اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرام کردن ماژول وای فای ESP8266 توسط کامپایلر آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرام کردن ماژول وای فای ESP8266 توسط کامپایلر آردوینو

با سلام خدمت دوستان
    من قبلا با آردوینو کار نکردم
    یه سوال دارم که جوابش خیلی برام مهمه
    لطفا دوستان آشنا به موضوع جواب بدن :sad:

ماژول وای فای یه میکرو داره که میشه پروگرامش کرد، و این کار ظاهرا توسط کامپایلر آردوینو قابل انجامه
    سوال من اینه که برنامه نوشته شده توسط کامپایلر آردوینو روی هر میکرویی جواب میده!؟ اگر نه چه جوری میتونم ماژول وای فای رو به کامپایلر آردوینو معرفی کنم؟

پاسخ : پروگرام کردن ماژول وای فای ESP8266 توسط کامپایلر آردوینو

با سلام

منم کار نکردم

برنامه را با هر ادیتوری میشود نوشت و یک برنامه متنی است و فرقش تو ملزمات و کمپایلر هست.
    کمپایلرها محدوده وسیعی از میکرو ها را پروگرام می کنند فقط باید بین برنامه نوشته شده و میکرو تناسب باشه.
    مثلا نمی شه برنامه ای بنویسید با حجم بالای 32 کیلو و بخواهید روی مگا 32 بریزید یا از نظر سخت افزاری روی پورت اف تنظیمات قرار بدهید در صورتی که میکرو شما پورت اف نداشته باشد.
    بعد از هماهنگیها باید مثلا تو کدویژن تو کنفیگ برنامه( و نیز تو برنامه نویسی) مدل میکرو را برای کمپایل مشخص کنید اگر نبود ویا سازگاری نداشت خوب خطا میده.
    در مورد آردوینو چون کار نکردم نمی توانم جزئیاتو بگم ولی این سیر کار می باشد.
    دوست عزیز اگه مفید بود روی تشکر بزن

دیدگاه

این مطلب را هم اضافه کنم که میتوانید از پایه های مثلا MOSI-MISO-CLK-RESET-GNG-VCC میکرورا با لحاظ اتصال پایه ها به هم برنامه ریزی خودتونو بکنید و فقط یادتون باشه که میکرو پروگرامش عوض شده و کار قبلی رو انجام نمیده و برنامه جدید را اجرا می کنه که فکر کنم پروگرام میکنید که بنامه جدید اجرا بشه دیگه.
      دوست عزیز اگه مفید بود روی تشکر بزن

دیدگاه

یه سرچ ریز زدم به نتایج جالبی رسیدم:
        اول اینکه آردوینو IDE شما باید 1.6.5 به بالا باشه
        دوم : پنجره Preferences رو باز کنید و پایینش یه تکست باکس هست با این عنوان: Additional Board Manager URLs
        که توش این آدرس رو کپی کنید: http://arduino.esp8266.com/stable/package_esp8266com_index.json
        بعد از منو tools>board>board manager رو باز کنید، پایین صفحه باید مثل این عکس گزینه مربوطه به این ماژول رو داشته باشید:

نصبش کنید و ماژول به لیست برد های شما اضافه میشه! :
        ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

خیلی ممنون
          لطف کردید :applause:

دیدگاه

یادش بخیر 1سال پیش اینکار انجام دادم و باهاش یه IOT ساختم
            ماژول بسیار کاربردی هستش
            مدت زمانی که صرف ایجاد تاپیک و منتظر پاسخ هستید را صرف سرچ کنید...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X