل کنه.
    STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیرضا قربانی

سلام در لینک زیر آموزش ها قرار داده شده. در عنوان با آردوینو مطرح شده ولی میتونین آردوینو رو حذف کنید و همونطور که در ا»<زش فتم از مبدل usb به سریال استفاده کنین

بخش اول

در این لینک ها برای ارتباط با ماژول ها از یک برد واسط (آردوینو) استفاده کرده، هدف من اینه که این واسطه حذف بشه و مستقیم ماژول رو پروگرام کنم و GPIOهاش رو در اختیار بگیرم....

بخش دوم

بخش سوم

دیدگاه

برای دوستانی که متوجه سوال نشدن:
        این ماژول قبل از ماژول بودن در اصل یه میکرو بوده، که WIFI براش به عنوان یه پریفرال در نظر گرفته شده (مثل پریفرال های دیگه : سریال و اس پی آی، آی تو سی و ای دی سی و ...)
        منتها یه سری اومدن برای این میکرو یه فریموری نوشتن که فقط قابلیت WIFI میکرو رو به راحتی در اختیارمون بذاره، و حد اقل امکانات سخت افزاری هم براش مهیا کردن و نتیجه شده همین چیزی که شما دارین به عنوان ماژول ESP8266 می شناسیدش.
        امکان این هم وجود داره که شما برا خود این میکرو کد بزنید و بدون هیچ پردازنده دیگه ای از امکانات دیگه این میکرو در کنار WIFI بهره ببرید! برای این کار یه SDK فکر کنم آماده کرده بودن که یه مقدار کارارو ساده کنه.
        من خودم پارسال تقریبا پی گیرش بودم ولی هیچ وقت حوصله این رو پیدا نکردم که ازش نتیجه بگیرم، این کار دقیقا مثل این میمونه که شما مثلا الان AVR بلدین و بخوای بری کار با یه میکرو جدید تر رو یاد بگیرین.
        ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیرضا قربانی

اون واسط فقط وظیفه ی که برد آردوینو هستش فقط وظیفه انتقال اطلاعات از کاپیوتر به ماژول رو داره و در اصل این وسط کار خاصی انجام نمیده ، حتی تو همین آموزش میتونین این واسط را حذف کنین و از یه مببدل usb به سریال استفاده کنین و طبق همین آموزش جلو برین و بدون نیاز به پردازنده مستقیما با ماژول کار کنید

(پس بازم میگم اون ماژول در اصل وظیفه خاصی نداره و میشد به جای اون از مبدل usb به سریال استفاده بشه). اگه احیانا جای سوالی هست در تلگرام به بنده پیام بدین.
          یعنی شما می فرمایید کدهایی که برای برد آردوینو نوشته شده، توسط میکروی وای فای هم قابل استفاده است!؟
          شما این کار رو انجام دادید تا حالا؟

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
          برای دوستانی که متوجه سوال نشدن:
          این ماژول قبل از ماژول بودن در اصل یه میکرو بوده، که WIFI براش به عنوان یه پریفرال در نظر گرفته شده (مثل پریفرال های دیگه : سریال و اس پی آی، آی تو سی و ای دی سی و ...)
          منتها یه سری اومدن برای این میکرو یه فریموری نوشتن که فقط قابلیت WIFI میکرو رو به راحتی در اختیارمون بذاره، و حد اقل امکانات سخت افزاری هم براش مهیا کردن و نتیجه شده همین چیزی که شما دارین به عنوان ماژول ESP8266 می شناسیدش.
          امکان این هم وجود داره که شما برا خود این میکرو کد بزنید و بدون هیچ پردازنده دیگه ای از امکانات دیگه این میکرو در کنار WIFI بهره ببرید! برای این کار یه SDK فکر کنم آماده کرده بودن که یه مقدار کارارو ساده کنه.
          من خودم پارسال تقریبا پی گیرش بودم ولی هیچ وقت حوصله این رو پیدا نکردم که ازش نتیجه بگیرم، این کار دقیقا مثل این میمونه که شما مثلا الان AVR بلدین و بخوای بری کار با یه میکرو جدید تر رو یاد بگیرین.
          بله، دقیقا همین طوره که شما می فرمایید.
          ولی یه سوال پیش میاد، ما چه جوری میتونیم امکانات میکروی مربوط به ماژول رو کنترل کنیم، مثلا برای استفاده از ADC اتمگا یه سری دستورات و توابع خاص هست، اما در مورد ماژول وای فای هیچ دیتاشیتی وجود نداره که این موارد رو گفته باشه،
          یه سوال دیگه، وقتی ما به ماژول از طریق UART وصل میشیم، مثلا وقتی AT میفرستیم، ماژول هم جواب OK رو میندازه روی UART،و این دستور و پاسخ ها ناشی از وجود فریمور روی ماژوله.
          حالا وقتی که ما بخوایم پروگرامش کنیم، برنامه ما جایگزین فریور خود ماژول میشه(درسته !؟) تکلیف این دستور و جواب ها چی میشه؟ یعنی در این حالت من AT به ماژول بفرستم اون چی جواب میده!!؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیرا محمدی 67
            ولی یه سوال پیش میاد، ما چه جوری میتونیم امکانات میکروی مربوط به ماژول رو کنترل کنیم، مثلا برای استفاده از ADC اتمگا یه سری دستورات و توابع خاص هست، اما در مورد ماژول وای فای هیچ دیتاشیتی وجود نداره که این موارد رو گفته باشه،
            سختیش همینه، ولی تا جایی که یادمه SDK ای که براش بود برا همه اینا یه توش یه لایبرری پیش بینی شده بود.
            بعد از اینکه کد خودتونو ریختین رو ماژول اون دستورا دیگه از کار میوفته! اما یه چی دیگه دیده بودم که طرف اومده بود همین کد فریمور رو ادیت کرده بود، جوری که برای هر کاری که میخواست از ماژول بکشه یه کد AT بهش اضافه کرده بود، و در کنار اون AT های اصلی کارای خودشم انجام میداد.

دیدگاه

سلام به اساتید محترم
              من یک ماژول دما و رطوبت دارم که مقدار دما و رطوبت به صورت سریال ارسال می کنه.اگر من بخوام این ماژول مستقیم(بدون هیچ میکرو) به ESP8266 وصل کنم تا اطلاعات به صورت TCP ویا UDP به کامپیوتر ارسال کنم آیا امکانش هست؟ لطفا در تنظیم AT COMMAND کمکم کنید.

دیدگاه

ببینم اطلاعات با این ماژول به صورت Tx,Rx هستش ؟ یعنی میتونیم اطلاعات رو هم بفرستیم هم بخونیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                  ببینم اطلاعات با این ماژول به صورت Tx,Rx هستش ؟ یعنی میتونیم اطلاعات رو هم بفرستیم هم بخونیم؟
                  این ماژول دما و رطوبت فقط اطلاعات می فرسته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_elect62
                    سلام به اساتید محترم
                    من یک ماژول دما و رطوبت دارم که مقدار دما و رطوبت به صورت سریال ارسال می کنه.اگر من بخوام این ماژول مستقیم(بدون هیچ میکرو) به ESP8266 وصل کنم تا اطلاعات به صورت TCP ویا UDP به کامپیوتر ارسال کنم آیا امکانش هست؟ لطفا در تنظیم AT COMMAND کمکم کنید.
                    این مدار با برنامه اش اماده هست.
                    برو تو گوگل پلی esp8266 رو بزنی برنامه اش رو پیدا میکنی و تو اطلاعات برنامه سایت و مدارش هست.
                    http://upload7.ir/images/42355212667119477675.gif
                    daydigi.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط !Matrix
                      این مدار با برنامه اش اماده هست.
                      برو تو گوگل پلی esp8266 رو بزنی برنامه اش رو پیدا میکنی و تو اطلاعات برنامه سایت و مدارش هست.
                      خیلی گشتم ولی چیزی پیدا نکردم :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_elect62
                        این ماژول دما و رطوبت فقط اطلاعات می فرسته
                        منظورم esp8266 بود

دیدگاه

ماژول های ESP8266 که شما میخرید فقط یه مبدل سریال به وای فای هستن و میتونید با یه میکرو رابط باهاش هر کاری که دوست دارید انجام بدید و دوطرفه ارتباط داشته باشید. اما اگه بخواین بدون میکرو ازش کار بکشید باید برا خود ماژول کد بزنید که داستان خودشو داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
                            ماژول های ESP8266 که شما میخرید فقط یه مبدل سریال به وای فای هستن و میتونید با یه میکرو رابط باهاش هر کاری که دوست دارید انجام بدید و دوطرفه ارتباط داشته باشید. اما اگه بخواین بدون میکرو ازش کار بکشید باید برا خود ماژول کد بزنید که داستان خودشو داره.
                            بدون میکرو می خوام استفاده کنم مثل بقیه مبدل های سریال به wifi

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
                              پس مبدل ارزونتری هم هست؟ این خودش یه واسته هم داره که لازم نیست،
                              بردش چقدره؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X