ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2015/08/13
    11
    0

نحوه اتصال wincc explorer و تبادل دیتا با کنترلر های غیر از زیمنس

سلام دوستان عزیز
    من میخوام پروژه wincc رو با plc های کمپانی های غیر زیمنس اتصال بدم میشه راهنمایی کنید؟
    از طریق opc server تست کردم البته با اتصال s7 connection از طریق نرم افزار opc scut, مشکل اینجاست که این پیکربندی باید در نرم افزار step7 انجام
    بشه که در این نرم افزار نمیشه cpu مربوط به کمپانی دیگه رو وارد و پیکربندی کرد تو این مرحله گیرکردم :angry:
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    2012/10/31
    68
    20

پاسخ : نحوه اتصال wincc explorer و تبادل دیتا با کنترلر های غیر از زیمنس

من در wincc filixable کار کردم دیدم که سایر سی پی یو های شرکت های دیگه رامیشه اضافه کرد
    یه مقدار سرچ کنید تا محل اضافه کرن را پیدا کنید
    2015/08/13
    11
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aliiran2008
    من در wincc filixable کار کردم دیدم که سایر سی پی یو های شرکت های دیگه رامیشه اضافه کرد
    یه مقدار سرچ کنید تا محل اضافه کرن را پیدا کنید
    ممنون بابت راهنمایی شما
    دوست عزیز منظور شما همون کانال های ارتباطی هست ( Allen Beradley , Mitsubishi , Modbus , ...)؟؟
    2012/07/29
    83
    1

پاسخ : نحوه اتصال wincc explorer و تبادل ديتا با کنترلر هاي غير از زيمنس

يک کم بيشتر توضيح بدين منم همين مشکل رو دارم
    2013/06/24
    36
    1

با سلام
    در زمان انتخاب نوع PLC در نرم افزار WINCC میتونی انواع PLC های برندهای دیگر را انتخاب کنی . من دقیق یادم نیست در چه قسمتی است چون خیلی وقت پیش کار کردم ولی یکم سرچ کنی حتما پیداش میکنی
    2010/12/03
    5
    0

سلام

در نرم افزار wincc با کليک راست بر روي tag management و انتخاب add driver ميتوني درايور مربوط به PLC مدنظر رو add کني.بعضي درايورهاي بعضي PLC ها رو از ورژن 7 به بع به صورت ديفالت ساپورت نمي کنه و متاسفانه با پرداخت هزينه اي به قشم ولتاژ ميتوني درايور مربوطه رو تهيه کني
    يا علي
    2015/08/13
    11
    0

ممنون بابت توجه شما
    منظور من این هست که چطور میشه بین wincc و plc برندهای غیر زیمنس ارتباط برقرار کرد به عنوان مثال ارتباط wincc و plcدلتا یا فتک یا ... که در قسمت tag managment در قسمت add driver این نوع plc ها وجود نداره
    2015/08/13
    11
    0

آیا از طریق مدباس یا اترنت این ارتباط امکان پذیر هست؟
    اگر جواب مثبت هست آیا در قسمت پیکربندی سخت افزاری plc باید این ارتباط تعریف شود؟ آیا برای تبادل دیتا بین plc و wincc نیاز به برنامه نویسی در سمت plc میباشد؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    2012/07/29
    83
    1

براي رفع اين مشکل، استاندارد جديدي به نام OPC ارايه شده است. OPC در واقع يک نرم افزار مترجم يا مبدل است که پروتکل ارتباطي PLC را به پروتکل OPC تبديل ميکند. در اينجا هر سازنده PLC، نرم افزار OPC مربوط به PLC خود را ارايه ميدهد. پس از نصب نرم افزار OPC، اين نرم افزار با PLC مربوطه ارتباط برقرار ميکند و از طرف ديگر WinCC که استاندارد OPC را ميشناسد به نرم افزار OPC وصل ميشود يعني در واقع WinCC به طور غير مستقيم و بواسطه نرم افزار OPC با PLC مربوطه ارتباط برقرار ميکند.
    پس اگر ما چندين PLC از شرکتهاي مختلف داشته باشيم و بخواهيم همه آنها را به نرم افزار مانيتورينگ مانند WinCC وصل کنيم، کافي است نرم افزار OPC مربوط به هر PLC را از وبسايت آن شرکت دانلود و نصب کنيم، سپس WinCC ميتواند به اين نرم افزارهاي OPC و در نتيجه به PLC هاي مختلف وصل شود.
    به اين نرم افزارهاي OPC که به PLC وصل شده و اطلاعات PLC را در اختيار قرار ميدهند، OPC-Server و به نرم افزارهايي مانند WinCC که از طريق OPC-Server به PLC وصل ميشوند، OPC-Client ميگويند.
    يکي ديگر از مزيتهاي OPC اين است با استفاده از زبانهاي برنامه نويسي و يا هر نرم افزار تحت Windows مانند Excel که بتواند به OPC وصل شود،به راحتي ميتوان با انواع مختلف PLC ارتباط برقرار کرد . :read:
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9